עובדי משרד ראש הממשלה פתחו בעיצומים; דורשים שכר עידוד

העובדים האטו את העבודה, אינם משחררים כספים לספקים, לא משיבים לפניות טלפון, אינם מטפלים בדואר יוצא, אינם מאפשרים כינוס של ועדות מכרזים ומונעים קליטת עובדים חדשים

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

עובדי משרד ראש הממשלה פתחו בסוף השבוע בעיצומים. העובדים האטו את העבודה, אינם משחררים כספים לספקים, אינם משיבים לפניות טלפון, אינם מטפלים בדואר יוצא, אינם מאפשרים כינוס של ועדות מכרזים ומונעים קליטה של עובדים חדשים. הבוקר קיימו העובדים הפגנת מחאה ליד משרד ראש הממשלה בעת ישיבת הממשלה.

הסתדרות עובדי המדינה הכריזה כבר לפני חודשיים על סכסוך עבודה במשרד ראש הממשלה, ופירוש הדבר שכבר חלפה תקופת הצינון המחייבת את העובדים להימנע מעיצומים או משביתה. הארגון הודיע שהוא מגבה את עיצומי העובדים ויתמוך גם בהחרפת צעדיהם. לדברי המחזיק בתיק עובדי משרד ראש הממשלה באיגוד, דורון קרני, עילת העיצומים היא היעדר הסכמה עם הנהלת משרד ראש הממשלה ועם האוצר בנוגע לדרישת הוועד לאשר תשלום שכר עידוד ל-350 מעובדי המשרד, בעיקר אלה העוסקים בחשבות, הנהלת חשבונות, בינוי ובתחום הבטחון (שאר 650 העובדים נהנים משכר עידוד).

"ועדות פריטטיות קבעו שגם קבוצת עובדים זו זכאית לשכר עידוד בגין תפוקות גבוהות מהנורמה ולא ייתכן שמסקנות הוועדות לא ייושמו", אמר קרני. לדבריו, פגישות שקיימו אנשי הוועד והסתדרות עובדי המדינה עם הממונה על השכר והסכמי עבודה באוצר אילן לוין ואנשי הנהלת משרד ראש הממשלה, לא הביאו להשגת סיכום.

מנכ"ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקרצילום: ישראל הררי

שכר עידוד משולם כיום כמעט בכל משרדי הממשלה וברוב החברות הממשלתיות. שיעורו ההתחלתי הוא 20% מהשכר, ובמהלך השנים הוא עולה לכדי 25% מהשכר.
יו"ר ועד עובדי משרד ראש הממשלה, אריק קלינר, אמר כי "נוצר מצב אבסורדי שבו במשרדי הממשלה האחרים מופעלת שיטת שכר עידוד בהצלחה ורק במשרד רה"מ, המסייע לכלל המשרדים והדורש מעובדיו התמקצעות במגוון תחומים, ועבודה שהיא לעתים קרובות סביב השעון, מאות עובדים לא יקבלו את התוספת שהיא מתוקפו של הסכם קיבוצי". קלינר קרא להנהלת המשרד לפתור את המצב לאלתר.

זה הסכסוך השני הניטש בימים אלה במשרד ראש הממשלה. גם עובדי גנזך המדינה, יחידת סמך של המשרד, מצויים בסכסוך עבודה נגד הנהלת המשרד והם מאיימים בשיבושים בשל ההחלטה להעביר את הגנזך מירושלים לערד ולבסס את פעילותו על כוח אדם קבלני. הנימוק למהלך הוא "צורך בחיזוק הנגב", ואולם בהסתדרות עובדי המדינה חוששים שהוא יגרום לפיטורי עובדים קבועים.

הנהלת משרד רה"מ מסרה בתגובה שהיא מקיימת הידברות עם נציגי העובדים והאוצר בנושא שכר העידוד. גורמים באוצר אמרו כי החלת שיטת שכר העידוד אינה מתאימה לחלק מעובדי משרד ראש הממשלה, בשל אופי עבודתם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker