מתי מותר למעסיק לחדור לתיבת המייל שלכם? - עורכי דין בעבודה - הבלוג של קרן שליט ואוהד גלעדי - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

מתי מותר למעסיק לחדור לתיבת המייל שלכם?

קץ הפרטיות? בחלקו הוא כבר כאן, והוא בא לידי ביטוי, בין השאר, ביחסי עבודה. שני מקרים - אחד מהארץ ואחד מרומניה - מלמדים על המקום שיש לפרטיות בקשר שבין עובד למעסיקו ■ חלק ראשון בסדרה

מחשב עם מייל פתוח
protonmail.com

קרן שליט

באוקטובר 2017 הכריזו יורש העצר הסעודי וחברה-אחות לחברת גוגל, כל אחד בנפרד, על שני פרויקטים דומים: הראשון הכריז על העיר החכמה neom, שנועדה לקום על חוף ים סוף ולחבר בין סעודיה, ירדן ומצרים בעלות מתוכננת של 500 מיליארד דולר; האחרת הכריזה על השכונה החכמה quayside, שנועדה לקום בעיר טורונטו בהשקעה ראשונית של 50 מיליון דולר. הפרויקט הסעודי קפא כשנעצר זרם ההשקעות הבינלאומי עקב רצח חשוקג'י; הפרויקט הגוגליאני חי, אך עדיין כ"פרויקט" ולא כ"שכונה".

המכנה המשותף לשני המיזמים היה באופי התכנון: עיר עתיד (או שכונת עתיד) המבוססת על שילוב בין טכנולוגיות מידע ותקשורת ופתרונות האינטרנט של הדברים, באופן שאמור לשפר את איכות החיים על ידי הגברת יעילותם של השירותים העירוניים. התחבורה בעיר מתנהלת בכלי רכב אוטונומיים ומנווטת באופן מרכזי על פי עומסי התנועה המשתנים; החניה מנוהלת באותה שיטה, כשהפלטפורמה הטכנולוגית מחברת בין הנהג לבין מקום החניה כבר בתחילת הנסיעה; סחורות ומשלוחים משונעים בעיר באותו אופן, וגם האשפה מסולקת על בסיס אותה פלטפורמה.

לכל תושב חשבון בפלטפורמה - והוא משמש אותו בכל נושא, לא רק בתחבורה: באמצעות החשבון נכנס התושב לחדר הכושר, ובאמצעותו הוא גם פותח את דלת ביתו, בעוד הוא עצמו בעבודה, לחשמלאי שיבוא לתקן תקלה. כל זה יתבצע על בסיס פרישה של מיליוני חיישנים שינטרו הכל: מזג האוויר, עומסי תנועה, רמות זיהום - וגם המסלול שבו התושב צועד ממשרדו לביתו, ליד איזה חלון ראווה הוא עוצר בדרך, באיזו חנות הוא קונה מה ואיזו אשפה הוא משליך. נכון, הענן הכל-יודע יפעיל כך חימום של המדרכות בימי  שלג - אבל גם ידע על התושבים כמעט הכל. עיר חכמה in, פרטיות out.

שכונה חכמה מתוכננת של גוגל בטורונטו, קנדה
Sidewalk Labs

קץ הפרטיות? בחלקו הוא כבר כאן, והוא בא לידי ביטוי, בין השאר, ביחסי עבודה. באחד הטורים הקודמים בחנו את הפרטיות הבצורה הנשמרת לעובד החולה, כשבתעודת המחלה שקופת החולים מנפיקה לו מצוינת מחלה (אחידה) של diagnosis in medical documentation; אבל ההגנה ההרמטית הזו על פרטיות העובד אינה קיימת כשהוא מבקש להיעדר מהעבודה (או לא להיות מפוטר ממנה) בשל טיפולי פוריות, למשל, או בשל הריון; או כשהמעסיק מדווח לשלטונות המס על מצבו האישי והמשפחתי כדי לנכות ממנו מס (או לזכותו בנקודות זיכוי); או כשהמעסיק שולח אותו למבחני מיון - ומקבל דו"ח מפורט המצביע על יכולות (וחולשות) אינטלקטואליות, חברתיות ורגשיות שלו.

שבירה זו של פרטיות העובד נתפשת בעינינו כטבעית וכמעט אינה מוחשת לנו כפגיעה, אולי מאחר שהיא ותיקה וממוסדת. ואולם הטכנולוגיה העכשווית - אותה טכנולוגיה שעל בסיסה אמורה לפרוח העיר החכמה - מרחיבה את העימות עם שאלת פרטיות העובד כבר בעיר העדיין-לא-חכמה של היום. בטור זה, ובשני הבאים בעקבותיו, נבחן את היחס בין הטכנולוגיה העדכנית לבין פרטיות העובד במישורים שונים.

מה קדם למה - הפיטורין או ההריון?

כשפיטוריה של טלי איסקוב עמדו להיכנס לתוקף היא היתה בהריון, ולפיכך פנה המעסיק למשרד העבודה וביקש היתר לפטרה; טלי טענה כי פיטוריה נובעים מההריון ולפיכך הם אסורים ולא ניתן להתירם בשום מקרה; מנגד טען המעסיק כי הודיע לטלי על הפיטורים עוד בטרם הרתה - ולפיכך בהכרח לא כתוצאה מההריון; לראיה הציג כמה עשרות מיילים שטלי שלחה מתיבת הדואר האלקטרוני שלה בעבודה, שבהם חיפשה עבודה חדשה, וזאת החל מהתאריך שבו הודיע לה על הפיטורים - בו טרם הרתה; בתגובה טענה טלי כי המעסיק אינו יכול להסתמך על המיילים, כשיש בכך פגיעה בפרטיותה.

בית הדין שדן במקרה הבחין בין שלוש תיבות דואר אלקטרוני שמעסיק מעמיד לרשות  העובד: הראשונה היא תיבה מקצועית המועמדת לעובד לצורכי העבודה בלבד, והמעסיק רשאי לאסור על העובד לעשות בה שימוש אחר כלשהו; השנייה היא תיבה מעורבת המועמדת לעובד לצורכי העבודה, אך המעסיק מתיר לו לעשות בה גם שימוש אישי; השלישית היא תיבה אישית המועמדת לעובד רק לשימושו האישי - תיבה נדירה, ולא נעסוק בה כאן.

בית הדין קבע כי על המעסיק לקבוע מדיניות ברורה של שימוש העובדים במחשב, ולהביאה לידיעתם בצורה מפורטת. ואולם תהא אשר תהא מדיניותו של המעסיק - חלים עליו הכללים הבאים: המעסיק רשאי לנטר כל תקשורת מיילים מקצועית של העובד (כלומר לעקוב אחריה ללא חדירה לתוכנה), ואף לחדור לתוכה (כלומר לקרוא אותה), בין אם נוהלה בתיבה מקצועית ובין אם בתיבה מעורבת; המעסיק אינו רשאי לחדור לתקשורת מיילים פרטית של עובד (כלומר לקרוא את תוכנה) בשום מקרה - אפילו אם העובד ניהל אותה, תוך עבירת משמעת, בתיבה מקצועית. המעסיק יוכל לחדור לתקשורת מיילים אישית של עובד אך ורק בהסכמת העובד, ואם לא ניתנה - רק אם יפנה לבית הדין לעבודה וישכנע אותו שיש סיבות כבדות משקל לאשר לו חדירה כזו (למשל במקרה של חשד מבוסס שהעובד מבריח בתקשורת האישית סודות עסקיים של המעסיק).

וכך לא יכול היה המעסיק של טלי איסקוב להציג את עשרות המיילים האישיים ששלחה לחיפוש עבודה אחרת; כך נדחה גם מעסיק אחר שביקש להוכיח - באמצעות תדפיסי מיילים אישיים שנמצאו בפח האשפה של מהנדס ותיק ובכיר אצלו - כי אותו עובד קיים עסק פרטי מתחרה, תוך גרימת נזק כבד למעסיק: בית הדין קבע כי הימצאות התדפיסים בפח אינה משנה את אופי החומר ומהותו, ואינה יכולה לגרוע מזכות העובד לפרטיות.

מעניין להשוות את הגישה בפרשת איסקוב למקרה שבו מעסיק ברומניה פיטר עובד מכירות, שניהל - בתוכנת מסרים מיידיים שנועדה למטרות מקצועיות בלבד - התכתבות אישית, לרבות עם ארוסתו. כשנדחה על ידי הערכאות המקומיות פנה העובד לבית הדין האירופי לזכויות אדם, ונדחה גם על ידו: בפסק דין שניתן חמש שנים אחרי פרשת איסקוב קבע בית הדין האירופי כי חדירת המעסיק לתכתובת הפרטית של העובד היתה לגיטימית, מאחר שהתכתובת נוהלה בתיבה מקצועית, שבה ציפה המעסיק למצוא חומר מקצועי בלבד.

על הבסיס הרעיוני של השמירה על פרטיות העובד - בשבוע הבא, כשנדבר על מצלמות במקום העבודה.

הרשמה לניוזלטר

כל הסקירות בזירת הניתוחים של TheMarker - בתיבת המייל שלכם

ברצוני לקבל ניוזלטרים, מידע שיווקי והטבות


תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר TheMarker

סדר את התגובות

עוד פוסטים מזירת הניתוחים

אורחים בסוכה בתל אביב

אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים: מה למדתי מהעובדים במיקרוסופט - ושאלת מיליון הדולר

ארגונים שהמצוינות חשובה להם חייבים לצאת החוצה וללמוד מארגונים אחרים. אבל כדי שאושפיזין בין-ארגוני לא יצטמצם למפעל תיירות של ביקורי גומלין - חשוב לנהל אותו כתהליך עבודה מובנה ושיטתי. כך תעשו זאת נכון

כתבות שאולי פיספסתם

*#