מפעל רשף טכנולוגיות בשדרות פיטר את כל 41 עובדי הייצור

מנכ"ל המפעל, המייצר מרעומים אלקטרוניים, נימק צעד זה בכך שאין הזמנות חדשות

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

מפעל רשף טכנולוגיות משדרות, המייצר מרעומים אלקטרוניים, פיטר אתמול את כל 41 עובדי הייצור; במפעל, שעיקר תוצרתו מופנית למערכת הביטחון, ימשיכו לעבוד 8 אנשי פיתוח והנדסה. מנכ"ל רשף טכנולוגיות, אלי פישמן, נימק צעד זה בכך שאין הזמנות חדשות. לדבריו, ההנהלה עשתה מאמץ להמשיך בייצור והמשיכה לשלם את שכר העובדים, לרבות זכויותיהם הסוציאליות, גם כאשר בחודשים האחרונים פחת קצב ההזמנות מצה"ל.

פישמן הבהיר כי המפוטרים יקבלו את מלוא סכום הפיצויים המגיע להם על פי חוק פיצויי פיטורים. עוד אמר שההנהלה, המודעת למשמעות הכלכלית והחברתית הקשה לשדרות של סגירת הייצור במפעל, פנתה להנהלת משרד הביטחון בדרישה לספק לה הזמנות באופן סדיר כבעבר, כדי לאפשר את חידוש הייצור. "איננו יכולים להמשיך ולממן את משכורות העובדים ללא עבודה", הוסיף.

מזכיר מועצת הפועלים בשדרות, דוד אזולאי, טען כי העובדים הופתעו מסגירת רשף טכנולוגיות. לדבריו, ההסתדרות תיאבק למען פתיחתו מחדש של המפעל ותעניק גיבוי משפטי וכספי מלא לעובדי הייצור שפוטרו ממנו. הוא ציין כי העובדים היו מודעים להרעה בתזרים המזומנים של המפעל, והציעו להנהלה פשרה לפיה יוצאו לחופשה מרוכזת ללא תשלום.

אזולאי הודיע כי יכנס את עובדי הייצור כדי להודיע להם על הצעדים שההסתדרות מתכננת, כדי להביא לפתיחתו מחדש של המפעל. בין היתר מדובר בדרישה להיפגש עם ראשי מערכת הביטחון ובהפגנות מחאה שיתקיימו בשבוע הבא, בשיתוף עם עובדים ממפעלים אחרים בדרום.

יו"ר ההסתדרות, ח"כ עמיר פרץ, אמר: "הפיטורים במפעל הם בבחינת הפגזה חברתית בעיר הסובלת גם מהפגזה מכיוון רצועת עזה. על הממשלה לפעול למען מובטלי שדרות באותה נחישות שבה היא נלחמת כדי להגן עליהם מפני טילי הקסאם".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker