יממה לאחר סיום כהונת גבאי: נתניהו ושטייניץ עדיין מחפשים מנכ"ל למשרדם

נתניהו ראיין לאחרונה את עמית לנג, לשעבר סגן ראש אגף תקציבים באוצר

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוטי בסוק

ראש הממשלה בנימין נתניהו ראיין לאחרונה את עמית לנג, לשעבר סגן ראש אגף תקציבים באוצר לנושאי תשתיות, במסגרת מאמציו למצוא מחליף לאייל גבאי בתפקיד מנכ"ל משרד רה"מ. גבאי סיים אתמול את עבודתו באוצר. בשבועות האחרונים ראיין נתניהו מספר מועמדים לתפקיד מנכ"ל משרדו, בהם עוזי לוי, לשעבר סגן ראש אגף תקציבים לנושאי ביטחון, ודרור שטורם, לשעבר הממונה על ההגבלים העסקיים. נראה כי טרם החליט מי יהיה המנכ"ל הבא של משרדו.

לנג משמש בשנה האחרונה כסמנכ"ל פיתוח עסקי בחברת פרטנר. קודם לכן עבד באגף התקציבים במשך 11 שנים. בשלוש וחצי השנים האחרונות היה סגן ראש האגף האחראי לנושאי תשתיות, אנרגיה, תחבורה, מים וחקלאות. הוא בעל תואר שני במינהל עסקים ובמדיניות ציבורית, וייצג את ישראל כג'ודוקא באולימפיאדת ברצלונה. לנג הצטרף לאגף התקציבים לאחר שפרש מהספורט הפעיל בשל פציעה, והיה מועמד לאחרונה גם לתפקיד מנכ"ל משרד האוצר וראש אגף תקציבים באוצר.

במקביל למאמצי רה"מ לאייש את משרת מנכ"ל משרדו, נמשכים מאמצי שר האוצר, יובל שטייניץ, למצוא מחליף למנכ"ל משרדו המתפטר חיים שני, ולמצוא מחליף הולם למנהל רשות המסים, יהודה נסרדישי. עד כה עלו כל המאמצים של שטייניץ בתוהו. שני התפטר לפני למעלה מחודש. בינתיים ממלא את תפקידו כמנכ"ל האוצר, דורון כהן, מנהל רשות החברות הממשלתיות.

נסרדישי היה אמור לסיים את תפקידו באפריל 2011, ונעתר שלוש פעמים לבקשות שטייניץ להארכת כהונתו. הארכה השלישית אמורה להסתיים בסוף אוקטובר. עד כה לא מינה שטייניץ ועדת איתור למציאת מחליף לנסרדישי. ועדת האיתור הקודמת לאיתור מנהל לרשות המסים, בראשות חיים שני, בחרה ברו"ח ועו"ד משה אשר, ראש הפשמ"ג, לתפקיד. שטייניץ אינו מעוניין באשר. עד כה הוא לא נימק את הסיבה להתנגדותו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker