15.30 דולר שכר מינימום, או: התשובה של אמזון לניסיון ההתארגנות של עובדיה

המחסן של אמזון בבסמר, אלבמה, משך בחודשים האחרונים תשומת לב מיוחדת. 5,800 עובדי המחסן הצביעו על השאלה: האם להיות מיוצגים על ידי ארגון עובדים?

קרן שליט
קרן שליט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מחסן של אמזון בארה"ב
מחסן של אמזון בארה"בצילום: אי־פי

בשנת 1887 איש עסקים אמריקאי בשם הנרי בסמר הקים עיר חדשה באלבמה, וקרא לה בסמר (Bessemer). בסמר היה ממציא בריטי שהכניס שיפורים מהפכניים בייצור פלדה. איש העסקים קיווה כי העיר שתישא את השם תהיה לבירת הפלדה. הציפיות שלו התממשו. העיר נהפכה למרכז תעשיות פלדה, והתבסס בה מעמד בינוני משגשג של עובדי תעשייה. ואולם במרוצת השנים הביסו הטכנולוגיה והתחרות הגלובלית את התעשייה המסורתית.

בבסמר לא מייצרים היום פלדה, ובאתר של אחד המפעלים הנטושים הוקם מחסן ענק של חברת אמזון. אמזון מחזיקה בארה"ב למעלה מ-800 מחסנים, אך המחסן בבסמר משך בחודשים האחרונים התעניינות גדולה מאוד של הנהלת החברה, התקשורת ופוליטיקאים.

5,800 עובדי המחסן הצביעו, בהליך שנמשך מראשית פברואר ועד סוף מארס, על השאלה: האם להיות מיוצגים על ידי איגוד עובדי הקמעונאות בכל מגעיהם עם החברה? "משאל העם" על התארגנות העובדים במחסן בבסמר היה שיא בשרשרת טענות הנשמעת למן תחילת  ימיה של אמזון, ועוסקת בתנאי עבודה קשים ולא הוגנים ששוררים בה, לפחות לדעת הטוענים כך.

במודעת הדרושים הראשונה שפירסם ב-1994 ג'ף בזוס, מייסד החברה ומנהלה עד לאחרונה, כתב כי הוא מחפש מהנדסים שיוכלו לבצע כל משימה שתוטל עליהם בשליש מהזמן שרוב בני האדם יעריכו כי הוא הזמן הנדרש לביצועה. אמזון נוסדה, אם כך, על בסיס מושגים של מהירות, יעילות ועבודה קשה, ומושגים אלה משרתים את "מנטליות היום הראשון" שהחברה מקדשת: אמזון שואפת לפעול כמו סטארט-אפ ביומו הראשון – להיות רעבה, לקבל החלטות נועזות, ולא לשכוח לעולם את הלקוח.

כדי לשמור על אופי "היום הראשון" אמזון חיפשה כל דרך להוריד עלויות ולהעלות את הפריון, ומצאה אותה במדידה תמידית של העבודה ובכיול תמידי שלה. הדרך היתרגמה למשמרות ארוכות (בשנה האחרונה - עם העלייה הקיצונית בביקוש עקב הקורונה - המשמרות הוארכו מעשר לעשר וחצי שעות, לרבות משמרת המתחילה ב-1:00 בלילה ומסתיימת אחרי 11:00 בבוקר ומכונה, הן בפי העובדים והן בפי הממונים,  "משמרת בית הקברות"), וחובה לבצע שעות נוספות גם אחרי משמרות כאלה.

ג'ף בזוסצילום: Cliff Owen/אי־פי

בתוך כך, ננקטו צעדים משמעתיים בגין "ניצול יתר" של זמן בשירותים (שמלכתחילה הוצבו בצמצום כדי למנוע בזבוז זמן), נקבעו יעדים קיצוניים (אריזת מאות פריטים לשעה), ובוצע ניטור בלתי פוסק של העבודה. בנוסף, עובדים שהתלוננו על עומס בפני הממונים שלהם קיבלו את התשובה: "תוכל לישון כשתהיה מת". בשנת 2011, בימים של גל חום חזק, הוצאו מהמחסנים עובדים מוכי עלפון והובלו לבתי חולים. רק בעקבות זאת התקינה אמזון מזגנים במחסנים.

בנסיבות אלה היו באמזון כמה וכמה ניסיונות של עובדים להתארגן, ואמזון הצליחה לדכא את כולם. שיטות המלחמה בהתארגנות היו "מגוונות": מעקב בלתי פוסק אחר עובדים בתוכנות ניווט, במצלמות תרמיות ובמצלמות אבטחה, בילוש אחר עובדים שנחשדו בתמיכה בהתארגנות וחקירתם, הפצת חומרי תעמולה שבהם תוארה ההתארגנות, בין השאר, כ"סרטן ומחלה לאמזון ולמחסן", איום בפיטורים על עובדים שהסתבר כי הם תומכים בהתארגנות, ופיטורים בפועל, בשרירותיות ובאופן מיידי.

אחרי למעלה מ-20 שנות קיום שבהן הצליחה אמזון להדוף כל ניסיון התארגנות, החל איגוד עובדי הקמעונאות לארגן את העובדים במחסן בבסמר. אנשיו התייצבו מחוץ למחסן מדי יום, פנו לעובדים, יזמו שיחות, חילקו פליירים, פעלו במדיה החברתית, וגייסו לעזרתם פוליטיקאים במישור הארצי.

התמיכה של ג'ו ביידן

אמזון השיבה אש. היא שלחה לטלפונים הסלולריים של העובדים הודעות נגד ההתארגנות, חייבה אותם להשתתף, בשעות העבודה, ב"שיעורי חינוך" שבהם שבה וטענה כי ההתארגנות רק תרע עם העובדים, ובדצמבר 2020, ערב הבחירות לארגון העובדים, הסתבר כי אפילו הצליחה לשכנע את הרשות המקומית להאריך את זמן הצבע הירוק ברמזורים שליד המחסן. הדבר האיץ את התרוקנות מגרשי החניה והקשה על פעילי ההתארגנות לגשת לעובדים העוזבים את המחסן בתום העבודה ולשוחח אתם, בניסיון לשכנעם לתמוך בה.

במהלך הבחירות חשפה נציבות הסחר הפדרלית כי במשך שנתיים נטלה אמזון לעצמה את ה"טיפים" שנועדו לנהגים, תוך שהיא נוקטת צעדים רבים כדי להטעות אותם ולהסתיר מהם את המעשה. בהמשך הגיעה אמזון להסכמה עם הנציבות כי תחזיר את הסכום, 61.7 מיליון דולר, לנהגים.

התקשורת געשה, והתפרסמו תגובות רבות לאירוע. גם פוליטיקאים החלו להשמיע קולם. אחד מהם טען כי נהגים של אמזון נאלצים להטיל את מימיהם בבקבוקי מים ריקים, בהיעדר זמן להתפנות לשירותים. אמזון הכחישה, התקשורת נמלאה עדויות של עובדים שאוששו את הטענה, ואז חזרה בה אמזון והודתה בקיום התופעה, אך יחסה אותה לסגירת שירותים ציבוריים באזורי הכפר בתקופת הקורונה ולמצב התנועה בכבישים.

הנשיא האמריקאי ג'ו ביידן הפיץ בתקופת הבחירות בבסמר סרטון שבו לא הזכיר את אמזון בשמה, אך גינה כל הפחדה או ענישה בהקשר של התארגנות עובדים. הוא דיבר על זכותו של כל עובד, כולל "העובדים מאלבמה", לבחור אם להתארגן.

התשובה של אמזון לכל הטענות נגדה היתה אחת: 15.30 דולר. 15.30 דולר הוא ערך שעת המינימום שאמזון משלמת לעובדיה, בעוד ששכר המינימום על פי החוק האמריקני עומד על 7.25 דולר לשעה. (ביידן הבטיח במסע הבחירות שלו להעלות את השכר ל-15 דולר, אך אין סיכוי כי יוכל לקיים את ההבטחה, והוא הצהיר כי יפעל בנושא זה במישורים אחרים).  

למרות כל זאת, הסתמך ג'ף בזוס במכתב שכתב לבעלי המניות של אמזון חודש לפני הבחירות בבסמר, על מחקר לפיו רוב האמריקאים ימליצו לחבר לעבוד באמזון.

בסוף מארס הסתיימו הבחירות. בראשית אפריל נודעו התוצאות: רוב העובדים במחסן של אמזון בבסמר הצביעו נגד ההתארגנות. על איך זה קרה ומה זה אומר בטור הבא.

קרן שליט

קרן שליט | עורכי דין בעבודה

עו"ד קרן שליט היא מומחית בדיני עבודה ושותפה בנ. פינברג ושות'. היא החלה דרכה במשרד עורכי הדין נ. פינברג ושות' כמתמחה ביומה הראשון, ב-1983; למשרד הגיעה לקראת סיום לימודי משפטים באוניברסיטת תל אביב, לאחר שהשלימה קודם לכן לימודי היסטוריה כללית וספרות אנגלית באוניברסיטה העברית בירושלים. מאז היא במשרד, עוסקת בליווי ויצוג מעסיקים רבים וגדולים במשק (ובשנים האחרונות בעיקר בתחום הבנקאות), וליוותה מהלכים מורכבים ביחסי עבודה קיבוציים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker