"מלחמת עולם": ההסתדרות מגייסת את מרכז הליכוד למאבק בבוררות חובה

ראש סיעת הליכוד בהסתדרות מנסה להפגיש בין יו"ר הארגון לראש הממשלה — ומקדם התפקדות המונית של חברי הסתדרות לליכוד ■ המטרה: ללחוץ על הח"כים לא לתמוך בהכנסת חוק בוררות חובה להסכם הקואליציוני ■ במקביל הגישה ח"כ השכל הצעות חוק להגבלת זכות השביתה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

יום השבעתם של חברי הכנסת ה–21, שלשום, סימן את פתיחתו של אחד המאבקים הכלכליים־חברתיים המרכזיים הצפויים בקדנציה הנוכחית. חברת הכנסת שרן השכל (הליכוד) הניחה כבר באותו יום על שולחן הכנסת שתי הצעות חוק פרטיות, שאמורות לשים סייגים לזכות השביתה של עובדים במשק הישראלי.

ההצעה הראשונה של השכל היא חוק בוררות חובה בסכסוכי עבודה. לפי ההצעה, השבתה של התחבורה הציבורית, חברת החשמל, שירותי בריאות, חברת מקורות, נמלי הים ורשות שדות התעופה, לא תאושר מבלי שהתקיים קודם הליך בוררות על ידי ועדת בוררים. לפי ההצעה, הוועדה תכלול שופט מבית המשפט העליון, נשיא בדימוס של בית הדין הארצי לעבודה או את נציב שירות המדינה. אם הגוף השובת אינו משתייך לשירות הציבורי, תורכב ועדת הבוררים מנציג המעסיקים ונציג של ארגון העובדים. ההצעה השנייה שהגישה השכל היא חוק יישוב סכסוכי עבודה, שנועד להגביל סכסוכים והשבתות במחאה על שינוי מבני במשק. במקרה כזה, תותר השביתה רק אם המחאה נובעת ממהלכים שגרמו לפגיעה ישירה בזכויות העובדים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker