הכנס הכלכלי-ערבי |

"קיים כשל שוק בתמחור הסיכון במגזר הערבי"

עו"ד ורו"ח בשיר פועל להקמת מוסד פיננסי ראשון במגזר הערבי; לדבריו היתרון היחסי של המגזר הוא בקשרים עם העולם הערבי

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סיון איזסקו

עו"ד ורו"ח טארק בשיר שותף במשרד עורכי הדין בר סלע, בשיר, ארד גובראן הפועל להקמת מוסד פיננסי ראשון במגזר הערבי דיבר היום בכנס הכלכלי-ערבי למגזר הערבי של TheMarker ובנק לאומי . לדברי טארק, קיים צורך בהקמת מוסד פיננסי בשל הכשלים הקיימים כיום במערכת הפיננסית מול המגזר העסקי הערבי.

לדברי בשיר קיימת בעיה עצומה של העדר גישה לאשראי במגזר הערבי בשל תפיסת הסיכון הגבוהה בעיני הבנקאים והמחיר הגבוה שנדרש על הכסף. לדבריו "זה קורה בגלל שההחלטות על מתן אשראי מתקבלות בתל אביב והבנקאים לא מכירים את התעשייה הערבית. חוסר ההיכרות מוביל לכשל שוק שמביא לדרישה לריבית גבוהה מהמגזר הערבי".

טארק בשירצילום: דרור ארצי

בעיה נוספת אליה התייחס טארק היא "הקושי של הבנקים לרשום קרקעות בבעלות ערבית כבטוחה לצורך מתן אשראי לאור העובדה שהבנקים לא יודעים לממש קרקעות במגזר הערבי. לכן צריך גוף פיננסי שמכיר את התרבות הערבית ויודע איך להשתלב במימון הנדל״ן".

בשיר אמר כי "אנחנו מקדמים הקמת המוסד הראשון ואין סיבה שלא יוקם גם בנק ערבי - דרוש לנו ידע והון". הוא הוסיף כי "היתרון היחסי של המגזר הערבי זה העולם הערבי. לכן לפני שאנחנו מסתכלים על ייצוא למדינות מערביות אנחנו צריכים לפנות לעולם הערבי. זו הדלת להתפתחות אמיתית. אני חושב שיוזמות בין אנשי עסקים ערבים לבין אנשי עסקים פלסטינאים יכולות להוביל להבאת ידע להקמת מוסד פיננסי. המוסד לא צריך לפעול רק בקרב הערבים אבל צריך להיות מנוהל בידי המגזר הערבי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker