כיצד משפיעה הקורונה על אסטרטגיית הפלטפורמות השיתופיות?

פלטפורמות שיתופיות נאלצו לעשות שינויים, לעתים מהותיים, במהלך משבר הקורונה על מנת לשרוד. לאיזה קהלי יעד חדשים הן מכוונות ומה הבעיות שאיתן הן נאלצות להתמודד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שליח של אובר איטס בליסבון עם מסכת פנים
שליח של אובר איטס בליסבון עם מסכת פניםצילום: בלומברג

יאיר פרידמן

משבר הקורונה טרף את הקלפים בתחומים רבים. אף על פי שלפלטפורמות שיתופיות יש יתרונות מהותיים על פי המתחרים בשל מבנה עלויות שונה והעובדה שאין להן צורך בבעלות על משאבים, אלא רק בנגישות אליהם, הירידה הדרסטית בהכנסות מאלצת אותן לקבל החלטות אסטרטגיות.

מה קורה בשוק?

ענפים שבהם נדרשת אינטראקציה ישירה בין יצרן הערך לצרכן, דוגמת נסיעות שיתופיות או השכרת דירות לטווח קצר, נפגעו קשות בשל הקורונה. לעומתם, כך מסתמן, פלטפורמות ורשתות המאפשרות עבודה מרחוק דיווחו על גידול בהכנסות ובעניין מצד משקיעים. דוגמה לכך היא הזינוק במניית Zoom.

פלטפורמות קטנות, ללא גב כלכלי משמעותי והון בקופתן, נאבקות בכל כוחן להחזיק מעמד, אלא שגם פלטפורמות ענק, ובהן Uber, Lyft ו-Airbnb מתקשות לשרוד ומנסות להתייעל תוך שהן מקבלות החלטות אסטרטגיות כבדות משקל. מתוך התנהגותן של פלטפורמות הענק ניתן ללמוד על השינויים בענפים שבהם הן פועלות, וכך לבחון את כיווני הפעולה שלהן.

בריאן צ'סקי, מנכ"ל Airbnbצילום: Eric Risberg/אי־פי

Lyft הודיעה על גידול של כ-25% בהכנסותיה בין אפריל למאי. למרות זאת, היא עדיין חוותה ירידה של 70% בהכנסות לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה. Uber חוותה ירידה של כ-80% בהכנסותיה לעומת השנה שעברה, וכתוצאה מכך מחפשת כיווני התפתחות חדשים.

ל-Airbnb כשבעה מיליון בתים ודירות ועשרות מיליוני משתמשים קבועים, כך שהיא גדולה משמעותית מהמתחרות שלה - ובהן חברות גדולות יחסית כמו HomeAway. החברה מעריכה כי ההכנסות ב-2020 תרדנה בכ-50% לעומת 2019.

ב-Airbnb הקימו קרן בשווי של כ-250 מיליון דולר על מנת לפצות את מי שמארח באמצעות הפלטפורמה שלה. לצערם של המארחים, הפיצוי לא מכסה רבע מאובדן ההכנסות שלהם. מארחים רבים טוענים כי הפגיעה עשויה לגרום להם לעזוב את הפלטפורמה, אבל מיעוט האלטרנטיבות ימנע ממרביתם לממש את רצונם. 

בשל הירידות בהכנסות וההפסדים הגדלים, הודיעו הפלטפורמות על פיטורי עובדים. Lyft פיטרה כ-17% מהעובדים שלה ו-Uber ו-Airbnb פיטרו כ-25% מהעובדים שלהן. על אף שמדובר בפיטורים בסדר גודל קטן לעומת המתחרות, מדובר במכה כואבת לחברות.

שינוי במודל העסקי

בתגובה לירידה הדרסטית בהכנסות, החלו הפלטפורמות לחפש תחומים שבהם יוכלו להשתלב במטרה לייצר לעצמן מקורות הכנסה אלטרנטיביים. כמעט כל חברות שיתוף הנסיעות החלו להתמקד בהסעת צוותים רפואיים, אלא שתחום זה אינו משמעותי דיו על מנת למתן את הפגיעה בהן בתקופת הקורונה.

אופניים חשמליים של ליפט בסן פרנסיסקוצילום: בלומברג

Lyft הקימה בזריזות מרשימה פעילות בשם "Essential Deliveries", שמתמקדת בשילוח מזון, מצרכים, מוצרי היגיינה וציוד רפואי לחברות וארגונים - כולל בתי חולים. המעבר לתחום זה אינו פשוט והוא דורש שיווק, סליקה ותפעול שונים. בכל הקשור לפעילות הליבה שלה, ניסתה Lyft להשיב את אמון הצרכנים באמצעות מתן ערבויות לרכבים נקיים, שימוש במסכות על ידי הנהגים והנוסעים ושמירת מרחק חברתי מתבקש, אלא שהכנסות החברה מוסיפות לרדת.

Blablacar האירופאית החלה בשיתוף פעולה עם פלטפורמת הקורקינטים Voi על מנת לספק פתרון כולל יותר למשתמשים, בתקווה שהפתרון יגביר את השימוש בשירותיה. אופניים וקורקינטים שיתופיים, בהיותם אמצעי תחבורה יחידניים עשויים, כך נטען, לצמוח בעת הקורונה. בדומה, Bolt האירופאית נכנסה לפעילות של קורקינטים שיתופיים ואף השיקה פעילות של שילוח מזון.

פלטפורמות שונות החלו להקים מיזמים עם סינרגיה לפעילות המקור שלהן. Grab המזרח אסייתית השיקה למשל פעילות בסבסוד ממשלתי הכוללת שילוח של מזון טרי (ירקות ופירות) ישירות מהחקלאי לצרכן ו-Citibus (פלטפורמה טקסנית) פנתה לתחום של הסעת נוסעים בעלי מוגבלויות.

תחום התיירות משנה את אופיו ומנסה להסתגל למצב החדש והמורכב. על מנת להסתגל לעידן ההישארות בבית, החלה Airbnb להציע הפעלות וירטואליות, המועברות בין השאר באמצעות Zoom, החל בסדנאות בישול וכלה בפעילויות מוזרות כמו מדיטציה עם כבשים (תמורת תשע דולר לשיעור של כשעה). במקביל תתמקד Airbnb, ככל הנראה, בפעילויות שניתן לקיים בחוץ - מבלי לייצר חשיפה פוטנציאלית לקורונה.

כמו כן, מארחים רבים ב-Airbnb מוסיפים לתיאור הדירה או הבית הסבר על פרוצדורות החיטוי על מנת להרגיע אורחים. מלונות עשויים להוריד מחירים על מנת לייצר תחרות לפלטפורמות ובמקביל להתמקד בתיירות פנים, המשתקמת במהירות רבה יותר בשל חוסר התלות שלה בטיסות.

מכונית של GRAB בסינגפורצילום: בלומברג

משבר הקורונה אף עשוי לגרום לאמריקאים לשתף ביתר שאת את הבתים והדירות שלהם על מנת לייצר הכנסה. על פי בריאן צ'סקי, מנכ"ל Airbnb, הפלטפורמה מתכוונת להתמקד במארחים במשרה חלקית ולא באלה שהדירות והבתים שלהם משמשים רק לאירוח, מתוך הערכה שמדובר במפגש בין צרכים ורצונות הקיימים אצל מארחים שלחוצים כלכלית לאנשים שמעוניינים לחזור לטייל.

באחרונה פורסם כי Uber מתעניינת ברכישת אפליקציית השילוח Grubhub, שרשמה גידול בהכנסותיה בעת הקורונה. פעילותה של Grubhub דומה לזו של Uber Eats (פעילות שילוח המזון של Uber). יש אבל לקחת בחשבון שפעילויות שילוח מזון דוגמת Uber Eats (המרכיבה כרבע מסך ההזמנות של Uber) אינן רווחיות לרוב בשל העלויות הגבוהות הכרוכות בנסיעה למסעדה, המתנה למזון ונסיעה אל הלקוח במסגרת זמן קצובה, בהשוואה לשילוח באמצעות אופניים או קטנוע.

על אף שנרשמה עלייה של 70% בהכנסות של פלטפורמות שילוח המזון בעת משבר הקורונה, רובן הודו כי הן מפסידות כסף בשל הצורך לתמרץ את הנהגים להצטרף לפלטפורמה. Grubhub, למשל, דיווחה על הפסד של כ-33 מיליון דולר ברבעון האחרון, למרות צמיחה ל-23.9 מיליון משתמשים פעילים, גידול של 25% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. הסיטואציה המורכבת הזו אף גרמה ל-Amazon האימתנית לסגור ב-2019 את פעילות שילוח המזון שלה בשל "צפיפות יתר" בשוק.

מדוע קשה לפלטפורמה לגוון את תחומי הפעילות שלה?

פלטפורמות מוצלחות מותאמות לקהילות שלהן ובונות אמון מול הלקוחות. מכיוון שכך, שינוי אסטרטגי בפלטפורמות הינו מורכב שבעתיים שכן לפלטפורמה אין שליטה מלאה על יצרני הערך שלה, דהיינו קהילת המשתמשים שלה. כל שינוי אסטרטגי צריך להתאים לרצונות ולצרכים של קהילת המשתמשים, שכן הקהילה היא זו שבעזרתה נוצר הערך של הפלטפורמה.

כלכלה שיתופית

צפריר בלוך-דוד, יאיר פרידמן ואיל בלוך | הבלוג השיתופי

ד"ר צפריר בלוך-דוד הוא מומחה לכלכלה משתפת וכלכלה התנהגותית, שותף מייסד ב-WEconomize, המתמחה בכלכלה משתפת ומטבעות משלימים, חבר סגל באקדמית תל אביב יפו.

ד"ר יאיר פרידמן הוא מומחה בכלכלה משתפת, שותף מייסד ב-WEconomize. מרצה לאסטרטגיה תחרותית, מיזוגים ורכישות וכלכלה משתפת באוניברסיטת תל אביב ובמרכז הבינתחומי הרצליה.

איל בלוך הוא מורה, פסל חברתי, מייסד שותף במכון לחינוך לקיימות מכללת דוד ילין, ושותף מייסד ב-WEconomize.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker