האסרטיביות של הנשים לא מגיעה לתלוש השכר

באחריותן של נשים לדעת שאם ימשיכו לחכות שמישהו ייתן להן, הן יחכו לנצח

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

>> יש משהו מקומם בחולשתן של נשים אסרטיביות. דווקא אלה שפרצו את תקרת הזכוכית, הוכיחו שהן יכולות לנהל קריירה במקביל להקמת משפחה ולא הסכימו להיכנע למוסכמות - דווקא הן נכשלות במקום הבסיסי ביותר - התלוש בסוף החודש. אם זה קורה לנשים שמרוויחות 2.5 מיליון שקל בשנה, מה יגידו אזובי הקיר?

ידוע שנשים נלחמות הרבה יותר טוב בשביל אחרים. ממחקר שערכה ג'וליה בר, מומחית למגדר, עלה כי נשים שעשו משא ומתן בשביל עצמן הצליחו להשיג שכר שנתי של 142 אלף דולר. עבור אחרים הן השיגו לא פחות מ-167 אלף דולר. גברים השיגו לעצמם יותר מלכתחילה, ולאחרים רק 1,000 דולר יותר.

אז נכון, לא נוח לנו לבקש. מדובר בהטיה שקשה להתגבר עליה. עובדה, אפילו הנשים הכי חזקות, הכי מזיזות עולמות, נופלות בפח הזה. האם זה אומר שמישהו צריך לנצל את החולשה ולתת להן פחות? האם המנכ"ל לא יודע כמה שילם לסמנכ"ל הכספים הקודם לעומת הסמנכ"לית החדשה? למי שיושב על ברז השכר יש תמיד הסבר. "זה מה שהיא ביקשה", הם מצטדקים. מנהל מסורתי יסתפק בבקשה. מנהל שחותר לשוויון אמיתי בארגון, ידע לתת לה לפחות את מה שמקבל הקולגה.

גבר שראה את הנתונים קבע כי "כלכלית, צריך לקחת יותר נשים לתפקידים בכירים. הן יעלו לחברה פחות". רבות יחתמו על שכר נמוך יותר, תמורת האפשרות להגיע לתפקיד בכיר. בראש הנשי, זה בדרך כלל בא אחד על חשבון השני. אז הנה הצעה אחרת - קחו יותר נשים לתפקידים בכירים ושלמו להן לפחות כמו לקולגות. מחקרים מוכיחים שמספר נשים גבוה מעלה את רמות הביצוע. באחריותן של נשים לדעת שאם ימשיכו לחכות שמישהו ייתן להן, הן יחכו לנצח. הגיע הזמן להתחיל לדרוש שויון גם בתלוש המשכורת.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker