לדעת מה אתם לא יודעים: הגיע הזמן ללמד חינוך משפטי בבתי הספר

מזה כחמש עשרה שנה שהחוק והפסיקה מרחיבים עוד ועוד את עצמאותו של העובד וחופש הבחירה שלו בכל הנוגע לביטוחו הסוציאלי - אך מה תועלת בעצמאות ובחופש בחירה אם אין לעובד כלים לממשן באופן מושכל ואחראי?

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
שיעור בבית ספר תיכון
שיעור בבית ספר תיכוןצילום: ניר כפרי

בטור הקודם, בעקבות פסק-הדין שהרשיע את בני הזוג ק' בעבירה פלילית של העסקת עובד זר שלא כדין, ובהמשך להצעתה של ועדה במשרד החינוך לצרף לתוכנית הלימודים אוריינות פיננסית, הצעתי לכלול בתוכנית הלימודים גם לימודי אוריינות משפטית, בדגש על אוריינות בדיני עבודה וביטחון סוציאלי - תחום משפטי המלווה, קרוב לוודאי, כל אדם במהלך חייו. כל אדם יכול להיות מעסיק שהוא משק בית, וכל אדם, קרוב לוודאי, יהיה עובד במהלך חייו, ולו בחלק מהזמן; בשני המצבים נזקק האדם להכרת מושגי יסוד בדיני עבודה.

חשוב שכל אדם עובד יבין את מהותו של שוויון הזדמנויות בעבודה - שוויון שעליו מגן חוק האוסר על אפליה בקבלה לעבודה ובעבודה עצמה בתחומים רבים. חשוב גם שידע כי החוק אוסר על המעסיק לדרוש ולקבל ממנו, במישרין או בעקיפין, בטוחות שיהיו תנאי לקבלתו לעבודה או יבטיחו את הישארותו בה (וקרה לא אחת כי נהגים, למשל, נדרשו לתת המחאות בגובה עשרות אלפי שקלים כתנאי לקבלתם לעבודה), וכי גם אם מעסיק דרש וקיבל בטוחות כאלה - אסור לו לממשן.

חשוב גם שאם הוא מיוצג על-ידי ועד עובדים, הוא יהיה בעל ידע ראשוני לא רק בנושאים שהם נחלת הכלל, כמו שכר מינימום או חופשת לידה, אלא גם בנושאים כמו זכויות חופשה, דמי הבראה, דמי מחלה ודמי נסיעה.

וחשיבות קרדינלית יש לכך שכל אדם עובד יבין ביטוח פנסיוני מהו. לאחרונה מושמעת בשידורי הרדיו פרסומת המשווה בין פנסיה לאופנה, ופוסקת כי פנסיה איננה אופנה, וכי לכן כדאי לבחור בביטוח הפנסיוני שמציע המפרסם.

נכון, פנסיה אינה אופנה - וכיצד ידע עובד לבחור בין חברת ביטוח המשדרת פרסומת לפנסיה אחת לבין חברת ביטוח המשדרת פרסומת לפנסיה שנייה? לפי מה יבחר ביניהן - לפי צבע הדגם? לפי אורך השרוול?

ואולם, אם תוכנית הלימודים תכלול גם אוריינות בדיני עבודה וביטחון סוציאלי – או אז ידע העובד מה חשיבותו הקריטית של ביטוח פנסיוני; הוא ידע כי קיימים יועצים פנסיוניים המורשים לייעץ מכוח חוק; הוא ידע כי לצד יועצים פנסיוניים קיימים משווקים פנסיוניים שאף מעמדם מוסדר בחוק, והוא יבין, באופן כללי, את ההבדלים בין אלה לאלה.

הוא בוודאי לא יהיה מומחה לפנסיה - אבל יבין שבטרם יקבל החלטות בתחום זה מוטב לו להתייעץ עם בעל מקצוע מתאים; הוא יבין מהי גמלה מפני אובדן כושר עבודה, ומה משמעות הוויתור על רכישתה והסטת מחיר הרכישה לאפיק של חסכון הוני; יהיו לו כלים, לפחות ראשוניים, להתמודד עם עולם הנוגע לו אישית, בחשיבות גבוהה.

התועלת שבעצמאות

מזה כחמש עשרה שנה שהחוק והפסיקה מרחיבים עוד ועוד את עצמאותו של העובד וחופש הבחירה שלו בכל הנוגע לביטוחו הסוציאלי - אך מה תועלת בעצמאות ובחופש בחירה אם אין לעובד כלים לממשן באופן מושכל ואחראי? את הבסיס המחשבתי של כלים אלה צריכה להעניק לעובד תוכנית הלימודים. הדברים גם מתקשרים, בחלקם בקשר הדוק, עם אוריינות פיננסית שעל הכללתה בתוכנית הלימודים כבר המליצה אותה ועדה של משרד החינוך.

עובד המודע למערכת זכויותיו וחובותיו, שיש לו כלים להבנת אותה מערכת ולחיים במסגרתה, הוא אדם טוב יותר בחברה. עובד כזה איננו עובד נרגן, לעומתי, האורב למעסיק על מנת לתופסו בקלקלתו - ההיפך הוא הנכון: זהו עובד בטוח יותר בעצמו, רגוע יותר, ולכן עובד טוב יותר וחבר מפותח וטוב יותר בחברה. ואם הוא מעסיק עובדים במשק ביתו - יהיה גם מעסיק טוב יותר וחבר טוב יותר בחברה.

קרן שליט ואוהד גלעדי

קרן שליט ואוהד גלעדי | עורכי דין בעבודה

עו"ד אוהד גלעדי, שותף בנ. פינברג ושות' הוא מומחה בדיני עבודה ובמשפט העבודה הקיבוצי. עד 2011 עסק בייצוג צד העובדים ביחסי עבודה, עת שימש עורך דין באגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות העובדים הכללית החדשה.

עם המעבר למשרד החל לעסוק בייצוג מעסיקים בלבד. לגלעדי ניסיון עשיר ביחסי עבודה קיבוציים ואינדיווידואליים, לרבות ניהול מו"מ קיבוצי וניהול סכסוכים קיבוציים בחברות ממשלתיות, במפעלי תעשייה, בענף התקשורת ובתחבורה.

לגלעדי תואר ראשון במשפטים ומנהל עסקים מהמרכז הבינתחומי בהרצליה, 2004.

עו"ד קרן שליט היא מומחית בדיני עבודה ושותפה בנ. פינברג ושות'. היא החלה דרכה במשרד עורכי הדין נ. פינברג ושות' כמתמחה ביומה הראשון, ב-1983; למשרד הגיעה לקראת סיום לימודי משפטים באוניברסיטת תל אביב, לאחר שהשלימה קודם לכן לימודי היסטוריה כללית וספרות אנגלית באוניברסיטה העברית בירושלים. מאז היא במשרד, עוסקת בליווי ויצוג מעסיקים רבים וגדולים במשק (ובשנים האחרונות בעיקר בתחום הבנקאות), וליוותה מהלכים מורכבים ביחסי עבודה קיבוציים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker