לראשונה בענף

ההסתדרות: עובדי פלאפון הצליחו להתארגן כוועד

ועד הפעולה הודיע כי השיג את חתימותיהם של לפחות שליש מבין 4,500 עובדי החברה, המצהירים על הצטרפותם להסתדרות ועל רצונם להקים ועד ■ פלאפון: "מפקפקים באמיתות הטענה - חוששים שמדובר בתרגיל"

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים32
חיים ביאור

לראשונה בענף הסלולר, ועד הפעולה, ש, טוען כי השיג את חתימותיהם של לפחות שליש מבין 4,500 עובדי החברה, המצהירים על הצטרפותם להסתדרות ועל רצונם להקים ועד.

ניסיון קודם, שנעשה לפני כשנה וחצי, לארגן עובדים ולהקים ועד בענף הסלולר נכשל, כשוועד הפעולה הזמני בחברת פרטנר לא הצליח לארגן לפחות שליש מעובדי החברה. לפי החוק, כדי שהתארגנות עובדים תיחשב מוכרת וכדי שלוועד עובדים יהיה מעמד מציג כלפי ההנהלה וזכות לחתום על הסכם קיבוצי, לפחות שליש מעובדי החברה חייבים להסכים להתארגן במסגרת אירגון עובדים.

גיל שרון, מנכ"ל פלאפוןצילום: עופר וקנין

יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, אמר אמש (ב') כי הוא "שמח שוועד הפעולה של עובדי פלאפון הצליח, יחד עמנו, לארגן את העובדים. אין ספק שההתארגנות תביא לכך, שעובדי החברה יוכלו להתמודד טוב יותר בכל הקשור להגנה על זכויותיהם".

יו"ר ועד הפעולה של עובדי פלאפון, ברק לוי, קרא אמש לכל עובדי פלאפון להמשיך ולהצטרף להתארגנות: "מדובר בבשורה גדולה לעובדי פלאפון. אני קורא להנהלה ללכת איתנו יד ביד, כדי שנוכל מצד אחד לשמור על זכויות העובדים ומצד שני, להמשיך לשמור על פלאפון כחברה טובה ומובילה בשוק הסוללרי".

הנהלת פלאפון , באמצעות שיחות אישיות שקיימו מנהלים בחברה עם חלק מהעובדים. ההסתדרות טענה שהחברה נוקטת באמצעים לא חוקיים כדי להניא את העובדים מלהצטרף אליה ולהקים ועד ו.

מאבקים להתארגנות עובדים בשלוש שנים האחרונות

במכתב שהעבירה אמש מנכ"ל האגף להתאגדות עובדים בהסתדרות, חניטל סוויסה, להנהלת פלאפון היא מבקשת שהחברה תיכנס למשא ומתן על הסכם קיבוצי, במטרה להגן על זכויות העובדים בחברה.

בתגובה להודעה מסרה פלאפון כי "קיבלנו את הודעת ההסתדרות, הטוענת כי עלה בידה לצרף שליש מעובדי החברה. אנו מפקפקים בתוכנה של ההודעה ובאמיתות הטענה ונבדוק אותה. החברה חוששת שמדובר בתרגיל שנועד לגרום לעובדים שלא הצטרפו להסתדרות - להצטרף".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker