כשרעיון טוב שלכם נדחה – תחשבו על המיילים שקיבלו מייסדי Airbnb

15 משקיעים דחו את הרעיון של מייסדי Airbnb. זה לא מנע ממנה הכנסות של 3.6 מיליארד דולר בשנה - וגיוס של 3.5 מיליארד דולר

יעל קנדר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סמל Airbnb
יעל קנדר

לפני כמה שנים אמרה לי חברתי הטובה דנה שהיא שוקלת לפתוח מסעדה לארוחות בוקר בלבד. בתגובה עניתי שאני חושבת שזה רעיון גרוע כי כל אחד יכול להכין ארוחת בוקר, זו הארוחה הקלה ביותר להכנה. כמה חודשים אחרי זה נפתח הסניף הראשון של בנדיקט. אם תשאלו את דנה, היא תספר לכם על עוד רעיונות טובים שהיו לה – וביטלתי בהינף יד. לדעת לזהות רעיון טוב כשהוא בחיתוליו זו אמנות. לא כל אחד יודע לעשות זאת.

איך מתחיל רעיון גדול?

המוח מאחורי הרעיון המהפכני של Airbnb היו ג'ו גבביה ובריאן צ'סקי, שנפגשו בבית הספר לעיצוב רוד. השניים, שגרו בסן פרנסיסקו, חיפשו ב-2007 דרך לשלם שכר דירה. הם החליטו להמיר את הלופט שלהם למקום לינה על ידי שלושה מזרנים - והוסיפו ארוחת בוקר לאורחים. תוך לילה הם השיקו אתר אינטרנט, airbedandbreakfast.com, וניצלו את העובדה שהיה אז ביקוש רב למקומות לינה, בעקבות כנס עיצוב שנערך בעיר.

האורחים הראשונים שלהם היו גבר הודי, אישה מבוסטון וגבר מיוטה. בעקבות ההצלחה של הלילה הראשון, גבביה וצ'סקי הגיעו למסקנה שהם יכולים להקים עסק שעשוי לשנות את חייהם.  

כמה דחיות אפשר לקבל בדרך להצלחה

במאמר שנכתב על ידי צ'סקי, הוא התייחס לשבעה מקרים מתוך 15 שבהם משקיעים דחו את הרעיון שלהם. במאמר הוא התייחס בין השאר לחמש דחיות שהתקבלו במיילים. "בפעם הבאה שיש לך רעיון והוא נדחה, אני רוצה שתחשוב על המיילים האלה", כתב צ'סקי.

לאחר הכישלון הראשוני, הם החלו לעצב קופסאות דגנים עם דמויות פוליטיות, למשל ברק אובמה, לקראת הבחירות שהתקיימו אז - ומכרו אותן באמצעות אתר האינטרנט שלהם. בזכות הרעיון הם הרוויחו 30 אלף דולר. במקביל, הם המשיכו לקדם את הרעיון של Airbnb. המייסדים התארחו בבתים, כתבו ביקורות וצילמו תמונות מקצועיות של הבתים, במטרה להפוך את המוצר לאטרקטיבי.     

במארס 2009 הם שינו את השם של החברה מ-Air Bed and Breakfast ל-Airbnb. תוך חודש סקויה קפיטל השקיעה בחברה 600 אלף דולר. זה היה רגע הפריצה של החברה ולאחריה היא חוותה צמיחה. המייסדים ניצלו אותה על מנת לשנות את אתר האינטרנט של החברה על מנת שיהיה כמה שיותר ידידותי למשתמש. תוך שנתיים החברה נהפכה ללהיט, עם נוכחות ביותר מ-89 מדינות והזמנה של יותר ממיליון לילות. ההצלחה הביאה איתה גם בעיות. מארחים רבים התלוננו על כך שאורחים משאירים את הבית בצורה לא ראויה. בתגובה, השיקה המדינה מדיניות חדשה בנושא.  

דירה של Airbnb בברלין צילום: Airbnb

חבל לבזבז משבר טוב

נכון ל-2018, ההכנסות השנתיות של Airbnb הן 3.6 מיליארד דולר והיא מחזיקה ב-34 משרדים ברחבי העולם. לקראת ההנפקה של החברה, היא גייסה 3.5 מיליארד דולר, מתוכם 25.9 מיליון דולר גויסו בסבב המימון האחרון (אוגוסט 2019). החל ב-2020 Airbnb חתומה על יותר מ-400 הסכמים לגביית מיסי תיירות, שמכניסים לה יותר מ-2 מיליארד דולר.

בשל התפרצות הקורונה, החברה הפסידה 637 מיליון דולר, והכנסותיה ירדו ב-67%. מתחילת יוני החברה החלה להתאושש מההפסדים העצומים שחוותה בפברואר, בעקבות הסרת חלק מהמגבלות על טיסות. אנשים ראו באחוזות כפריות כמקום מפלט, דבר שעזר לחברה לרשום הכנסות. למרות זאת, המשבר אילץ את החברה לפטר 1,900 עובדים, מתוך 7,500 עובדים. הפיטורים כללו פיצויים נדיבים, שירותי בריאות ואתר אינטרנט שמטרתו לעזור למי שאיבד את עבודתו – למצוא עבודה.

במכתב ששלח צ'סקי לעובדי החברה הוא התנצל על המהלך - וסיפק הסבר מפורט להחלטה. צ'סקי הסביר כי נסיעות בעולם של אחרי הקורונה ייראו אחרת והחברה צריכה להתפתח בהתאם. אנשים ירצו לנפוש קרוב לבית, ושהחופשות שלהם יהיו משתלמות יותר ובטוחות יותר. במקביל, אנשים עדיין רוצים קשר אנושי. בפן הזה, המשבר חידד את מה שמייחד את Airbnb – אנשים רגילים שמארחים בבתים שלהם – ועוזרים לך לצבור חוויות.

השקת Airbnb.org

החברה השיקה השבוע את Airbnb.org, עמותה חדשה שמחברת אנשים למקומות לינה בעתות משבר. העמותה משתפת פעולה עם הפדרציה הבינלאומית של הצלב האדום וה-IFRC, במטרה לסייע לעובדים חיוניים ומתנדבים שעוזרים במאבק בקורונה. ההשראה לעמותה היתה ב-2012, אז מארח בשם של (Shell) פתח את הדלת בפני אנשים שנפגעו מהוריקן סנדי. חיבור לערכים הנכונים הוא משמעותי עבור חברה מכיוון שכאשר מותג מחובר לערכים נכונים – השמיים הם הגבול.  

סקוט גאלווי מאמין שב-2021 Airbnb תהיה חברת האירוח בעלת השווי הגבוה בעולם ואחד מעשרת המותגים החזקים בעולם. על פי תחזיות של גאלווי, מספר המשתמשים בארה"ב בשירותי Airbnb בשנה הבאה יהיה גבוה יותר ממספר התושבים במדינת קליפורניה.

בפברואר הושק מותג בשם Trevo, שדרך הפעולה שלו דומה לשל Airbnb. החברה מאפשרת לבעלי מכוניות לחלוק את הרכבים שלהם עם משתמשים תמורת תשלום. השקת המותג מוכיחה כי ניתן לשכפל שיטה שעובדת לענפים שונים.

הסיפור של Airbnb הוא מעורר השראה. ניתן ללמוד ממנו כי אסור להתייאש גם אם משקיעים דחו אותנו. אם יש לכם רעיון שכדאי לפתח, ואתם מאמינים בו, אל תוותרו עליו לעולם.

יעל קנדר

יעל קנדר | Digital Coffee Time

מנהלת את יחידת BDO Digital, המספקת שירותי ייעוץ לארגונים בגיבוש ופיתוח יכולות דיגיטליות. שגרירה של שינוי, מונעת על ידי חדשנות ובמצב למידה תמידי. מאמינה גדולה בטכנולוגיה כאמצעי להשיג דברים מדהימים.

שימשה בעבר מנהלת השיווק ברשת האופנה דלתא, ניהלה את הדאטה וה-CRM בחברת קימברלי קלארק ובתפקידה האחרון בצד לקוח, הובילה את תוכנית השיווק לפתרונות טרנספורמציה דיגיטלית במיקרוסופט MEA. בעלת ניסיון עשיר של יותר מ-15 שנה בעולם השיווק והדיגיטל, מתוכן 10 שנים בהקמה וניהול פלטפורמות דאטה, תוכניות נאמנות ואתרי סחר אלקטרוני בעולמות ה-B2C וה-B2B.

אפשר גם לבוא לשמוע אותה מרצה על דיגיטל, דאטה וחוויית לקוח בבצלאל, בדיגיטאלנט ובאיגוד השיווק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום