העירייה לא עושה לכם טובה כשהיא מפנה את הזבל מדי יום

באירופה ישנן ערים שבהן התושבים רשאים להוציא זבל החוצה רק יומיים בשבוע. הנוהג הזה מגביל את כמות הפסולת שתושבים יכולים לייצר, ומביא לתכנון אחראי של ייצור הפסולת הביתית

ימית נפתלי
ימית נפתלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זבל נערם ברחובות ירושלים במהלך שביתה של עובדי העירייה, ינואר 2018
זבל בירושליםצילום: אמיל סלמן
ימית נפתלי
ימית נפתלי

ידוע שלגור בתל אביב, העיר העברית הראשונה, מקנה לך פריבילגיות מרובות, הנוחות והזמינות של כל שירותי העיר: תאורת רחוב, טיפוח גנים ופארקים ושמירה על ניקיון העיר (כמובן בהסתייגות לגבי אזור המגורים בעיר; צפון ודרום העיר נראים לעתים יותר כמו ערים שונות לגמרי מאשר אזורים שונים באותה העיר).

אבל נראה כי לא הרבה אנשים מודעים לכך שישנם רחובות בתל אביב שבהם הזבל מפונה כל בוקר. כלומר, מדי כל בוקר משאית זבל מבקרת ברחובות העיר ומפנה את הזבל מפחי האשפה הירוקים. העובדה הזאת כנראה פחות תמוהה ומציקה למי שמתגורר בעיר, ויותר למי שעוסק בתחום הכלכלה המעגלית כבר כמה שנים.

נראה שברמה העירונית, ההפנמה של עלויות הפסולות מעבר לעלויות הכספיות פחות משמעותית, לפחות ברשויות עשירות כמו תל אביב. הרי שיש בפינוי יומיומי של זבל תמריץ עיקרי לייצר זבל בלי לחשוב פעמיים. אם כל בוקר באופן מסתורי עוברת משאית זבל ואני אפילו לא מבחינה בה, למה שאחשוב על מחיר הזבל וההשפעה שלו על הסביבה?

ערים ורשויות מקומיות, ובהן העיר תל אביב, מתפעלות מערך לוגיסטי מתוחכם רק עבור פינוי הזבל בבניינים, כדי להפוך את ההיפטרות מהזבל לפשוטה ושקופה. כדי שאף אחד מאתנו לא יצטרך בכלל לפגוש את הזבל שלו, פינוי האשפה מתבצע לרוב בשעות הבוקר מוקדמות, וזאת בתכנון מדויק וכוונה מראש, על מנת לא להפריע לתנועת כלי הרכב. אז לא רק שערים מנהלות את פינוי הפסולת באופן שלא מפגיש את התושב עם מחיר הזבל שהוא מייצר, בתכנון זה מבוצעת גם ההעדפה לטובת נהגי המכוניות המזהמות, כדי לא להפריע חלילה לתנועתם בנוחות.

ערימת זבל גדולה בשנגחאי, סיןצילום: AFP

נכון, ערים ויישובים שונים פועלים למען הגדלת מיחזור הפסולת באמצעות הנגשה של פחים: פח כתום ופח כחול למיחזור פסולת אריזות ונייר בנפרד, אבל במעשה זה הרשות שוב חוטאת לסביבה ולתושבים. שכן במקום לשים דגש על ייצור מופחת של זבל מלכתחילה, למשל באמצעות הגבלת מספר הימים לפינוי האשפה, העיר גורמת לנו להרגיש שהכל בסדר, כי אנו ממחזרים מבלי לתת את הדעת למחיר הסביבתי של פינוי מגוון פחי הפסולת.

רשויות מקומיות צריכות להפנים ולקחת אחריות על התנהגות התושבים שלהן, וזה מתחיל בחינוך למודעות למחיר של פסולת. ניתן לראות דוגמאות לכך באירופה, שבה, למשל, ישנן ערים שבהן התושבים רשאים להוציא זבל החוצה רק יומיים בשבוע. הנוהג הזה מגביל את כמות הפסולת שתושבים יכולים לייצר, ומביא לתכנון אחראי של ייצור הפסולת הביתית, מעודד הפרדה של הפסולת באופן יעיל יותר וכתוצאה מכך גם מגדיל את כמויות הזבל הממוחזרות כראוי. צעד יותר אמיץ שיש הוא לפנות את הזבל בשעות היום ולתת למשאיות הזבל לתרום לפקקים, ובכך ערים יכולות להמחיש בדרך נוספת את מחיר הזבל לתושבים.

הגיע הזמן שערים ורשויות בישראל, ובהן גם תל אביב המתקדמת, ינהגו אחרת עם הפסולת, מתוך ההבנה שכדי לייצר אחריות יש לשקף את מחיר של הזבל לתושב, וצעד ראשון יהיה לפגוש את הזבל בפח האשפה המלא מחוץ לבניין.

ימית נפתלי

ימית נפתלי | לא סופרת

כלכלנית, חוקרת מדיניות ויועצת אסטרטגית, וראש תחום כלכלה ומחקר בינלאומי במכון ירושלים למחקרי מדיניות.

בעברה אנליסטית וכלכלנית בשוק הפרטי ובמשרדי ממשלה, יועצת אסטרטגית למנהל המינהל לשלטון מקומי במשרד הפנים ויועצת חדשנות למפעלים וחברות בתעשייה.

כתבות מומלצות

מכוניות של טסלה במפעל החברה. מייצרת את המנועים וחלק ניכר מהאלקטרוניקה של המכוניות שלה

המכונית הפרטית עוברת מהפכה שסוחפת את כל התעשייה

קניון ממילא בירושלים. "גידול במכירות של מותגי אופנה מוזלים"

"חיים את הרגע": אוכלים במסעדות, יוצאים לבלות — וטסים לחו"ל

שיעור העובדים שמרגישים שהם בעלי השפעה, ושמקום העבודה שלהם מניע אותם לתרום ולהגיע
להישגים, ירד באופן משמעותי השנה

"הבטיחו לקדם אותי ואז הביאו מישהו מבחוץ. אם זה יקרה שוב – אתפטר"

נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי. רכש את החברה בהנחה של 13% על מחיר הבורסה של המניה

נטישת מנהלים, חוב תופח — ותשואת חסר עמוקה: מה קורה בשיכון ובינוי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"

משפחת שר־שלום, שנכנסה לפני כמה חודשים לדירה בשכונת גליל ים בהרצליה

"קנינו ב-1.8 מיליון שקל, היום הדירה שווה 4.4 מיליון": עוד הגרלה יוצאת לדרך. מה הסיכוי לזכות?