לאחר שישה חודשי שביתה: נחתם הסכם שכר בחיפה כימיקלים

ההסכם מבטיח תוספת שכר של 25% בממוצע לעובדי דור ב' בפריסה ל-5 שנים; עובדי דור א', ששכרם גבוה מכיוון שהם ותיקם, יסתפקו בתוספת שכר של 5%

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

אחת השביתות הארוכות ביותר משק הסתיימה הבוקר, לאחר שאמש נחתם הסכם שכר קיבוצי במפעל חיפה כימיקלים צפון, המעסיק 250 עובדים. ההסכם, שנחתם במשרד עוה"ד אריאל שמר בתל אביב, מבטיח תוספת שכר של 25% בממוצע לעובדי דור ב' בפריסה ל-5 שנים. עובדי דור א', ששכרם גבוה מכיוון שהם ותיקם, יסתפקו בתוספת שכר של 5%.

על ההסכם חתמו אמש מנכ"ל חיפה כימיקלים צפון נדב שחר, יו"ר ועד העובדים אלי אלבז, נציגי ארגון כוח לעובדים אליו הצטרפו עובדי חיפה כימיקלים וכן עורכי הדין של הצדדים - עמי שחר (מטעם ההנהלה) וסיגל פעיל (מטעם העובדים). ההסכם מבטיח צמצום משמעותי בפערי השכר בין עובדי דור א' הוותיקים לבין עובדי דור ב'. כמו כן הוסכם כי בעוד 10 שנים יבוטלו פערי השכר הנובעים מחלוקה בין הדורות.

ההסכם מבטיח גם תוספת שכר עבור עבודה במשמרות צהריים, משמרות לילה, סופי שבוע והשוואת מכסת ימי החופשה של עובדי דור א' ודור ב'. הנהלת החברה התחייבה של לפעול לצמצום מספר העובדים המאורגנים, ונקבע שלא יותר מ-50 עובדים יועסקו באמצעות חוזים אישיים. 28 עובדים יהיו זכאים לפרישה לפנסיה מוקדמת מרצון.

בנוסף לכך יקבל כל עובד מענק מיוחד לרגל החתימה על הסכם השכר, בסך 2,500 שקלים. תקופת ההמתנה של עובד עד לקבלת קביעות תקוצר לארבע שנים, לעומת חמש שנים כיום. פיטורי עובדים יוכלו להיעשות רק לאחר שימוע בו יהיה נוכח גם נציג הוועד. ההנהלההודיעה כי לא תפעל כנגד חברי הוועד, או כנגד עובדים שהיו פעילי השביתה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker