פרישת זהבית כהן מעוררת חששות בקרב עובדי תנובה

יו"ר ועד העובדים אחיאב שימחי שיגר מכתב לעובדי החברה ובו הביע צער על פרישת זהבית כהן: "לצד חילוקי הדיעות הושגו במהלך השנים שיפורים לא מעטים בתנאים"

חיים ביאור

הודעתה של יו"ר דירקטוריון תנובה, זהבית כהן, על פרישתה מתפקידה עוררה תדהמה וצער בקרב עובדי החברה. הסיבה: השבוע עמד להיפתח משא ומתן בין הנהלת החברה לבין הוועד הארצי לחתימה על הסכם שכר קיבוצי חדש, שיחליף את ההסכם הקיים ויקבע העלאות שכר ל-8,000 העובדים.

יו"ר הוועד, אחיאב שימחי, שיגר היום (ראשון) מכתב לכל עובדי החברה, ובו ציין כי צר לו על הצעד של כהן. "יחסי העבודה הטובים שטיפחנו עם כהן ועם מנכ"ל החברה אריק שור, הוכיחו כי לצד חילוקי הדיעות הושגו במהלך השנים הבנות ושיפורים לא מעטים בתנאי השכר וההעסקה של העובדים. אני מאמין שהנהלת תנובה והדירקטוריון ישכילו לקיים משא ומתן ענייני על הסכם שכר קיבוצי חדש מתוך שקיפות וכוונה אמיתית לתגמל כספית את העובדים", כתב שימחי לעובדים.

עוד כתב: "עובדי תנובה תרמו ותורמים לצמיחתה של החברה והם בהחלט ראויים לתגמול ראוי על פעילותם בשנים האחרונות. אסור שהמחאה החברתית והמאבק לריסון יוקר המחיה יגרמו לכך שעובדי תנובה יהפכו לכפרת העוונות של החברה הישראלית".

עו"ד בני כהן, מומחה לדיני עבודה המייעץ לוועד העובדים בחברה אמר כי "דווקא בימים אלה, עקב פתיחת המשא ומתן בין נציגי העובדים וההסתדרות לבין הנהלת תנובה, כשתוקפו של הסכם השכר הקיבוצי הקודם הסתיים זה מכבר, חשוב היה שזהבית כהן תמשיך למלא את תפקידה כיו"ר הדירקטוריון. כהן היתה פרטנרית הוגנת וראויה למו"מ". עם זאת כהן אמר כי השיחות על הסכם השכר החדש יתקיימו בימים הקרובים מול הנהלת תנובה בראשות המנכ"ל שור.

בהסתדרות אמרו אתמול שהעובדים אינם מתנגדים לשינויים הפרסונליים בצמרת של תנובה. עם זאת הם הביעו חשש כי ההנהלה החדשה והיו"ר שזה עתה נכנס לתפקידו, שלמה רודב, ינסו להטיל על כתפי העובדים את האחריות לתוצאות המחאה החברתית ולהורדת המחירים של חלק מהמוצרים - ויפעלו לדחיית החתימה על הסכם שכר חדש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker