מבצע החיסון הוא חדשות טובות לבואינג – אבל האם החברה תתאושש כבר ב-2021?

בואינג סבלה ממנת יתר של חדשות רעות בשנים האחרונות, אבל ייתכן שכוס הרעל כבר מלאה ■ שאלת אמון הצרכנים והמצב הכלכלי חשובים לחזרתה של החברה למסלול

הסוחר מוול סטריט
הסוחר מוול סטריט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטה של בואינג בסיאטל
מטה של בואינג בסיאטלצילום: בלומברג

קוראים ותיקים של בלוג זה זוכרים טורים קודמים על חברת בואינג (סימול: BA). החברה איבדה את מעמדה בתחום התעופה והנשק ומיליארדים בשווי שוק, אחרי ששני מטוסי נוסעים שלה התרסקו באתיופיה ובאינדונזיה בתחילת 2019. 346 נוסעים איבדו את חייהם. בדיעבד התברר שנפלו ליקויים רבים בתהליך ניסויי הטיסה של המטוס שהתרסק (MAX737). כתוצאה מכך הוטל צל ארוך על 3,400 מטוסים מסוג זה שמצויים בבקלוג (צבר ההזמנות) של בואינג. חמור מכך (בטווח הארוך לפחות), המקום של בואינג מול המתחרה הגדולה איירבאס נחלש מאוד.

אם כל זה לא מספיק, הקורונה ביצעה סיכול ממוקד בתעופה האזרחית ובלקוחות העסקיים הגדולים של בואינג (חברות התעופה) תוך שהיא מסיטה תקציבים ותשומת לב של ממשלות מהתעצמות ביטחונית ורכישות נשק להתמודדות עם משבר רפואי ומשבר כלכלי.

בסוף אוקטובר דיווחה בואינג על הפסדים עמוקים ברבעון השלישי, אבל נובמבר היה חודש נפלא עבור המניה. השילוב של הצלחת הניסויים הקליניים של חיסוני הקורונה והאישור שנתן ה-FAA להחזרת ה-MAX737 לאוויר, גרם למניה לזנק ב-65% בין 30 באוקטובר ל-3 בדצמבר. אפילו הבחירה של ג'ו ביידן, נשיא דמוקרטי, (מפלגה שלרוב נתפסת כפחות טובה עבור יצרניות הנשק) לא פגעה בחגיגה. דצמבר חלף לו והמניה איבדה אמנם 9%, אבל מדובר בירידה שיכולה להיות סבירה לאור העלייה הגדולה שקדמה לה. אחרי הכל, שום דבר לא עולה כל הזמן בלי לרדת, אפילו לא מטוסים (שמישהו ידווח עלי כבר למשטרת בדיחות האבא).

"ועכשיו, מה עכשיו? מסמרים ונוצות, ציפור שלא עפה (שוב סליחה)". אחרי כל ההתרחשויות, מה עושים עם מניית בואינג? האם הגיעה העת לחשוב שמניית בואינג תרשום לא רק חודש טוב, אלא גם שנה טובה? מהי ציפייה סבירה מבואינג ב-2021 (ב-2020 המניה ירדה בכ-35%, ב-2019 עלתה באחוזים ספורים)?

השאלה הראשונה שעליה צריך לענות היא שאלת אמון הציבור: האם הציבור יסכים לחזור ולטוס במטוסי בואינג, במיוחד ב-MAX737 ?ומה יחשבו חברות התעופה? (גילוי נאות: בעת הזו מדובר בשאלה אקדמית בלבד, אבל אחרי התיקונים והאישור המחודש של ה-FAA הייתי טס על ה-MAX737 ללא היסוס).  

אמריקן איירליינס (סימול: AAL) הודיעה ביום שלישי השבוע שהיא מתחילה להטיס נוסעים ב-MAX737 בקו ממיאמי לניו יורק. גם המתחרות, יונייטד (סימול: UAL), סאות׳ווסט (סימול: LUV) ואלסקה (סימול: ALK), מתכוונות להחזיר את המטוס לאוויר במהלך הרבעון הראשון של 2021. זו תהיה הזדמנות לנוסעים להצביע ברגליים, לעלות על המטוס ולהביע אמון במהנדסים, מנהלים ורגולטורים. (יצויין, במאמר מוסגר, שהסקנדל שבו היתה מעורבת בואינג הביא את הקונגרס לחוקק חוק שמחייב את ה-FAA לסטנדרטים גבוהים יותר בפיקוח על כיצד יצרניות מטוסי נוסעים מבצעות את ההמלצות של הסוכנות.)

בתוך כך חייבים להתייחס לניהול. בכל הנוגע לאירוע ה-MAX737 התגלתה הנהלת בואינג במערומיה. לחץ ניהולי על מהנדסים, התעלמות מהמלצות של הרגולטור ועוד. חשוב לזכור, עם זאת, שההנהלה של אז אינה ההנהלה של היום. יש בוס חדש, דייויד קאלהון, שמכיר את בואינג היטב אחרי ששימש מאז 2014 כדירקטור חיצוני בחברה (ועוד מספר חודשים כיו"ר הדירקטוריון) ושמונה לתפקידו אחרי שהדירקטוריון פיטר את המנכ״ל הקודם, דניס מאלנברג. תפקידו בכוח הוא לנקות את הלכלוך שקודמיו יצרו, וקאלהון מודע לעוצמת הבלגן. הוא כבר התבטא בנחרצות לגבי השגיאות ("פטאליות") שעשתה החברה בעבר.

בואינג מייצרת גם המון נשק. החדשות הטובות בזירה הזו הן שבחסות משבר הקורונה אושר לפני חג המולד תקציב לממשל האמריקאי האחרון שכלל 740.5 מיליארד דולר להוצאות ביטחון. חלק לא מבוטל מהסכום יגיע לבואינג. הנשיא דונלד טראמפ אמנם השתמש בזכות הוטו שלו בנושא, אבל בית הנבחרים העביר את החוק ברוב שמאפשר להתגבר על הוטו. אם גם הסנאט יעשה כן (מה שצפוי לקרות) העתיד הקרוב של חלק ניכר ממערכות הנשק שבואינג מייצרת יובטח.

2020 היתה שנת מגפה. מסירות המטוסים ירדו כתוצאה מכך ב-35% יחסית ל-2019, אבל גם בשנה הרעה הזאת בולטת הנחיתות של בואינג  - שמסרה רק 118 מטוסים אל מול 477 שמסרה המתחרה הגדולה איירבאס. בואינג מקווה להפוך את המגמה הזו ב-2021. התקווה הזו רוכבת על כנפי רוח גבית שמספקות יצרניות החיסונים. המאושרות שכבר זכו לאישור מה-FDA – פייזר ומודרנה – עושות כל שביכולתן להביא את הצד הרפואי של משבר הקורונה אל קו הסיום. על הקווים מתחממים החיסונים המוצעים של אסטרה זנקה (שקיבלה אישור מהרגולטור הבריטי), ג׳ונסון אנד ג׳ונסון ונובה ווקס. הצפי הוא שכבר באביב נראה שיפור ניכר במצב הכלכלה, ושהיא תחזור לפעול במלוא הקיטור לקראת סוף 2021.

אלה יהיו חדשות נהדרות עבור בואינג, שמקווה שמבצע החיסונים ימשיך במלוא המרץ למרות בעיות לוגיסטיות בארצות הברית (קצב החיסונים רחוק מלהשביע רצון, לעת עתה) ושכולנו נחזור במהרה לפעילות שגרתית. פעילות שכוללת כמובן, לטוס, למלא את ארנקי חברות התעופה ולאפשר להן להזמין מטוסים נוספים, כולל את ה-MAX737.

בשורה התחתונה, בואינג סבלה ממנת יתר של חדשות רעות בשנים האחרונות, אבל ייתכן שכוס התרעלה כבר התמלאה. יעברו עוד שנים – שנתיים לפחות לדעתי - עד שתזרים המזומנים יחזור לרמה של 2018, טרם התאונות. אבל המשקיעים בוול סטריט מודעים לזה, ומחיר המניה מתמחר זאת. בינתיים, ההכנסות היציבות ממכירות הנשק לממשל ובעלות בריתו יעזרו לעבור את השנים הרזות. אם תיפתר שאלת האמון ואם הכלכלה תעלה במהרה על פסים של החלמה – שני סימני שאלה גדולים במיוחד – ייתכן ש-2021 תהיה שנה מעולה עבור בואינג.

מלה לסיום: אני משתדל לרוב לעקוב אחרי הטוקבקים כאן, ולהגיב במידת האפשר והעניין. אתם גם מוזמנים לעקוב אחר הסוחר בטוויטר (@TM_Hasocher). מעבר לפוסטים עצמם, אני גם מתייחס שם מדי פעם לאירועים בשוק ההון, ותמיד שמח לשמוע תגובות ולהתייחס אליהן. אשמח גם לשמוע רעיונות לנושאים לפוסטים עתידיים. 

הסוחר מוול סטריט

הסוחר מוול סטריט | הסוחר מוול סטריט

הכותב הוא מנהל קרנות שמשקיעות בניירות ערך שונים בארץ ובחו"ל. 17 שנה בתחום. סוחר במניות, באג"ח, באופציות, בנגזרות, בסחורות וברוב סוגי הנכסים הסחירים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker