"אם אנחנו ניכשל - הציבור ייפגע": האנשים שנלחמים על איכות הסביבה

העבודה היא שליחות, משרד הביטחון הוא מכשול, הארגונים הירוקים הם מכפיל כוח והשירות הציבורי הוא סביבת עבודה דינמית ומספקת ■ ארבעה מנהלים צעירים במשרד להגנת הסביבה מספרים על האתגרים וההישגים בעבודתם במגזר הציבורי ■ "לא משעמם פה. זה הפוך מהסטיגמה ששירות המדינה הוא מקום אפור" ■ צעירי המגזר הציבורי, כתבה אחרונה בסדרה

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים24
טלי חרותי-סובר

חייהם המקצועיים של המנהלים הצעירים במשרד להגנת הסביבה כוללים לא מעט התמודדות עם אסונות אקולוגיים, מאבקים מול צה"ל ומשרד הביטחון, ויכוחים עם ארגונים ירוקים - אבל גם הרבה מאוד סיפוק. על המשכורת הנמוכה יחסית מפצה תחושת השליחות. העלבונות מיטשטשים מול היכולת להשפיע.

נטע אלול, עפרי חזיז, סתיו גילוץ ומייסה ענבתאוי יודעים שהם קמים כל בוקר למלחמה, שלא פעם צובטת את הלב. חזיז, 37, היום ראש תחום קרקעות מזוהמות, טיפל באופן אישי באירועים כמו דליפת הדלק מצינור קצא"א בנחל עברונה, או הזרמת החומצה המסוכנת ממפעל רותם אמפרט לנחל אשלים. "באירועים כאלה, התמונות הראשונות מהשטח תמיד קשות", הוא מספר, "הן מעוררות רגשות קשים כלפי התעשייה. מצד שני הן מייצרות תחושה של דחיפות גדולה - אתה חייב לנהל מהר את הסיכון, כדי לצמצם נזקים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker