29 עובדי מיקור חוץ פוטרו מחברת המחשבים של מזרחי טפחות

רוב העובדים הם מתכנתים ומיעוטם טכנאי מחשב, הוצבו במחיש על ידי החברות המעסיקות אותם כגון מטריקס, נס טכנולוגיות, מל"ל ו-SPL; המפוטרים לא זכו להגנת ההסתדרות מכיוון שהם אינם חברים בה והוועד במחיש אינו רשאי לייצג את ענייניהם

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

בנק מזרחי טפחות שלח השבוע הודעות פיטורים ל-29 עובדים המועסקים במחיש - חברת המיחשוב של הבנק, במסגרת מיקור חוץ (אאוטסורסינג). הנהלת הבנק וועד עובדי מחיש מטילים זה על זה את האשמה בפיטורי העובדים.

29 העובדים, רובם מתכנתים ומיעוטם טכנאי מחשב, הוצבו במחיש על ידי החברות המעסיקות אותם כגון מטריקס, נס טכנולוגיות, מל"ל ו-SPL. חלקם מילאו את תפקידם במחיש במשך 10 שנים ויותר. המפוטרים לא זכו להגנת ההסתדרות מכיוון שהם אינם חברים בה והוועד במחיש אינו רשאי לייצג את ענייניהם כלפי הנהלת מחיש או החברה האם מזרחי טפחות.

לדברי יו"ר הוועד חסן, במחיש מועסקים כ-350 עובדי מיחשוב באמצעות מיקור חוץ או כעובדי קבלן, וזאת לעומת 300 עובדים בלבד המאורגנים בהסתדרות וזוכים לקביעות ולהגנה מפני פיטורים. "דרשנו שחלק גדול מהעובדים החיצוניים הללו, המועסקים שנים רבות במחיש, יהפכו לעובדים מן המניין של החברה כדי שיזכו לתנאים שווים לאלה שניתנים לנו, העובדים הקבועים, אבל ההנהלות של מחיש ומזרחי טפחות סירבו", סיפר חסן. "בינתיים ההסתדרות נענתה לבקשתנו והכריזה על סכסוך עבודה בחברה, על עניינים אחרים, ובהם היעדר הסכם שכר קיבוצי מעודכן והתעקשות ההנהלה להעביר את פעילותה של מחיש מתל אביב ללוד ללא הסכם מוקדם עם הוועד".

לטענת חסן, עובדי מחיש מתנים את הסכמתם לעבור ללוד בכך שההנהלה תפצה אותם על זמן הנסיעה ללוד ועל תוספת הדלק הכרוכה בנסיעה ליקום החדש של החברה, אך הוועד והנהלת מחיש טרם הגיעו להסכמה בעניין זה. "כעת הנהלות הבנק ומחיש מנסות להפעיל עלינו לחץ כדי שנסכים לעבור ללוד ללא תנאי, ולכן הם החליטו להעניש אותנו בכך שעשרות עובדי מיקור החוץ ועובדי הקבלן המועסקים אתנו באותם תפקידים לא יהפכו לעובדים מן המניין אלא יפוטרו לאלתר. זה נעשה כדי להבאיש את ריחו של הוועד", הוא אמר.

29 העובדים שעבודתם במחיש הופסקה, יחזרו עתה לחברות ההיי טק המעסיקות אותם, אך גורמים המקורבים לנושא מסרו שספק רב אם תימצא להם עבודה חלופית ולכן מרחפת עליהם סכנת פיטורים מחברות אלה.

דובר מזרחי טפחות מסר בתגובה: "הוועד דרש שנקלוט למחיש מספר גדול של עובדי מיקור חוץ, או שנפטרם. הנהלת החברה הבהירה שלא תוכל לקלוט אותם והיא תיאלץ לפגוע בהם על ידי פיטוריהם. הוועד מנסה לעשות רעש בגלל הבחירות הפנימיות הצפויות בו בקרוב. העובדים הללו פוטרו למרות שהם נחוצים, וזה יישב כעת על מצפונו של הוועד".

אלי יונס ויעקב פריצילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker