בנק הפועלים מקים קרן אשראי לעסקים קטנים

הבנק יעניק אשראי בסכום של עד 10% מהמחזור השנתי של העסק

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בנק הפועלים חתם על הסכם שיתוף פעולה עם הקרן ההדדית של התאחדות התעשיינים להקמת קרן שתעניק אשראי בתנאים מועדפים לעסקים קטנים חברי ההתאחדות. הקרן, בהיקף של כ- 250 מליון שקל, מיועדת להרחבת העסק, השקעה בציוד והון חוזר. הבנק יעניק אשראי בסכום של עד 10% מה מחזור השנתי של העסק (עד 2.8 מיליון שקל) בתנאים אטרקטיביים, הכוללים ריביות מועדפות ותקופת דחיית החזר (גרייס). התאחדות התעשיינים תעמיד ערבויות בסך 35 מיליון שקלים להלוואות, שיהוו כ-14% מהקרן.

ציון קינןצילום: עופר וקנין

מסקר של התאחדות התעשיינים עולה כי לצד הקושי בשמירה על מסגרת האשראי הקיימת, מדווחות כשני שלישים מהחברות בסקר כי הן זקוקות בדחיפות לאשראי חדש/נוסף להמשך פעילותן התקינה. מהלך הקמת הקרן הינו צעד נוסף, לצעדים אותם נוקטת התאחדות התעשיינים על מנת לסייע לחבריה במצוקת האשראי ההולכת ומחריפה.

ציון קינן, מנכ"ל בנק הפועלים, אמר כי הבנק רואה בהסכם צעד חשוב נוסף להעמקת הסיוע והתמיכה בעסקים קטנים. "כגוף מרכזי במשק, המאגד כ-1,200 חברים, אנו רואים בהתאחדות התעשיינים שותף טבעי לבנק הפועלים בהובלת המהלכים לתמיכה בעסקים קטנים - מהלכים שיתרמו לחיזוק צמיחת סקטור התעשייה והמשק כולו. בנק הפועלים מודע לקשיים של עסקים רבים בתקופה של האטה בצמיחה בישראל והתמודדות עם המשבר באירופה ובשווקים נוספים. בנק מוביל צריך לדעת להתעלות דווקא בתקופה כזו ולמצוא את הפתרונות לקידום המשק, ואנו שוקדים על פתרונות כאלה מדי יום".

צבי אורן, נשיא התאחדות התעשיינים, אמר כי קיימת חשיבות רבה בהרחבת מקורות האשראי של המגזר העסקי. "סקרים שערכה באחרונה התאחדות התעשיינים מלמדים על קשיים גוברים של תעשיינים רבים לשמור על מסגרות האשראי הקיימות ולגייס מקורות מימון נוספים הדרושים לפיתוח עסקיהם. אני מברך את בנק הפועלים על היוזמה בהקמת הקרן ומקווה שגורמים נוספים, בממשלה ובסקטור הפיננסי, יאמצו את המודל הזה להקמת קרנות לטובת צמיחת התעשייה בישראל", ציין אורן.

הקמת הקרן היא חלק ממהלך אסטרטגי בבנק הפועלים למיקוד בעסקים קטנים, הכולל בין השאר הקמת קרן ייעודית של הבנק לעסקים קטנים בענפי התעשייה והמסחר, "פועלים לצמיחה", והעמדת אשראי בהיקף 700 מיליון שקל במסגרת זכיית הבנק במכרז הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה - כך שהבנק צפוי להעניק אשראי בהיקף של יותר ממיליארד שקל לעסקים קטנים מעבר למהלך העסקים הרגיל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker