מנכ"ל פרטנר: בעידן הרשתות החברתיות אי אפשר להציע מחיר שונה לכל לקוח

חיים רומנו דיבר על על שינויים חברתיים שנדרשים מארגונים: "מנהלים לא יכולים לחיות במגדל השן, חייבים להיות נגישים וזמינים. אי אפשר לבקש מעובדים לדבר ללקוחות בחצאי אמת - מחר זה יופץ ברשת החברתית"

הילה ויסברג

"לא יכול להיות מצב שבו אציע הצעה אחת ללקוח אחד ואחרת - כי מחר בבוקר זה יופץ ברשת החברתית", כך אמר חיים רומנו, מנכ"ל פרטנר, בכנס כנס משאבי האנוש השנתי של המי"ל שמתקיים כעת ברמת גן. רומנו התייחס לאופן שבו מחאה חברתית וניו-מדיה השפיעו על ארגונים ועובדים.

 "העובד היום מסיים את העבודה בבנק או בחברת סלולר והולך להפגין נגד הטייקונים, המעסיקים שלו", אמר רומנו והוסיף כי תקופה כזו מחייבת התארגנות מחדש כששקיפות היא ערך מוביל.

חיים רומנוצילום: אייל טואג

לדבריו, "כשנציג השירות אומר ללקוח 'אני מבין אותך', הוא עם המעסיק או עם הלקוח? העובד כמו הצרכן מאבד אמון מהר. המשמעות היא שחברות לא יכולות להגיד משהו אחד ללקוחות ומשהו אחר לעובדים-צרכנים, אי אפשר לבקש יותר מעובדים לספר ללקוחות חצאי אמת".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

רומנו אמר כי "דעתו של כל אחד יכולה להישמע וקצב ההתפתחות של אירועים הוא עצום. אתה חייב להגיב מהר כי אירוע קטן הופך להיות אירוע גדול בתוך דקות. המשמעות היא שאתה חייב להתנהל נכון מול הלקוחות ומול העובדים כל הזמן. מנהלים כבר לא יכולים לחיות במגדל השן. הם חייבים להיות נגישים וזמינים, הצרכן החדש הוא גם העובד החדש".

את המנהלים בדרג הביניים בארגון הקביל רומנו למעמד הביניים שהוביל את המחאה החברתית. "אלה המנהלים שמצעידים את החברה קדימה והשאלה היא איך אתה מייצר להם תקווה, אופק תעסוקתי, כשהפירמידה צרה ולא כולם יגיעו לעמדת מנכ"ל. צריך להיות מסוגלים לומר לאותם מנהלים 'מנ"כל לא תהיו - קבלו החלטות'. השאלה היא איך החברה מאפשרת לאותם מנהלים לשלם משכנתא ולהרגיש שהם ממצים את עצמם תחת המגבלות האלה".

רומנו התייחס גם לכניסתה לשוק של חברת הסלולר הווירטואלית החדשה הלו - שפרטנר ופלאפון הודיעו שאין להן כל הסכם איתה. "התקשורת והצרכנים אמר רומנו נוטים להעדיף אוטומטית את הקטן והזריז. תראו את הכותרות שקיבלו הלו עבור משהו שעוד לא קרה. הרגולציה לא חוסכת את שבטה מהחברות הגדולות".

רומנו שימש 22 שנה בתפקידים בתחום משאבי האנוש וכן שימש סמנכ"ל משאבי אנוש בפרטנר בגלגול הראשון שלו בחברה. הוא הצביע דווקא על צה"ל כעל הארגון המוביל בישראל בטיפוח עובדים. "הצבא הישראלי משקיע בהון האנושי יותר מכל ארגון אחר", אמר רומנו, "לכל איש קבע מתווים מסלול קידום, הלימודים האקדמיים מסובסדים ויש באופן קבוע הכשרות וקורסים. המודל של צה"ל הוא הנכון ביותר לפיתוח הון אנושי לאורך זמן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker