לוגו הארץ צרוב צריבה
הארץ


מאת אלוף בן ושירות "הארץ"

מנהל לשכת ראש הממשלה, אורי שני, התפטר היום (שישי) מתפקידו. שני סיכם את פרישתו עם ראש הממשלה, אריאל שרון, בשיחה שקיימו אמש. מלשכת ראש הממשלה נמסר, כי הסיבה לפרישה היא העומס הכבד שבו היה נתון שני בארבע שנות עבודתו לצד שרון. ואולם לדברי מקורבים לשרון, שני החליט להתפטר בגלל מתיחות שהתפתחה בזמן האחרון בינו לבין מקורבים אחרים של שרון, שאינם נמנים עם עובדי הלשכה.

שני יישאר בתפקיד כחודשיים-שלושה נוספים, עד שיימצא לו מחליף ותיעשה חפיפה מסודרת.

בחודשים האחרונים יוחסה לו כוונה להתמודד לכנסת הבאה ברשימת הליכוד. שני אמר למקורבים כי הוא עוזב את הלשכה דוקא בתקופה שקטה מבחינה קואליציונית וממשלתית, כדי לא לפגוע בשרון, וכדי שלא יאמרו עליו כי הוא עוזב "כשהספינה מתחילה לשקוע".

שני מקורב לשרון זה שנים רבות. עד בחירת שרון לראשות הממשלה שימש מנכ"ל הליכוד. הוא מונה למנהל לשכת שרון, לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה המליץ שלא למנותו למנכ"ל משרד ראש הממשלה, עקב הרשעתו בפלילים. שני הורשע בהפרת אמונים ונידון למאסר על תנאי, מכיוון שבעת כהונתו כיו"ר "עמידר" הקצה לשימושו של שרון קומה בבניין החברה, בלי להביא את הדבר לאישור מועצת המנהלים של החברה. בינואר נחקר שני באזהרה בחשד למעורבות בהפעלת "חברות קש", למימון מסע הבחירות של שרון בפריימריס לראשות הליכוד. הוא גם נחשד שסייע להיבחרות שרון בכהונתו כמנכ"ל הליכוד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker