פלאפון: "אין להסתדרות תמיכה מספקת כדי להפוך לארגון יציג"

בדיקה של טפסי ההצטרפות להסתדרות החתומים על ידי עובדי החברה - מתברר כי ההסתדרות לא השיגה את המספר המינימלי הדרוש של עובדים כדי להפוך לארגון היציג בחברה

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים6
חיים ביאור

הנהלת פלאפון טענה היום כי מבדיקה של טפסי ההצטרפות להסתדרות החתומים על ידי עובדי החברה, מתברר כי ההסתדרות לא השיגה את המספר המינימלי הדרוש של עובדים כדי להפוך לארגון היציג בחברה.

לפי החוק, כדי שארגון עובדים ייחשב ליציג בחברה וכמי שרשאי לנהל עם ההנהלה משא ומתן על תנאי העסקת העובדים, עליו להוכיח כי שליש לפחות מהעובדים באותו מקום עבודה הסכימו בכתב להצטרף אליו. באיגרת ששלחה אתמול סמנכ"ל בפלאפון, דלית ברג, לכל עובדי החברה היא טוענת כי "ככל שמתקדמת בדיקת טפסי ההצטרפות שהועברו לחברה על ידי ההסתדרות, מתחזקת המסקנה כי לא הושג השליש הנדרש מקרב 4,000 העובדים על מנת להפוך לארגון יציג - רחוק מכך. נראה כי הרוב המוחלט של עובדי החברה אינו מעוניין בהצטרפות להסתדרות".

גיל שרון, מנכ"ל פלאפוןצילום: עופר וקנין

גורמים בפלאפון טענו היום כי "התגלו אי סדרים מהותיים - שלא לאמר מעבר לכך - בטפסי ההצטרפות שהחלימה ההסתדרות את עובדי החברה בשבועות האחרונים". לדבריהם, מדובר בין היתר בכך שעובדים מסוימים חתמו פעמיים על אותו טופס הצטרפות, או שבבדיקת האוטנטיות של טפסים חתומים "התגלו בעיות". מהחברה נמסר כי הממצאים שהתגלו יועלו בפני בית הדין לעבודה הדן בימים אלה בטענות בעד ונגד הכשירות של התארגנות העובדים בפלאפון.

בערב ראש השנה נחלה ההסתדרות אכזבה בבית הדין האיזורי לעבודה בתל אביב, כאשר השופטת אורנית אגסי דחתה את טענת ההסתדרות ולפיה פלאפון הפרה בשנית את הוראת בית הדין לנהל הסברה מתונה בקרב העובדים המבקשים להתארגן במסגרת ההסתדרות ולא להלך עליהם אימים.

ההסתדרות טענה בבית הדין כי הנהלת פלאפון מפעילה לחץ בלתי הולם על עובדים המבקשים להצטרף אליה ולהקים ועד מתוכם שייצגם כלפי ההנהלה. לטענת ההסתדרות מדובר בביזוי חוזר של החלטות ביה"ד. חבר בוועד הפעולה בפלאפון העיד מטעם ההסתדרות כי החברה הפיצה אגרות שמטרתן לסכל את ההתארגנות ולהפחיד את העובדים. ואולם השופטת קבעה: "בחנתי את נוסח האגרות שהוציאה הנהלת פלאפון. לא מצאתי שהחברה מפירה את החלטת בית הדין, שכן האגרות מעבירות את המידע ואת העמדה של החברה ואין בהן אמירות של הפחדה".

מההסתדרות נמסר בתגובה: "הטענה של פלאפון לפיה ההסתדרות לא השיגה חתימות של לפחות שליש מהעובדים לצורך התארגנות חוקית, דומה לטענות שמשמיעות חברות אחרות המנסות בכל דרך למנוע את ההתארגנות. גם הטענות על אי סדרים כביכול בטופסי ההחתמה, הן סתם אמירה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker