בעקבות משה סילמן

ייעוץ עיסקי ללא תשלום לעסקים קטנים בקשיים

המהלך גובש בעקבות המקרה הטראגי של משה סילמן ז"ל שהעסק שבבעלותו קרס והצית את עצמו למוות בהפגנה בתל-אביב

טלי חרותי-סובר
טלי חרותי-סובר

עסקים קטנים ובינוניים שנקלעו לקשיים כלכליים חמורים יוכלו מעתה לקבל בהליך מזורז חבילת ייעוץ עיסקי חינם כדי לנסות לשקם את העסק שבבעלותם. יו"ר פורום מט"י, מיקי כהן, הודיע על היוזמה חדשה בעקבות משה סילמן ז"ל שהצית את עצמו והדיווחים על מקרים דומים.

כ-150 יועצים עסקיים ברחבי המדינה כבר נענו לקריאת ראשי המט"ים בישראל והודיעו על הצטרפותם ליוזמה לתרום שעות ייעוץ. כל יועץ יחבור לעסק אחד הנמצא במצוקה ללא תשלום ויסייע לו בעיקר בנושאים עסקיים ופיננסיים דחופים, בהם תחום הבנקאות, ספקים, רשויות המס וכדומה.

בעלי עסקים שנקלעו למצוקה יעברו אבחון מקצועי מהיר, ללא ביורוקרטיה, כדי לקבוע האם אכן הם זכאים לקבל את שעות הייעוץ בחינם. היבחון יכלול בדיקת מצבת החובות וההתחייבויות של העסק ושיחה עם בעל העסק. במידה שיוחלט כי העסק אכן נתון בקשיים כלכליים חמורים, יוצמד יועץ עסקי שילווה אותו עד להשלמת הייעוץ.

אריאל לדרברג, מנכ"ל ארגון פעמונים צילום: דודו בכר

מנכ"לית עמותת "ידיד", שרי ריבקין, הודיעה היום כי 16 סניפי העמותה מצטרפים ליוזמה ויסייעו לבעלי עסקים קטנים שנקלעו לקשיים, בעיקר לאלה שהגיעו כבר להליכי הוצאה לפועל או פשיטות רגל. גם עו"ד יוסי תוסיה-כהן, יו"ר משותף של תוכנית "שכר מצווה" בלשכת עורכי הדין, הודיע כי התוכנית תסייע ללא תשלום לאנשי עסקים שנקלעו לקשיים חמורים ואשר יופנו אליה על ידי המט"ים, כאשר ההחלטה במי לטפל תיעשה עפ"י הקריטריונים הקבועים של התוכנית.

מנכ"ל ארגון פעמונים, אוריאל לדרברג, בירך על היוזמה והציע להעניק ליווי אישי של 2,500 מתנדבי הארגון למקרים שבהם המשבר העסקי ערער את יציבות המשפחות. מאחורי היוזמה עומדים אורי שרף, מנכ"ל מט"י ירושלים, והנרי ביטון, מנכ"ל מט"י גליל מערבי.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ