אושרה מועמדותו של ח"כ פרץ להתמודדות בבחירות להסתדרות

מועמדותו של כבל עדיין עומדת בספק בשל אי-תשלום דמי חבר

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טלי חרותי-סובר

הערב (ד') אישרה ועדת הבחירות של ההסתדרות כי היא מאמצת את כל המסקנות שהניח בפניה השופט המחוזי בדימוס, דוד בר אופיר, בנושא מועמדותם של עמיר פרץ ואיתן כבל לתפקיד יו"ר ההסתדרות.

כזכור, הודיעה הוועדה לפני כחודש כי נמצאו פגמים קשים ברשימות המתפקדים שהעבירו כבל ופרץ. כדי להקים רשימה להסתדרות יש צורך ב-5,000 מתפקדים כשרים. על פי ועדת הבחירות מצאו בודקים חיצוניים טפסים כפולים, משולשים ומרובעים בשתי הרשימות.

צילום: גיל אליהו

שני המועמדים נקראו לתקן את הטעון תיקון ולפני כשבוע נערך דיון סוער בנושא בפני רשות השיפוט של ההסתדרות במהלכו טען פרץ כי גם אם הטפסים הלא כשרים מנוקים מן הרשימה שכללה 9,000 מתפקדים, עדיין נותרים למעלה מ-5,000 חתימות כשרות. פרץ גם קרא לועדת הבחירות ולעומדת בראשה עו"ד טל קרת להתפטר.

השופט בר אופיר קיבל את טענתו של פרץ והמליץ לוועדה לאשר את מועמדותו. באשר לרשימת איתן כבל, ניתנה לו אורכה נוספת עד 11.4 להגיש רשימה מעודכנת. כשירותו של כבל להגיש מועמדות עומדת בספק ונבדקת עקב אי תשלום דמי חבר להסתדרות מאז שהפך לחבר כנסת, זאת על אף שכבל חבר הסתדרות כבר 30 שנה עדיין נבדקת. בבית המשפט המחוזי נערך אתמול דיון בעניין אך עדיין לא ניתנה תשובה.

כבל כבר הודיע כי אם עמיר פרץ ירוץ כמועמד עצמאי הוא לא יתמודד נגדו, לכן ניתן לצפות כי עם הסרת המכשולים הפרוצדורלים עשוי כבל להסיר עתה את מועמדותו. ממטה פרץ נמסר כי "תרגיליו הכוחניים של עופר עיני להישאר מועמד יחיד לבחירות באמצעות עושי דברו לא צלחו, על אף המנגנון המשומן שהפעיל כדי לחסום את מועמדותו של עמיר".

עוד הוסיפו במטה פרץ, "היום ברור לכל כי מטרתה של כל ההמולה היתה לשרת את האינטרסים הפוליטיים של עופר עיני, ואין הוכחה טובה יותר מאשר אישור המועמדות על בסיס אותם נתונים שהיו לפני שלושה שבועות. אנו דורשים לצרף באופן מיידי משקיף מטעמנו, מאחר ולא ייתכן שהדיונים המתקיימים היום מם בנוכחות אנשי עיני בלבד".

עו"ד איל אלון ועו"ד אילן בומבך, המייצגים את עמיר פרץ אמרו בתגובה כי "אנו שמחים על כך שוועדת הבחירות המרכזית נאלצה לקבל את מועמדותו של עמיר פרץ לתפקיד יו"ר ההסתדרות. לא היינו זקוקים לשלושה שבועות של מחול שדים כדי לגלות בסופו של דבר שעמדתנו התקבלה ללא כל תנאי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker