עובדי פלאפון מחריפים המאבק: משמרת מחאה מול בית אלוביץ'

תחילה הקימו העובדים סוכת מחאה מול ביתו של בעל השליטה בבזק, החברה האם של פלאפון - אך המשטרה הורתה על פירוקה ■ מחר מתכנן ועד הפעולה לקיים הפגנה גדולה יותר מול הבית בשכונת צהלה בתל אביב

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ועד הפעולה הזמני של עובדי פלאפון קיים היום (ב') משמרת מחאה ליד ביתו של שאול אלוביץ', בעל השליטה בבזק, שהיא החברה האם של פלאפון. חברי הוועד, בראשות ברק לוי, בליווי בני משפחותיהם, הקימו תחילה סוכה בחניה שליד ביתו של אלוביץ' בשכונת צהלה בתל אביב, אך שוטרים הורו להם לפרק אותה, מכיוון שהמעשה אינו חוקי. בעקבות זאת הסתפקה הקבוצה בקיום משמרת מחאה במקום.

מחר בערב מתכוון ועד הפעולה לקיים הפגנה גדולה יותר מול ביתו של אלוביץ', בהשתתפות עשרות עובדים, במסגרת החלטת הוועד וההסתדרות להחריף את פעולות המחאה נגד הנהלת החברה. העובדים נוקטים צעדים אלה על רקע מאמציהם להתארגן במסגרת ההסתדרות ובעקבות פעולות הבלימה שנוקטת ההנהלה, בראשות גיל שרון, נגד מהלך ההתארגנות והקמת ועד יציג.

סוכת ההתאגדות של עובדי פלאפוןצילום: ועד עובדי פלאפון

במקביל, נמשכת ההתכתשות בין ההסתדרות לבין חברת פלאפון בין כותלי בית הדין לעבודה. בהודעה דחופה שהעבירה ההסתדרות שלשום לבית הדין הארצי, באמצעות עוה"ד מיה פרי-אלתרמן וענת גוטמן-מרום, היא טוענת שהנהלת פלאפון מפרה פעם אחר פעם את הסיכום שהתקבל בבית הדין, שלפיו היא תימנע מלהביע דעה בעד או נגד התארגנות עובדי החברה במסגרת ההסתדרות.

בפניית ההסתדרות לבית הדין נאמר כי הנהלת פלאפון הפיצה עלון לעובדים שבו מסר חד משמעי, שלפיו בעקבות מהלך ההתאגדות "קיבלנו חברה שסועה, מפולגת ומפורקת, תחושה של ארגון משותק שאין לו סיכוי מול התחרות הניטשת בענף התקשורת".

עוד טוענת ההנהלה בעלונים, לפי הודעת ההסתדרות, כי העובדים מפחדים לדבר מחשש מפעילי ההסתדרות "ואלה גוררים אותנו למאבקים משפטיים יומיומיים ותביעות אישיות נגד עובדים ותיקים ומסורים". על פי העלונים, לקוחות נוטשים את פלאפון מכיוון שהם "נרתעים משביתות ומשיתוק החברה".

עובדי פלאפון במשמרת מחאהצילום: ועד עובדי פלאפון

בתשובתה של פלאפון לבית הדין, באמצעות עו"ד סיגל פעיל, החברה מכחישה שהיא הפיצה עלון עם תוכן דברים זה. עוד היא טוענת כי על פני הדברים, ההסתדרות לא השיגה את השליש הדרוש מקרב עובדי פלאפון כדי שתוכר כארגון היציג של עובדי החברה על פי
החוק. החברה טוענת שאנשי ההסתדרות נוקטים ב"תעלולים" ומטרידים עובדים כדי להחתימם על טפסי הצטרפות לארגון.

דוברת פלאפון אמרה בהתייחסה להקמת הסוכה ולמשמרת המחאה של העובדים כי "מדובר בתרגיל שביצעו עובדים ספורים, שמטרתו למשוך את תשומת לב התקשורת. האמת פשוטה - רוב עובדי החברה נגד ההתארגנות, וההסתדרות לא השיגה את השליש הדרוש מקרב עובדי החברה לצורך הכרה כארגון יציג".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker