לא רק רובוטים ייקחו לנו את העבודה - גם חאפרים מחו"ל עם חיבור לאינטרנט

האינטרנט מאפשר להעביר משרות ומשימות בודדות לכל מקום שיש בו מחשב — ובייחוד למדינות המתפתחות ■ עבודות כאלה מסייעות לצמצם פערים, אך גם מגדילות אי־ודאות בתעסוקה ■ בישראל הביקוש לעבודה מקוונת כזאת גבוה במיוחד, בזכות ענף ההיי־טק

אבי וקסמן
אבי וקסמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי וקסמן
אבי וקסמן

חלק גדול מהדיון בשוק העבודה העתידי מתמקד בחשש ש"הרובוטים יגנבו לנו את העבודה". התפתחות הטכנולוגיה מביאה לאוטומציה של עוד ועוד מטלות, ולא רק הפיזיות או השגרתיות שבהן. הבינה המלאכותית מאפשרת מחשוב של משימות מורכבות, וצפויה להביא לאובדן הערך המוסף של המוני עובדים אנושיים על פני מחשבים.

ההתפתחות הזאת תימשך שנים ארוכות, אבל במקביל אליה מתרחשת תמורה נוספת בעולם העבודה, הקשורה גם היא לטכנולוגיה ולגלובליזציה של העבודה. הפעם, מי שעלולים "לגנוב" לנו את העבודה אינם רובוטים, אלא אנשים בשר ודם. הם יישבו בצד השני של העולם, ליד מחשבים המחוברים לאינטרנט, ויעניקו לעסקים ולמשקי בית בישראל שירותים שעד כה נרכשו רק בשוק המקומי. אפשר יהיה לנסות לתכנן את שיפוץ הדירה באמצעות אדריכל שנותן את שירותיו מרחוק, ולקבל ייעוץ בהגשת דו"חות המס של העסק או באסטרטגיית הפרסום הדיגיטלי שלו. מגוון השירותים שאפשר לקבל באופן מקוון כולל שירותי שיווק ומכירות, תכנות, עיצוב, כתיבה, ייעוץ פיננסי ורבים אחרים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker