"קיימים עשרות אלפי עובדים מיותרים במגזר הציבורי"

יובל רכלבסקי בכנס שוויון הזדמנויות בעבודה של משרד התמ"ת: "אין בעיה לקלוט עובדים, אבל בתנאי אחד - שאם הם לא מתאימים, הם עוזבים"

הילה ויסברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הילה ויסברג

האם מצבם של עובדי הקבלן בישראל, ימים לאחר שהסתיימה השביתה הכללית במשק, צפוי להשתפר בזכותה - ועד כמה היתה השביתה כלי מושכל ומוצדק כדי לחזק את מעמדם? משתתפי רב השיח בהנחיית טלי חרותי-סובר, כחלק מכנס שוויון הזדמנויות בעבודה של משרד התמ"ת, ראו בשביתה צעד ראשון. הפתרון הכולל יחייב שינויים מבניים גם במגזר הציבורי.

פרופ' גיא מונדלק מהחוג ללימודי עבודה באוניברסיטת תל אביב ייחס את היכולת של ההסתדרות לצאת בשביתה באמתלה חברתית למחאת הקיץ. "אם לא היתה המחאה החברתית של הקיץ, השביתה לא היתה יכולה לקרות", אמר, "ולולא האיום של השביתה לא היה עובר החוק להגברת האכיפה על חוקי העבודה, שמוסיף לביטחונם של עובדי הקבלן. לא בטוח שהעסקה ישירה היא אפשרית תמיד", אמר מונדלק, "הייתי רוצה לראות שכר שווה לאותה עבודה".

צילום: דן קינן

יובל רכלבסקי, לשעבר הממונה על השכר באוצר, אמר כי לדעתו ניתן היה להשיג הסכם טוב יותר עבור עובדי הקבלן אם ההסתדרות לא היתה שולפת את כלי השביתה המאיים, אלא ממשיכה במו"מ אינטנסיבי. "עובדה שההסכם עם המעסיקים הפרטיים טוב יותר מההסכם במגזר הציבורי", אמר רכלבסקי. בכל זאת, לדברי רכלבסקי, מבלי לפתור את הקשיחות שקיימת במגזר הציבורי ואת עודף כוח האדם שם - בעיית עובדי הקבלן לא תיפתר. "הנהלות זקוקות לגמישות ועובדים רוצים ביטחון תעסוקתי, הממשלה היא הצלע השלילית", אמר רכלבסקי, "יש עשרות אלפי עובדים מיותרים במגזר הציבורי וכולנו משלמים את המשכורות שלהם. הייתי רוצה לראות שם את מה שעמוס שפירא כמנכ"ל הפך לאורים ותומים - שירות ללקוח. זה מה שהייתי רוצה לראות במשרדי ממשלה, כך שיבטיחו איכות חיים אמיתית. מאבק של חמישה ימים לא יפתור שום דבר. צריך לשנות את ההסכמים מן הייסוד. אין בעיה לקלוט עובדים לתוך מוסדות בתנאי אחר - שאם מישהו לא מתאים, הוא עוזב. כשעובדים מקבלים קביעות, ואז צריכים לקלוט אחרים כי הם לא עושים את תפקידם טוב - זה פשוט ניפוח תקציב המדינה ואת המחיר משלמים האזרחים במסים".

עמוס שפירא, לשעבר מנכ"ל סלקום, שישב בקהל, דיבר באותה הנימה. את ההסכם שגובש השבוע בעניין עובדי הקבלן כינה "פספוס נוראי". הבעיה לדבריו היא ההסכמים קיבוציים נוקשים. "עובדי קבלן הם כלי כדי לעקוף את ההסכמים הקיבוציים. כשיש הסכם קיבוצי לעובדים מסוימים, יש 'דלת מסתובבת' לאחרים. במקומות שבהם אין קשיחות בהעסקה - אין סיבה להחזיק עובד קבלן. יש להבחין בין עובדי קבלן שהם עובדים בסיסיים שנועדו לפתור קשיחות בשוק העבודה, לבין מקרים שבהם אכן יש צורך לשכור שירותים מבחוץ".

מונדלק אמר שהמודל שמדברים עליו כיום כבר קיימא הוא "פלקסקיוריטי" - העסקה בטוחה - גמישה והוא חסר בישראל. מונדלק אמר כי בישראל רק 50% מהעובדים מועסקים בהסכמים קיבוציים, ובתגובה אמר שפירא: "התארגנות של עובדים זה לא דבר פסול, אבל מה שקרה עם עובדי הרכבת זו השחתה של עיקרון ההסכם הקיבוצי".

איציק שמולי יו"ר הסתדרות הסטודנטים גיבה את השביתה למען עובדי הקבלן, ואמר כי היתה בעיניו מוצדקת. "זה מאבק ראוי וטוב שקרה. הצדדים נקלעו למבוי סתום ועוד לא נאמרה המלה האחרונה", אמר שמולי ואף נתן דוגמה לפעילות קונקרטית שנעשתה בהתאחדות: "החלטנו שנאה דורש נאה מקיים - וקלטנו את עובדות הניקיון שלנו באופן ישיר. מהלכים כאלה הם בהחלט אפשריים, ומוסדות כמו סמינר הקיבוצים שקלט אליו את עובדי הניקיון לפני כשבוע הוא דוגמה לכך. כיום מדברים לא רק על עובדי הניקיון, אלא על עובדים סוציאלים ומורים שהם עובדי קבלן. הורים לא יכולים להסכים לכך שילדיהם ילמדו עם מורים שאינם מורי משרד החינוך. אני מתנגד למדיניות הכלכלית-חברתית במדינת ישראל. המלאכה לא תמה לא בעניין המחאה החברתית, וגם לא בעניין עובדי קבלן. עד כה הממשלה התמודדה עם סוגיות חברתיות במישור התדמיתי והשיווקי ולא מעבר לכך. אם לא יהיה שינוי דרמטי בדרכי הטיפול בבעיות החברתיות - המחאה תחזור, אין ספק".

איציק שמולי, יו"ר התאחדות הסטודנטיםצילום: דניאל בר און

ג'וסף דה-וויט, מנהל הנציבות לשוויון הזדמנויות בבלגיה סיפר כי בניגוד לישראל החברות מפוקחות מאוד, והבעיות אתן הן אחרות. למשל - יש בעיה של אפליה של עובדים המועסקים דרך אותן חברות. "הלקוח אומר שהוא רוצה רק עובדים מרוקאים, ולחברה אין ברירה אלא לעמוד בבקשה שלו", סיפר, "וזו בעיה מולה אנחנו נאבקים" עוד סיפר שבבלגיה עובדים בתחום הבניה המגיעים דרך חברות קבלן עוברים פחות הכשרות ולכן שיעור התאונות בקרב עובדים אלה גבוה הרבה יותר לעומת עובדים "רגילים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker