ועד חברת החשמל הורה לעובדי הקבלן לא להגיע לעבודה

ההוראה ניתנה בעקבות החלטת המנכ"ל לקצץ שעות נוספות. חברות כוח האדם הודיעו לעובדים כי אם לא יתייצבו לעבודה - שכרם ייפגע

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

>> ברקע איומי הסתדרות העובדים להשבית את המשק במחאה על מצבם של עובדי הקבלן - מתברר כי ועדי המונופולים הגדולים במשק ממשיכים לנהל את מלחמותיהם על גבם של העובדים נעדרי הזכויות המלאות. ל-TheMarker נודע כי עובדי קבלן המועסקים בחברת החשמל בתחום התקשוב במיקור חוץ הצטוו אתמול בידי ועד העובדים של החברה שלא להגיע החל מהיום לעבודתם. זאת, בעקבות סכסוך שפרץ בין עובדי אגף מערכות מידע ותקשוב (אמ"ת) בחברת החשמל לבין ההנהלה. בנוסף, הורה הוועד לעובדים שלא לטפל בתקלות במערכות התקשוב של החברה לאחר השעה 17:00.

הסכסוך פרץ על רקע הנחיית מנכ"ל חברת החשמל, אלי גליקמן, לקצץ את מכסת השעות הנוספות שממנה נהנים עובדי החברה. ההנחיה הגורפת נמסרה לכל עובדי חברת החשמל לפני כחודש - בשל מצבה הפיננסי הקשה של החברה. ההנהלה נסוגה תחילה מכוונתה זו עקב התנגדות ועד העובדים, אך נאלצה לחדש אותה במתווה אחר בשל המצב המחריף.

מנכ"ל חברת חשמל, אלי גליקמןצילום: דרור ארצי

ככל הידוע, ערכו אתמול עובדי אגף אמ"ת בחברת החשמל אסיפת מחאה, בעקבות הוראת המנכ"ל. לאחריה, נכנסו נציגים מטעם הוועד אל המשרדים שבהם שהו באותה עת כ-40 עובדי הקבלן המועסקים באגף התקשוב בחברה, והורו להם להיעדר בימים הקרובים מן העבודה עד להודעה חדשה. נציגי הוועד נימקו את ההוראה בטענה כי מתנהל סכסוך עבודה בינם לבין ההנהלה. ואולם לאחר בדיקה שערכו עובדי הקבלן, המועסקים דרך חברות טכנולוגיה מובילות במשק, התברר להם כי מדובר בסכסוך פנימי בחברת החשמל - אשר כלל אינו נוגע להם, שכן אינם נכללים בזכאות לשעות נוספות. בנוסף, יש לציין כי בחברה לא הוכרז עדיין על סכסוך עבודה רשמי, ולכן ועד העובדים אינו רשאי לנקוט לפי שעה עיצומים.

עובדי הקבלן פנו בתגובה אל מעסיקיהם ועדכנו אותם בהוראות הוועד. חרף חששם, המעסיקים הנחו אותם לשוב היום לעבודה, והזהירו אותם כי אם לא יתייצבו לעבודה - ינוכו ימי ההיעדרות משכרם. לפי שעה, לא ברור אם אנשי הוועד יאסרו הבוקר על כניסת עובדי הקבלן לעבודה.

מחברת החשמל נמסר בתגובה: "הנהלת החברה לא קיבלה כל הודעה פורמלית על סכסוך עבודה. ידוע לנו שהיום כינס ועד העובדים את עובדי אגף מערכות מידע במרחב הצפון. למותר לציין, כי אם יינקטו עיצומים כאמור, הרי שמדובר בעיצומים שאינם כדין, והחברה לא תהסס לפעול כנגדם בכל האמצעים העומדים לרשותה על פי דין" .

מוועד העובדים נמסר בתגובה: "עובדי הקבלן מגיעים לעבודה כרגיל. עובדים אלה הם בשר מבשרנו ונעשה הכל כדי להופכם לעובדים מן המניין".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker