פוסטים אחרונים

איך הופכים חדשות טובות לחדשות מצוינות

מידע הוא כוח, אבל בשוק ההון, לא רק מידע שנסתר מחלק מהשחקנים יכול להוות יתרון ■ סנטימנט חדשות, למשל, ניתן להוציא מהאינטרנט יחסית בקלות, ולנצל לבניית אסטרטגיה כמותית, כזאת שלא תלויה בביצועי החברה הנסחרת או מסתמכת על מחקר אנושי

ישנה אמרה מוכרת בשוק ההון, לפיה "קנה בשמועה ומכור בידיעה". כלומר, אם שמעת באופן לא רשמי על מאורע חיובי של חברה, קנה את המניה לפני שכולם שומעים על כך. זאת מכיוון שברגע שהשמועה תפורסם בחדשות, מחיר המניה יגלם את המאורע וכבר לא יישאר מקום לרווח. האמרה מבוססת על כך ששוק ההון הוא "שוק משוכלל", כלומר שלכל המשקיעים יש גישה לאותו מידע ובאותו זמן - הנחה ממש לא נכונה.

נחשפנו בשנה האחרונה לתופעה של משקיעים שיושבים על טוויטר ומחכים לראות מה דונלד טראמפ יצייץ כדי לדעת ראשונים מה לקנות או למכור. אולם, התופעה רחבה הרבה יותר. אחד מכלי המחקר שגופים מוסדיים, ובמיוחד קרנות גידור משתמשים בהם בקצב גובר ב-5 שנים האחרונות, הוא מסחר אלגוריתמי על חדשות ועל הסנטימנט של החדשות. מדובר בתוכנות שמנתחות מיליוני כתבות בכל יום, ומיצרות מהמידע תובנות לגבי כדאיות השקעה בני"ע או כל נכס סחיר אחר.

איש קורא עיתון בים המלח, בשנה שעברה
אוליבייה פיטוסי
להמשך הפוסט

האם כדאי לקבל עצות השקעה מאבא

למרות הסיכון העודף של קבוצת הגילים הצעירה, מסתבר שביצועי תיקי ההשקעות של הדור המבוגר טובים יותר

מה גורם למשקיעים מסוימים להשיג תשואות עודפות על פני אחרים – גם כשמדובר במשקיעים עם פרופילים דומים (גיל, רמת סיכון, גודל תיק וכו')? האם יש אסטרטגיות השקעה שאפשר לבנות על בסיס חוכמת ההמונים? כלי חדש שהשקנו בשנה שעברה ב-TIPRANKS, בשותפות עם בורסת הנאסד"ק, מאפשר למשקיעים בארה"ב לנתח את תיק ההשקעות שלהם ולקבל תובנות מבוססות "חוכמת המונים". הנתונים שנאספו עד כה כבר מאפשרים לנו לבצע ניתוחים ולספק תשובות לשתי השאלות האמורות (וגם לשאלות אחרות). בסדרת מאמרים שאפרסם כאן בבלוג אפרוס את מסקנות הניתוחים, שיוכלו לסייע לנו לשפר את יכולות ההשקעה שלנו.

אחד הדברים שעניינו אותנו במיוחד כחברת מידע פיננסי היא מה גורם למשקיעים מסוימים להשיג תשואות עודפות. ההנחה הראשונית שלנו היתה שהדור המבוגר יותר (מעל 50), שכבר למוד ניסיון ומשברים בשוק ההון, יחזיק בתיק סולידי יותר - עם פחות סיכון, ולכן כנראה שביצועי התיקים יהיו פחותים משל דור המילניום (מתחת ל-30) שייקחו יותר סיכון. וכל זאת בתקופה של שוק עולה.

קשיש לצד אופניים
רויטרס רויטרס
להמשך הפוסט