עובדים מהבית - ונוטשים את הליסינג: הקורונה מטלטלת את אחד מסמלי ההיי-טק הישראלי

לפי הערכות בענף ההיי-טק, 15% מהעובדים מבקשים להחזיר את הרכב הצמוד כדי לחסוך את המס שמסתכם באלפי שקלים בחודש ■ בשוק הליסינג מעריכים כי 10% מהעסקות יופסקו באופן מיידי - ו-60% מהן לא יחודשו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים54
מגרש מכוניות
מגרש מכוניותצילום: ניר כפרי

א' גרה בתל אביב ועובדת בחברת היי־טק. היא משלמת על רכב הליסינג מטעם החברה שלה כ-4,000 שקל בחודש שווי רכב, וכבר שנתיים מתלבטת בנוגע לקיצוץ בהוצאה הזאת. אמנם קשה למצוא חניה ליד הבית שלה - אבל גם אין דרך נוחה אחרת להגיע למשרדי החברה שהיא עובדת בה, ובינתיים הרכב נשאר. במארס עברו עובדי החברה לעבוד מהבית. בתוך שבועיים הודיעה א' שהיא מבקשת להחזיר את רכב הליסינג שלה.

"העלות של הרכב במשכורת היא גבוהה ופוגעת בהפרשות שלי לפנסיה. אם אני לא נוסעת לעבודה, אין סיבה שנחזיק בשני כלי רכב בבית", היא אמרה. ומה אם יחזרו לעבוד מהמשרדים? א' מעריכה שגם כשיחזרו לעבוד מהמשרדים זה יהיה באופן חלקי והיא ובן זוגה יוכלו להסתדר עם רכב אחד.

לדברי עינת גז, מייסדת ומנכ"לית הסטארט־אפ פאפאיה גלובל, שפיתח מערכת המסייעת לחברות בינלאומיות לנהל שכר בכמה מדינות במקביל ומספקת נתונים על משאבי האנוש ועלותם, זו תופעה שכיחה. "בתקופת הסגר כשהרכב חנה ורשות המסים לא היתה מוכנה להתאים את המיסוי עליו, אנשים הבינו שהם משלמים כסף רב על רכב שחונה. ככל שהתקופה מתארכת זה הופך מהותי יותר", אמרה.

לדברי גז, אנחנו נמצאים כעת בנקודת מפנה: "יש שינוי קונספט. אנשים מבינים שהם לא צריכים מכונית שעולה להם הרבה בשווי שימוש ושהם יכולים לקבל את השווי ממקום העבודה".

הנושא חשוב במיוחד בתקופה שבה הציבור מרגיש צורך לחסוך יותר. להערכת גז, כ-15% מהעובדים שיש להם רכב ליסינג מתחילים כעת בתהליך של יציאה מההסכם. בנוסף, גם החברות רוצות לחסוך ואמנם לא ניתן לקחת לאדם רכב שהוא קיבל, "אבל חברות מתחילות להגביל את מה שהן מכסות, למשל, את כמות הדלק. זה יהיה מורגש יותר לקראת השנה הבאה, כשיתכננו תקציב", הוסיפה.

עובדת אחרת בחברת היי־טק, ר', מספרת: "חוזה הליסינג שלי הסתיים השבוע ופניתי לחברה, כדי לערוך עמם מו"מ על רכב חדש. הם אמרו שהמשרדים שלהם מפוצצים במכוניות שהחזירו להם ושהם לא מעוניינים להכניס לצי מכוניות חדשות. הם הציעו לי 10% הנחה ובסוף סיכמנו על 20% הנחה".

ואכן, משבר הקורונה, שגרם לפיטורי עובדים רבים, להוצאת עובדים לחל"ת ולמעבר לעבודה מהבית, נותן את אותותיו בחברות הליסינג התפעולי (שנעשה מול ארגונים וחברות) והפרטי. אלה מתמודדות עם אתגרים שמתבטאים בדרישת משתמשים להנחות או להחזרת רכבם, ביטול הזמנות עתידיות וצורך בעסקות חדשות, כדי להיפטר ממלאי ציי רכב שיש חשש שיצטברו במגרשים.

סימני התאוששות?

שגיב מגר, מנכ"ל קבוצת דיין, הכוללת את טרייד מוביל ות.י.ר, הפעילה בשוק הליסינג התפעולי, מתאר כי בתחילת המשבר - מאמצע מארס עד אמצע אפריל - חוותה החברה החזרות בהיקף של 15%-18% מרכבי הליסינג מצד עסקים ללא התראה מוקדמת. לצד זאת, במאי החלו להיראות סימני התאוששות עד כמעט התייצבות מלאה: "אני מניח שמה שקרה אצלנו איפיין את כלל שוק הליסינג התפעולי. אמנם חווינו מכה בענפים מסוימים, אבל חברות בענפים אחרים הגדילו את צי הרכבים שלהם וראינו עלייה בביקוש, למשל, בענף המזון". פעילות החברה בענף ההיי־טק מצומצמת יחסית, כ-10% מפעילות הקבוצה, ולדבריו, לא נצפה שינוי משמעותי בענף זה.

בקבוצת דיין מתוארת התייצבות, אך בפועל יש ידיעות רבות על פיטורים בתחום הפיננסים וההיי־טק. בנוסף, ההתאוששות בהיקף ההתקשרויות מול לקוחות נובעת במידה רבה מהנחות והטבות מצד הקבוצה, שנועדו למשוך לקוחות חדשים, לצד שימור לקוחות ותיקים. "את מרבית כלי הרכב שהוחזרו גלגלנו לעסקות חדשות בהנחות, נאלצנו להתפשר", הודה מגר. "עסקות רכב נעשות לרוב לשלוש שנים. אם רכב הוחזר לנו אחרי תקופה קצרה יותר בגלל הקורונה, פעמים רבות במקום למכור אותו העברנו אותו לעסקות ליסינג חדשות במחיר מופחת - כדי לצמצם את הנזק".

שוק הליסינג מתכווץ

בתשובה לשאלה אם ההתאוששות נובעת רק מהטבות והפחתת עלויות אל מול הלקוחות, כדי למשוך אותם בחזרה, השיב מגר כי הדבר תלוי בפוזיציה שכל חברה עם שירות ליסינג נמצאה בה ובמידת המצוקה התזרימית שלה. לדבריו, בקבוצתו לא היו בעיות תזרימיות וכך יכלו לשמור את מרבית הצי שהוחזר ולמכור אותו מחדש בהנחות.

מגר הוסיף כי היקף ההחזרות אמנם התמתן, אך המשבר עדיין לא הסתיים: "צפויים עוד לא מעט אתגרים בחודשים הקרובים. יש לקוחות (חברות) שחוות קשיים ולא יוכלו לעמוד בתשלומים שלהן מולנו אם לא יקבלו סיוע ממשלתי. אם יהיה גל שני, האתגרים צפויים להימשך אף זמן רב יותר. האי־ודאות היא קריטית".

עוברים למכונית יד שנייה פרטית

במקביל לירידה בהיקף עסקות הליסינג, ניכרת עלייה במגזר אחר בפעילות הקבוצה - הטרייד מוביל. כלומר, לקוחות שהחזירו את רכב החברה שלהם ורכשו רכב יד שנייה, שלגביו הם אינם נדרשים לשלם שווי שימוש. לפי הערכות החברה, כחמישית מהלקוחות במאי היו כאלה שרכשו רכב יד שנייה במקום רכב ליסינג שהחזירו או כאלה שקודם לכן נסעו בתחבורה הציבורית.

השחקניות הבולטות בשוק הליסינג הן שלמה החזקות שבשליטת משפחת שמלצר, אלבר שבשליטת אלי אלעזרא, אלדן שבשליטת משפחת דהן ויוניברסל מוטורס שבשליטת חיים דנון ומשפחת עיני. השפעות המשבר מאפיינות את כלל הענף.

מן הדו"ח שפירסמה אלבר באמצע מארס עולה כי החברה מרגישה היטב את השפעות המשבר וחווה ירידה משמעותית בהיקפי עסקות הליסינג, קיטון בהשכרות לטווח קצר, פגיעה בפעילות מכירת כלי הרכב ובהעמדת אשראי צרכני, וכל זאת במקביל להקשחת התנאים המסחריים.

ביחס לפעילות הליסינג, באלבר צופים השנה קיטון של 70% בעסקות ליסינג חדשות ביחס ל-2019. אלבר העריכה שעל 60% מכלי הרכב שיגיעו לתום תקופת החכירה לא תבוצע עסקת ליסינג חדשה, אלא תוארך תקופת החכירה בעסקה קיימת. לטענת החברה, לא התרחשה פגיעה בהיקף הצי כתוצאה מהארכת עסקות קיימות. כלומר, העסקות העתידיות שדווחו לא בוטלו בפועל.

בחברה צופים כי שיעור נטישת עסקות הליסינג - וכתוצאה מכך החזרה מוקדמת של כלי הרכב - יוכפל ביחס ל-2019 ל-10% מצי החכירה. החברה גם חוזה קיטון של 30% במסירות כלי רכב להחכרה תפעולית ביחס ל-2019. כתוצאה מכך, החברה צופה כי צי הליסינג הפעיל שלה יקטן ב-2,500 כלי רכב, כך שיסתכם בתום התקופה ב-20,830 מכוניות.

גם אלדן מדווחת בדו"ח השנתי שלה שפורסם במארס כי "היא צופה הפחתה הדרגתית בהיקפי פעילותה בתחום עסקות הליסינג, לאור השפעת הקורונה על חלק מלקוחותיה". יוניברסל מוטורס ציינה בדו"ח השנתי שלה, שפורסם במארס, כי עד לאותו מועד, התפשטות הקורונה לא פגעה מהותית במגזרי הפעילות הנוספים של הקבוצה.

את הצמצום בביקושים ניתן לראות גם מנתוני רשות המסים שפורסמו ביוני, אודות היקף יבוא מוצרי צריכה. חברות הליסינג הן המפיצות של חלק ניכר מכלי הרכב בישראל וצמצום ביבוא מעיד גם על צמצום בביקושים שלהן. מנתוני רשות המסים עולה כי יובאו במאי לישראל 7,088 מכוניות חדשות - ירידה של 37.7% ביחס למאי 2019. בחמשת החודשים הראשונים של 2020 יובאו לישראל 68,636 מכוניות - ירידה של 48.9% ביחס ל-134,279 מכוניות שהגיעו בתקופה המקבילה 2019. לפי נתוני רשות המסים, גובה ההכנסות מענף הרכב ב-2020 עד כה הוא 3.15 מיליארד שקל - ירידה חדה של 33.5% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker