פלאפון בניסיון לפייס את העובדים: מתנות והטבות לחגים

מעבר לשי לחג, מנכ"ל החברה, גיל שרון, הודיע לעובדים כי מעתה הם יהנו משימוש ללא הגבלת עלות במכשירי הסלולר שהם מקבלים, ויקבלו הטבה בשווי 300 שקלים לשימוש פרטי בחו"ל ■ שרון לעובדים: "אנו בדרך הנכונה ליצירת שותפות אמיתית"

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

בעוד ההסתדרות והנהלת פלאפון מתדיינים בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב סביב מהלך ההתארגנות של עובדי פלאפון, מנכ"ל פלאפון, גיל שרון, ערך אתמול (שבת) ניסיון נוסף לפייס את העובדים, במסגרת המאמץ של החברה למנוע את ההתארגנות של העובדים במסגרת ההסתדרות והקמת ועד בחברה.

שרון החליט לא להסתפק בהגדלה המשמעותית של השי לראש השנה - כרטיס מגנטי נטען בשווי 300 שקלים. באיגרת ששיגר לעובדים אחרי ראש השנה, שרון הודיע לעובדים כי מעתה הם יהנו משימוש ללא הגבלת עלות במכשירי הסלולר שהם מקבלים, בצירוף הטבה בשווי 300 שקלים לשימוש פרטי בחו"ל.

באיגרת, ששיגר ל-4,000 העובדים, טען שרון כי מבדיקת של טפסי ההצטרפות להסתדרות שערכה החברה, מתברר שההסתדרות לא השיגה את המינימום הדרוש - שליש מכלל עובדי החברה - כדי שתוכר כארגון יציג של עובדי פלאפון.

שרון הבטיח כי ימשיך לקיים "שולחנות עגולים" עם העובדים, כפי שההנהלה עשתה בשבועות האחרונים, בהם יידונו "נושאים המטרידים אתכם". הוא כתב באיגרת שהחברה "מתכוונת להמשיך בפעילות זו וכבר לאחר החגים נפיץ שורה של צעדים נוספים, בהתאם לנושאים שהעליתם".

עוד הוא כתב כי "אני רואה במצב שנוצר הזדמנות גדולה לשינוי, ואנו נפעל יחד אתכם ליצירת מנגנוני הידברות שוטפת המביאים לשיפור. אני מאמין שאנו בדרך הנכונה ליצירת שותפות אמיתית בין העובדים להנהלה, המבוססת בראש וראשונה על הרצון המשותף לכולנו בהצלחת החברה, תוך שמירה על רווחת העובדים".

גורם פעיל בהתארגנות העובדים הגיב למהלך של שרון ואמר כי "זו תוצאה של התארגנות העובדים. אלמלא הוקם ועד הפעולה והיוזמה של העובדים להתארגן במסגרת ההסתדרות, ברור שההנהלה לא היתה באה אלינו פתאום עם בשורות על הגדלת השי לחגים. זה רק מוכיח את צדקת ההתארגנות ואת העובדה שעכשיו סוף סוף סופרים את העובדים".

היום (ב') ידון בית הדין האיזורי לעבודה בתל אביב בבקשה של ההסתדרות להטיל על פלאפון קנס בשל ביזוי בית הדין, לטענתה. בהסתדרות אומרים שבכירים בפלאפון ממשיכים להפעיל לחץ לא מידתי על העובדים כדי שיימנעו מלהצטרף לארגון או יבטלו את חתימותיהם על טפסי ההצטרפות. בפלאפון מכחישים את ההאשמות ואומרים שהחברה נוהגת בנושא במתינות, כפי שהורה לה בית הדין.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker