נציב שירות המדינה נדבק בקורונה - אך הדבר נשמר בסוד

דניאל הרשקוביץ נמצא חיובי לקורונה - אך חברי הנהלת הנציבות התייחסו לנושא כאל סוד שאסור בשום אופן שידלוף

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דניאל הרשקוביץ
דניאל הרשקוביץצילום: אוליבייה פיטוסי

נציב שירות המדינה דניאל הרשקוביץ בן ה-67 נמצא באחרונה חיובי לקורונה, אך הנושא הושתק ולא דווח. יתרה מכך, חברי הנהלת הנציבות התייחסו לנושא כאל סוד שאסור בשום אופן שידלוף. גם גורמים בשירות המדינה שעובדים באופן צמוד לנציבות, כלל לא ידעו כי הנציב חולה.

מקורות בנציבות טוענים כי ככל הנראה הרשקוביץ נדבק מנהג שהתלונן על תסמינים (הרשקוביץ גר בחיפה ועובד בירושלים). פנייה ראשונה של TheMarker לנציבות העלתה את התשובה התמימה כי הנציב "בריא ושלם ואפילו נמצא בימים אלה במשרד". העובדה שזה עתה שב לעבודה, לאחר שחלה - לא צוינה בתשובת הנציבות.

רק כשנשאלה שאלה נוספת הגיעה התשובה הזו: "לפני כשבועיים הנציב ערך בדיקה שנמצאה חיובית לקורונה, אך לא פיתח תסמינים מיוחדים. הוא עבר את התקופה בבידוד בביתו ולפני שבוע קיבל אישור החלמה כנדרש. בשבוע האחרון הוא נמצא בעבודה מלאה במשרדו בנציבות בירושלים. הנציב דיווח כנדרש לממונה על הקורונה במשרד ראש הממשלה, לממונה על הקורונה בנציבות וכמובן למשרד הבריאות שערך לו חקירה אפידמיולוגית מקיפה".

יצוין כי הרשקוביץ אינו מחויב לפרסם את דבר מחלתו בציבור, אבל כמי שאחראי על כ-70 אלף עובדים, מצופה ממנו לנהוג בשקיפות. לשאלה מדוע לא דווח הנושא לתקשורת, לא התקבלה תשובה מהנציבות. 

גם מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, דוד יהלומי, חולה בקורונה - כמו השרה גילה  גמליאל - וגם שם לא מיהרו ליידע את עובדי המשרד מה שיצר חרושת שמועות. לא ברור כיצד נדבק יהלומי, והאם הדבר קרה בשל קרבתו לשרה או מסיבה אחרת. במשרד להגנת הסביבה סירבו להגיב.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker