ג'ון ברייס הדרכה מעכבת תשלום משכורות לעובדיה

זיו מנדל, מנכ"ל משותף במנטרג'י: אנו עושים מאמצים לשלם לפחות חלק מהמשכורות בימים הקרובים <br> * מנטרג'י סגרה את פעילות ג'ון ברייס באנגליה<br> * גם המתחרים בקשיים: הכנסות סיון נפלו ב-55%

עינב בן יהודה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עינב בן יהודה

ג'ון ברייס הדרכה, מקבוצת מנטרג'י (MNTE: NASDAQ) , מעכבת תשלום משכורות חודש אוגוסט של עובדיה. כ-250 עובדי החברה, מתוכם כ-150 עובדים קבועים וכ-100 פרילנסרים, היו אמורים לקבל את משכורותיהם ב-1 בספטמבר. במסגרת החוק יכולה החברה לעכב את משכורות עובדיה עד ה-9 בחודש.

זיו מנדל, מנכ"ל משותף במנטרג'י, ציין כי החברה עושה מאמצים רבים על מנת לשלם לפחות חלק מהמשכורות עד ראש השנה. "אנחנו מקווים שלא ייווצר מצב בו יחול עיכוב נוסף בתשלום המשכורות", אמר מנדל. לדבריו, העיכוב בתשלום המשכורות נוצר כתוצאה מקשיי גבייה בהם נתקלה החברה, האופייניים לתקופת הקיץ והחגים. "בנוסף לקשיי הגבייה הרגילים בתקופה הנוכחית, בעקבות המשבר במשק קשה עוד יותר לבצע גבייה", הוסיף מנדל.

מנדל הוסיף כי החברה מנהלת מגעים מתקדמים להכנסתו של משקיע חיצוני: "אנחנו אופטימיים ומאמינים כי ברבעון הרביעי של השנה נעבור לרווחיות".

ג'ון ברייס הדרכה, העוסקת בהדרכה בתחום המחשבים, סבלה בשנתיים האחרונות, כמו חברות אחרות בכלל ענף ההדרכה, מירידה משמעותית בפעילותה בעקבות המשבר בענף ההיי-טק. החברה פיטרה במהלך השנה וחצי האחרונות כ-150 מעובדיה בישראל וקיצצה בשכרם של הנותרים. כמו כן הודיעה לאחרונה חברת מנטרג'י כי כחלק מהאסטרטגיה העסקית של החברה וממאמציה להגיע לרווחיות, היא סגרה את פעילות הדרכת טכנולוגיות מידע באנגליה, הפועלת תחת השם ג'ון ברייס UK.


גם המתחרים מקצצים

גורמים בענף ההדרכה מעריכים כי בשנתיים האחרונות ירד היקף הפעילות בתחום ההיי-טק, לגורמים פרטיים בכ-80%. בשנתיים האחרונות נסגרו מכללות לא מעטות, ואחרות התמזגו במטרה לשרוד. המכללות שעדיין ממשיכות בפעילות הדרכה עוסקות בשנה האחרונה בניסיון להרחיב פעילותן בקרב אירגונים, תחום שגם הוא הצטמצם אך פחות מהצמצום בשוק ההדרכה לגורמים פרטיים.

גם מתחרתה העיקרית של ג'ון ברייס, סיוון, שבשליטת פורמולה, ביצעה במהלך שנת 2001 מספר צעדי התייעלות, שכללו פיטורי עשרות עובדים וקיצוץ של 10% בשכר העובדים הנותרים. בסיכום המחצית הפותחת של 2002 דיוחה החברה על צניחה של כ-60% בהכנסותיה ל-12.6 מיליון שקל, לעומת 29.7 מיליון שקל בששת החודשים שפתחו את 2001. הפסדי החברה בתקופה הסתכמו בכ-8.2 מיליון שקל, לעומת הפסד של 6.7 מיליון שקל במחצית הראשונה אשתקד. עם זאת, סיון לא מעכבת את שכר העובדים.

לאור הירידה החדה בפעילותה החליט דירקטוריון החברה לבצע הנפקה פרטית בהיקף של 10 מיליון שקל, באמצעות המרת חלק מההלוואות שניתנו בעבר לחברה, להון מניות. זאת, במקביל ליישום תוכנית הבראה, במסגרתה יקוצצו הוצאות החברה בסעיפים תקציביים שונים, לרבות קיצוץ מספר המשרות, קיצוצי שכר וסגירת חלק מסניפי החברה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker