חיים ביאור

עשרות עובדי מפעל סלטי יד המלך ביבנה הגיעו היום (ה') לעוד יום עבודה שגרתי, אך תוך זמן קצר מצאו את עצמם בתוך קרב מילולי חריף, שהיה קרוב לעימות פיסי, בין הבעלים של המפעל לבין עצמם.

במשך שעות ארוכות העובדים היו כלואים למעשה בשטח המפעל בלא יכולת לצאת ממנו. סלטי יד המלך נמצא בבעלות של זכי שלום, שהוא גם בעלים של רשת חצי חינם ופרי הגליל בחצור הגלילית ומוטי קופרלי. יחדיו הם מחזיקים ב-52% כאשר מנכ"ל סלטי יד המלך, יוסי בכר מחזיק ב-48%.

זכי שלוםצילום: דה מרקר

כשעתיים אחרי תחילת העבודה הגיעו למפעל כ-30 מאבטחים שנשלחו על ידי שלום וקופרלי. כאשר מטרתם היתה למנוע מהמנכ"ל בכר להיכנס למפעל. הם נעלו את שערי המפעל על עובדיו. חלק מהעובדים קפצו מעל הגדרות ויצאו החוצה, לחלקם נותקו הטלפונים הסלולריים.

"זה מפעל שנעים לעבוד בו, מעולם לא נתקלנו במצב כזה שבו אנו מרגישים שאנו בני ערובה", אמרו עובדים שהצליחו לצאת מהמתחם. "אף פעם לא היתה לנו סיבה לחשוד שקיים ריב בעוצמה כזו בין הבעלים, מכיוון ששום דבר יוצא דופן לא קרה בהתנהלות היומיומית, וגם יחסי המנהלים עם העובדים הם טובים".

לדברי העובדים, "עכשיו נקלענו לסיטואציה מפחידה שבה אנחנו בני ערובה בגלל מריבה בין הבעלים ולא יכולים לצאת החוצה, כמו בעולם השלישי. הרגשנו כאילו נחטפנו". אחד ממנהלי העבודה הביע חשש שהעימות בין הבעלים יוביל לפירוק המפעל, ולהוצאת מלאי הסחורות והציוד ממנו.

במהלך העימות הוזמנו שוטרים למקום שווידאו שאיש מהנוכחים במפעל לא נפגע. בא כוחו של המנכ"ל בכר, עו"ד מישל אוחיון, אמר כי יגיש תלונה למשטרה על "מעשי הביריונות מצד המאבטחים ששלחו שלום וקופרלי".

לעומת זאת מקורבי הבעלים של חצי חינם טענו כי בכר פוטר על ידם ממשרת המנכ"ל לאחר שהתגלה כי הוא מעל בכספי המפעל ועשה בהם שימוש להוצאותיו הפרטיות. אנשיו של זכי שלום אמרו כי יגישו תלונה למשטרה על היעלמות הכספים. "בכר, שלא שם שקל במפעל, מנסה לעשות פרובוקציה כדי למנוע תפעול תקין של המפעל שהוא במימון של שלום וקופרלי", הם טענו.

אולם בא כוחו של בכר טוען כי הטענות כלפי מרשו על מעילה בכספי המפעל כביכול, אינם אלא חלק מניסיון של שלום וקופרלי להשתלט על סלטי יד המלך. "הם דרשו שאוחיון יקנה מחצי חינם חומר גלם במחיר גבוה וימכור את את הסלטים לרשת במחיר נמוך, כך שהמפעל יהפוך מרווחי למפסיד", אמר עו"ד אוחיון.

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker