דור אבוד: 150 אלף צעירים עלולים להיתקע באבטלה

כ–50% מהעובדים שהוצאו לחל"ת או פוטרו הם בני 18–34 ■ רובם הועסקו בענפים שיהיו מהאחרונים שישובו לפעילות — כמו הסעדה, בידור ומכירות ■ החשש: אבטלה ממושכת תקשה עליהם להשתלב בעתיד בשוק העבודה, כפי שקרה בספרד וביוון אחרי משבר 2008

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

קבוצת הגיל שנפגעה באופן הקשה ביותר ממשבר הקורונה היא מי שגילם פחות מ-34 - כך עולה מהנתונים של שירות התעסוקה. קבוצה זו מהווה 47.4% מהיוצאים לחל"ת ו-44.7% מכלל אלה שנפלטו משוק העבודה.

חלק גדול מהצעירים שאיבדו את עבודתם מועסקים בענפים ובמשלחי יד שככל הנראה יהיו מהאחרונים לשוב לפעילות כלכלית: בתי קפה, מסעדות תיירות וענפי שירותים נוספים כמו מכירות בקניונים ומאבטחים. גם כאשר ישובו ענפים אלה לפעילות, לא ברור עדיין אם הביקוש של הציבור יישאר כפי שהיה לפני המשבר, אבל ההנחה היא שלא יהיה צורך באותו מספר עובדים וככל הנראה לא כל העובדים שיצאו לחל"ת ישובו לעבודה. גם מי שלא יפוטר, ייתכן שהיקף המשרה שלו יצטמצם. ההערכה היא כי 153 אלף נמצאים בסכנה שייפלטו ממקומות העבודה - 71 אלף איש בגילי 24-18 ו-82 אלף איש בגילי 33-25. הסיכון נובע משילוב של כישורים נמוכים ותחומי עבודה שהפגיעה של המשבר בהם עמוקה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker