הירידה בתעסוקת גברים חרדים נבלמה ב-2019 - אך מחציתם עדיין אינם עובדים

על פי נתוני התעסוקה של הלמ"ס, האבטלה במשק ירדה מ-4% ל-3.8% בממוצע שנתי, ובחודש האחרון של 2019 צללה ל-3.4% ■ במקביל חלה נסיגה בהשתתפות בכוח העבודה - אבל היא אינה ניכרת בגילי העבודה העיקריים ■ שיעור התעסוקה של ערבים וערביות יורד

אבי וקסמן
אבי וקסמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

דאגות בדבר מפנה לרעה בשוק העבודה בישראל נשמעות כבר זמן מה, אבל לפחות לפי נתוני התעסוקה שפירסמה ביום חמישי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) לסיכום 2019, מוקדם להכריז על מפנה כזה. מנתונים נוספים שנאספים בלמ"ס עולה גם כי הירידה בתעסוקת גברים חדשים, שהתחילה להסתמן בשנים הקודמות, נבלמה.

נתוני המקרו של שוק העבודה ממשיכים להיראות טוב, למרות הבעיות המוכרות שלו וחרף כמה סימנים מדאיגים שצצו באחרונה, כמו הירידה בשיעור המשרות הפנויות - שבינתיים ייתכן כי נבלמה בחודשים האחרונים. שיעור האבטלה נשאר נמוך ב-2019, ואף ירד לרמתו הנמוכה ביותר זה כ-40 שנה לפחות. עם זאת, בחלק מקבוצות האוכלוסייה, הירידה באבטלה לוותה בהתפתחות שלילית מקבילה: ירידה בשיעור ההשתתפות בכוח העבודה. בסיכום שנתי, שיעור ההשתתפות נסוג מעט בכל גילי העבודה (גיל 15 ומעלה, לפי ההגדרה הבינלאומית), אבל עלה בגילי העבודה העיקריים (25–64 שנים).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker