יונייטד הלת' נמצאת בשיא של כל הזמנים - אז למה המשקיעים מאוכזבים?

שורת ההכנסות ושורת הרווח של 2019 גבוהות יותר מאלה של 2018, ובנוסף החברה צופה עלייה משמעותית לקראת 2020 ■ ההבטחה הגדולה היא בשילוב של יותר טכנולוגיה בשירותי הרפואה

הסוחר מוול סטריט
הסוחר מוול סטריט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
סניף של יונייטד הלת' בניו יורק
סניף של יונייטד הלת' בניו יורקצילום: Bloomberg

בשבוע שעבר קיימה בניו יורק חברת יונייטד הלת' את יום המשקיעים שלה. יונייטד הלת' היא חברת הבריאות הגדולה ביותר בעולם, עם הכנסות של 226.2 מיליארד דולר ב-2018 ממכירת ביטוחי בריאות והפעלת בתי חולים ומרפאות, ובסך הכל אספקת שירות רפואי ל-115 מיליון מבוטחים.

לרגל האירוע, עידכנה יונייטד הלת' את התחזית שלה ל-2019: כששלושה רבעונים של השנה כבר חתומים בספר, החברה צופה הכנסות של 242 מיליארד דולר ורווח של 15 דולר למניה, בקצה העליון של התחזית הקודמת שעמדה על 15-14.90 דולר למניה. לשנה הבאה, 2020, החברה צופה הכנסות של 262-260 מיליארד דולר, ורווח למניה של 16.55-16.25 דולר.

משקיעי וול סטריט קיבלו את החדשות הללו באכזבה יחסית, והמניה סגרה את היום בירידה של כאחוז, למרות האופטימיות ששידרה החברה ביום המשקיעים שלה והעדכון החיובי לגבי 2019 ו-2020. המניה כבר החזירה לעצמה את הירידה הזו, אבל בכל מקרה את התגובה של השוק לחדשות צריך לקחת בפרספקטיבה של מניה שכבר נמצאת בשיא של כל הזמנים, משלמת דיווידנד מכובד של כ-1.5%, והכפילה את ערכה בשנתיים האחרונות.

בצד השני של תגובת וול סטריט נמצאים שני אנליסטים שעוקבים אחרי המניה מזה תקופה ארוכה ועם אחוזי הצלחה לא רעים בכלל, סטיב ואליקט מברקליס ואן היינס ממיזוהו, ואלו חזרו על המלצת הקנייה שלהם עבור המניה ואף העלו – כל אחד בנפרד - את מחיר היעד אל מעל ל-300 דולר (המחיר הנוכחי הוא כ-280 דולר).

מניית יונייטד הלת'

ההתרשמות שלי מיום המשקיעים של יונייטד הלת' – חברה שפועלת בסקטור לא פשוט, שנתון לרגולציה רבה ומקבל תשומת לב מכובדת מצד הציבור הרחב – היא שהחברה פועלת ביעילות רבה, וממשיכה לבצע את התוכנית האסטרטגית שלה. החברה היא פרת מזומנים לא קטנה – ברבעון השלישי של 2019 בלבד היא הכניסה מזומן בסך 3.2 מיליארד דולר, ובתשעה החודשים הראשונים של השנה היא הכניסה 12.25 מיליארד דולר במזומן, הרבה מעל לרווח נטו שעמד על 10.5 מיליארד דולר - ולכן היא מסוגלת להמשיך ברכישה העצמית של מניותיה, למרות שכאמור הן עומדות בשיא של כל הזמנים.

שורת ההכנסות ושורת הרווח של 2019 גבוהות יותר מאלה של 2018, ובנוסף החברה צופה עלייה משמעותית לקראת 2020; טווח המזומן שהחברה צופה להכניס מן הפעילות העסקית שלה בשנה הבאה הוא 19 עד 19.5 מיליארד דולר. העובדה שהחברה מתכוונת להמשיך ולרכוש את המניות שלה בשוק גם ב-2020 – כלומר, להזרים ביקוש נוסף - היא בונוס חביב.

בצד המקרו, החברה נהנית מיתרון עסקי מובהק: הגידול הטבעי בארה"ב עומד על כ-2%-1.5% כבר תקופה ארוכה, אבל חשוב מכך, האוכלוסייה עומדת לצרוך יותר – לא פחות – שירותים רפואיים יקרים כתוצאה מתהליך ההזדקנות המואץ שלה (בארה"ב חיים כיום כ-118 מיליון אנשים מעל גיל 50, כ-35% מהאוכלוסייה; ב-2024 צפוי לעמוד המספר על 125 מיליון, וב-2029 על 131 מיליון, כ-37% מהאוכלוסייה). במלים אחרות, לא צפוי מחסור בחולים או בזקנים בארה"ב בשנים הקרובות.

אבל ההבטחה הגדולה היתה ועודנה בשילוב של יותר טכנולוגיה בשירותי הרפואה. הבטחה לא רק בשורה התחתונה של ספקי הבריאות, אלא גם ובעיקר התקווה לשירותי בריאות טובים יותר ויעילים יותר עבור החולה, ובאופן כללי לחוויית משתמש טובה יותר. אצל יונייטד הלת' מדובר בחטיבת אופטום, שמשתמשת בביג דאטה כדי לשפר את איכות השירות הרפואי ולחסוך בהוצאות.

דוגמה לכך היא איתור לקוחות בסיכון למחלות ספציפיות הרבה לפני שהתסמינים למחלה מטרידים את החולה, שליחתם לבדיקות שיאפשרו את גילוי המחלה בשלב מוקדם יותר ובשאיפה יביאו לטיפול רפואי יעיל יותר, זול יותר, ומעל הכל עם אחוזי הצלחה גבוהים הרבה יותר. חדשנות כזו תסייע בשיפור האינטראקציה בין הרופא למטופל. החולים ישמחו לשמוע על הצלחת הטיפול שלהם, אבל במקביל בעלי המניות ישמחו לשמוע שיונייטד הלת' מדווחת שחטיבת אופטום העלתה את שיעור הרווחיות שלה מ-5.5% ל-8.2%, בממוצע, ועוד היד נטויה.

איפה מסתכמת השורה התחתונה? אני חושב שבטווח הבינוני והארוך, העתיד של יונייטד הלת' מבטיח, גם אם אין שום סיכוי בעיני שהמניה שוב תכפיל את ערכה בארבע השנים הקרובות.

בטווח הקצר כדור הבדולח שלי מעורפל יחסית, גם משום שהחדשות הטובות של השבוע שעבר גרמו למניה – באופן לא ממש מפתיע – לעמוד במקום. יידרש מהחברה "דבר מה נוסף" מהותי כדי להמשיך את הריצה של השנים האחרונות. משהו כמו עוד תוצאת עסקיות מרשימות בשנים הקרובות, מה שלגמרי לא הייתי מוציא מכלל אפשרות.

במצב העניינים הנוכחי, אפשר בהחלט לחשוב על רכישה זהירה של המניה, אבל אולי אטרקטיבי יותר לנסות למכור פוטים מתחת למחיר הנוכחי (280 דולר) מתוך תקווה לצבור קצת הכנסה, ואולי אפילו לרכוש אותה באם מחיר המניה יירד והפוטים ייכנסו לכסף.

מלה לסיום: אני משתדל לרוב לעקוב אחרי הטוקבקים כאן ולהגיב במידת האפשר והעניין. אתם גם מוזמנים לעקוב אחר הסוחר בטוויטר. מעבר לפוסטים עצמם, אני גם מתייחס שם מדי פעם לאירועים בשוק ההון, ותמיד שמח לשמוע תגובות ולהתייחס אליהן. אשמח גם לשמוע רעיונות לנושאים לפוסטים עתידיים.

הסוחר מוול סטריט

הסוחר מוול סטריט | הסוחר מוול סטריט

הכותב הוא מנהל קרנות שמשקיעות בניירות ערך שונים בארץ ובחו"ל. 17 שנה בתחום. סוחר במניות, באג"ח, באופציות, בנגזרות, בסחורות וברוב סוגי הנכסים הסחירים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker