כדאי להיות לוחם: מענקי השחרור לחיילים יזנקו ל-20 אלף שקל

ועדת העבודה והרווחה אישרה לקריאה שנייה ושלישית מהלך הדרגתי שיחל החודש שבו יגיע המענק לכ-12 אלף שקל, והגדלתו תושלם בהדרגה בסוף שנת 2016

צבי זרחיה

מענק השחרור ללוחם ששירת 36 חודשים יעלה מ-9,648 שקל כיום ל-20 אלף שקל. זאת, במהלך הדרגתי שיחל החודש שבו יגיע סכום המענק לכ-12 אלף שקל, והגדלתו תושלם בהדרגה בסוף שנת 2016. בנוסף, יוגדלו בהתאמה ובהדרגתיות מענקי השחרור של תומכי לחימה (מ-6,120 ל-16,668 שקל), שירות אחר (מ-4,896 ל-13,320 שקלים) ושירות אזרחי (מ-2,446 ל-6,600 שקלים) - כך עולה מהחלטתה של ועדת העבודה והרווחה לאשר הצעת חוק בעניין להצבעה בקריאה השנייה והשלישית שהוגשה על ידי ח"כ משה מטלון (ישראל ביתנו).

חיילים בתרגיל, היוםצילום: אלי הרשקוביץ

הצעת החוק אושרה על אף שנציג משרד האוצר, נח הקר, ביקש ארכה על מנת לבחון אפשרות של דחיית יישום החוק בשנה אחת לשנת 2013. הקר אמר כי "מדובר בעלות תקציבית גבוהה ביותר, שעשויה להגיע ל-430 מיליון שקל בסיום התהליך ול-70 מיליון שקל כבר בשנה הקרובה. בעקבות החלטות ממשלה שונות שהתקבלו באחרונה, ייתכן שנבקש היערכות מחודשת".

יו"ר הועדה ח"כ חיים כץ (ליכוד) אמר כי "על משרד האוצר לפעול בחוכמה ולהפעיל שיקול דעת. בסופו של דבר, עלויות החוק לא יפחתו".

ח"כ מטלון הדגיש כי הצעת החוק הוגשה כחלק מהסכמים של מפלגת ישראל ביתנו עם ראש הממשלה ושר האוצר: "כל הגורמים כולל האוצר הביעו עד כה את נכונותם לעמוד בסיכומים שהגענו אליהם. החוק נועד להיטיב עם אלה שתרמו למדינה את מיטב שנותיהם ואני מתקשה להאמין שהוא יידחה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום