18 אלף שקל בחודש, פלוס בונוס מיוחד: מוכר עבודות אקדמיות חושף את השיטה

בשלוש השנים האחרונות כתב ג' לא מעט עבודות אקדמיות בתשלום. לדבריו, מגיעות לפחות 100 בקשות כאלה כל שבוע. השכר יכול להגיע ל-18 אלף שקל בחודש, ואם הציון גבוה - יש לעתים גם בונוס. כעת הוא מוכן לספר בפומבי את מה שכולם יודעים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילוסטרציה עבודות אקדמיות
צילום: Nathawut Somsuk / gettyimages

ג', בעל תואר אקדמי מרשים (הפרטים טושטשו כדי למנוע זיהוי), עוסק בשלוש השנים האחרונות בכתיבת עבודות אקדמיות עבור סטודנטים, שמעדיפים מסיבות שונות לשלם עבור עבודה מאשר לכתוב אותה. מדובר ברמאות בסיסית שעלולה להביא את הסטודנט, אם ייתפס, לוועדת משמעת ואף להשעיה, מה שלא מונע מהתעשייה הזו לפרוח.

בעוד בעלי החברות לא מעוניינים להיחשף, הרי שברשת ניתן למצוא לא מעט מודעות המציעות "סיוע לסטודנטים בכתיבת עבודות אקדמיות". מדובר במכבסת מלים, או כמו שמבהיר ג' בנחרצות, "סיוע אין כאן. כתיבת העבודה נעשית על ידי מהתחלה ועד הסוף, כולל הצעת המחקר, אם נדרשת. יתרה מכך, לעתים מעביר הסטודנט לחברה את הערות המרצה, שמגיעות אלי, ואני מעביר לחברה שמעבירה לסטודנט את התשובות — שמגיעות כמו שהן חזרה למרצה. לרוב גם זה לא קורה. פשוט לא נמצאים בקשר עם הסטודנטים. מדובר במכירה של עבודות אקדמיות שמוגשות עם שם הסטודנט, ששילם עבורן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker