עובדי מעריב הקימו סוכת מחאה מול ביתו של נוחי דנקנר

העובדים קוראים לדנקנר לשלם את כספי משכורות חודש ספטמבר ואת זכויותיהם מקופת חברת דסק"ש

הילה ויסברג
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

עובדי מעריב בראשות חגי מטר, מוועד העובדים, התמקמו מאחורי ביתו של נוחי דנקנר בהרצליה פיתוח - עד לאחרונה בעל השליטה במעריב, והקימו שם סוכת מחאה. את העובדים מקיפים עשרות מאבטחים שמוודאים שהעובדים לא יפלשו או יציצו לשטח הבית עצמו. הם קוראים לדנקנר לשלם את כספי משכורות חודש ספטמבר ואת זכויותיהם מקופת חברת דסק"ש.

יו"ר ועד העובדים חגי מטר הסביר כי הקריאה לדנקנר של העובדים, שלמעשה פוטרו מרגע שמעריב נכנס להקפאת הליכים, היא שיעמוד בחובות מעריב לעובדים בסך 95 מיליון שקל. "הדרישה היא בסיסית - לשלם את מה שמגיע לעובדים. דנקנר התבטא בעבר בעניין ואמר כי יחזיר חלק מהחוב, ואנחנו רוצים שיעמוד בתשלום המלא. במקביל נציג את אותן הדרישות כלפי המו"ל הקודם של מעריב עופר נמרודי", אמר מטר.

העיתונאי וחבר הוועד יובל גורן הוסיף כי העובדים ממשיכים במאבק מול הממשלה. "לבד מהסיפור הספציפי של מעריב יש כאן סיפור גדול יותר של העיתונות הישראלית שנמצאת בקשיים. לממשלה יש חובה לדאוג לקיומה ולקיומו של מעריב". העובדים עומדים לשיר גרסה משלהם של "שלומית בונה סוכה" - "נוחי בנה עסקה, אותנו היא ריסקה ולכן יש הפגנה היום. ואין זו סתם עסקה מפוקפקת ודפוקה, אומרים למעריב שלום".

נוחי דנקנר מסר: ״עמדתי היתה ונותרה חד משמעית: על כל עובדי מעריב לקבל את מלוא זכויותיהם, וזה כולל הן את תשלום משכורת ספטמבר והן את זכויות הפנסיה והפיצויים שלהם. בית המשפט מינה נאמנים על מנת לבצע זאת ואנו בקבוצת אי.די.בי נפעל ונסייע כפי שהבטחנו בכל הדרוש על מנת שהדבר יקרה״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker