השבתה עד להודעה חדשה: כשהנוסעים נהפכים לשוליים בעת פרויקט תשתית

ברכבת ישראל ניצלו את הסגרים של תקופת הקורונה על מנת להאיץ פרויקטי תשתית חשובים ובכללם את פרויקט החשמול. אך במקביל, הנוסעים נהפכו לקורבן להשבתות ללא תאריך מוגדר ובעיקר בהפתעה וללא שקיפות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נוסעות ברציף רכבת
נוסעות ברציף הרכבתצילום: JACK GUEZ / AFP

דניאל קומיסר

עוד בימים שבהם בתחנת באר שבע עמד קטר ישן והעלה עשן, במדינות מתקדמות בעולם נפרשה רשת של רכבות פרבריות הנעות על חשמל. אחרי יותר משישה עשורים של איחור, גם אומת הסטארט-אפ מצטרפת אט אט לקדמה ולמה שנראה מובן. כבר בעוד מעט יותר מחצי שנה, כך מבטיחים לנו רכבת ישראל, ניסע בקו הפרברי הראשון המונע על חשמל, וכך ייעשה עוד צעד בגמילה מדיזל המיושן והמזהם. ואין כמו תקופת הקורונה והסגרים כדי להאיץ עבודות בתקופה שבה התנועה דלילה יחסית.

עד כאן הכול נכון ומובן. עבודות ההאצה שבוצעו בשנה האחרונה אכן יחסכו לא מעט ימי השבתה בתקופות עמוסות יותר שיבואו עלינו לטובה. הבעיה כאן היא לא במהות אלא בדרך שהדבר נעשה. וכמו החלטות אחרות שמתקבלות בתקופה הזויה ובלתי צפויה זו, גם כאן נראה שההחלטות מתקבלות ברגע האחרון ובלי לחשוב על כל ההשלכות הסביבתיות של החלטות אלה.

כך, למשל, הושבתו בינואר השנה עשרות תחנות רכבת מדרום לתל אביב לצורך קידום עבודות החשמול בהתראה של ימים בודדים. להשבתה ניתן תאריך סיום רשמי של 3 בפברואר, אך יומיים לפני סיומה הוחלט כי תחנות הקו בין תל אביב לאשקלון ובאר שבע דרך מערב הנגב יושבתו לעוד שבוע, עד 10 בפברואר.

הנחת מסילות בקו רכבת אשקלון-באר שבעצילום: אליהו הרשקוביץ

האם בכך תמו תלאות הנוסעים בקו המשתדרג? לא ממש. ב-9 בפברואר הודיעה הרכבת שתנועת הרכבות בקו תחודש כמתוכנן למעט תחנות בת ים קוממיות, חולון וולפסון, צומת חולון ויבנה מזרח, שתישארנה סגורות עד להודעה חדשה. כן, עד להודעה חדשה זו לשון ההודעה הרשמית. ומה יעשו הנוסעים? לפי ההודעה לעיתונות, בימי העבודות יתגבר משרד התחבורה הציבורית באזור. לנוסעי הרכבת מומלץ להתעדכן בפרטים המלאים באתר רכבת ישראל, בפייסבוק, ביישומון ובמוקד השירות של רכבת ישראל.

על הדרך הודיעו שגם תחנות ירושלים גן חיות וירושלים-מלחה תישארנה סגורות, ולזה כנראה אין קשר לפרויקט חשמול. באתר ובאפליקציה מופיעה ההודעה כמעט כלשונה ובפייסבוק של רכבת ישראל אין אזכור ייחודי להשבתה הצפויה, אלא רק קישור לדף העדכונים הכללי באתר.

הנחת מסילות, רכבת ישראלצילום: דוברות רכבת ישראל

אי הוודאות פוגעת בשירות

הטענה היא כאמור לא על מידת ההצדקה ועיתוי העבודות, אלא על הדרך שבהן ההודעות על ההשבתות הצפויות מגיעות לציבור, ובפרט בשנה האחרונה. ההודעה כבדרך אגב על סגירת תחנות כאלה ואחרות בתוספת הציון שהסגירה היא 'עד להודעה חדשה' היא זלזול מופגן בנוסעי הרכבת שמשתמשים שנים בשירות רכבתי ורוצים לתכנן מה עליהם לעשות בשבועות וחודשים הקרובים.

ולא מדובר רק בנוסעים לתחנות שנסגרו, אלא גם משתמשים בתחנות אחרות בקו שנפתחו בשלב זה. האם למשל תחנת הרכבת ראשון לציון משה דיין צפויה להיסגר בשבועות או בחודשים הקרובים? הגיוני שכן, כי היא חלק מפרויקט החשמול בקו, אך לנוסעים אין דרך לדעת זאת. כמו שהעניינים מתנהלים, ההחלטה תתקבל מן הסתם כמה ימים לפני הסגירה ותימסר לנוסעים עם דד-ליין גמיש או ללא דד-ליין כלל. זו התנהלות ללא תודעת שירות ולמרבה הצער, מדובר במקרה מייצג כבר שנים.

הנחת מסילה באזור באר שבעצילום: דוברות רכבת ישראל

שקיפות ואמינות זה שם המשחק

עבודות תשתית משמעותיות הן לא המצאה של רכבת ישראל. גם במדינות מפותחות בהרבה מבחינה רכבתית עבודות כאלה הן חלק מהשגרה, ודאי כשנדרש להחליף קטעי מסילה ישנים בני יותר מ-100 שנה. אך יש דרך פשוטה ואמינה לעשות דברים.

ראשית, כל עבודות התשתית מתוכננות זמן רב מראש ומשוקפות לציבור בהתראה של שבועות ואף חודשים. שנית, לעבודות אלה יש תאריך יעד ברור, המאפשר קנייה חכמה של כרטיסי מנוי ותכנון מסלולי נסיעה חלופיים. שלישית, ברוב המקרים מוצגות חלופות ברורות בקטעי המסילה המבוטלים. השבתה בקווי מטרו או הרכבת הקלה כמעט תמיד מלווה בהשקת קו אוטובוס מקביל בין התחנות המושבתות, מתוך מלאי אוטובוסים והנהגים המגויסים כרזרבה למצבים שכיחים מעין אלה.

רכבת ישראלצילום: אליהו הרשקוביץ

גם במצב שנוצר כאן, כשיש כוונה טובה להאיץ את קצב העבודות, ניתן לנהוג אחרת:

1. ניתן היה לקבוע את ההשבתה לתקופה קרובה אך לא באופן מיידי, כמו למשל תאריך לקראת סוף פברואר כדי לאפשר היערכות;

2. חשוב לקצוב את תקופת ההשבתה מראש ולא 'עד להודעה חדשה', בין השאר על מנת ליצור מוטיבציה להתקדם מהר ולעמוד בדד-ליין;

3. מכיוון שהשבתות אלו ילוו אותנו בשנים הקרובות גם בקווים האחרים, יש להיערך לכך לוגיסטית עם מערך אוטובוסים ונהגים שיגויס כרזרבה תפעולית בהתאם לביקוש הצפוי, ויצאו בלוחות זמנים מסודרים ושקופים לציבור.

הגיע הזמן שבמקביל להתקדמות בבניית תשתיות, תהיה התקדמות דומה בשקיפות בהנגשת המידע לציבור.

תחבורה בדרך שלנו

דניאל קומיסר ומקס מורוגובסקי | תחבורה בגובה העיניים

דניאל קומיסר הוא ממייסדי ארגון הנוסעים "תחבורה בדרך שלנו". עורך תוכן, מקדם אתרים, ובזמן הפנוי - מקדם אג'נדות. כמי שגדל בחו"ל יודע איך נראית תחבורה ציבורית יעילה, ומאמין עם הרצון וההשקעה המתאימים, ישראל בהחלט יכולה ליהנות מתחבורה כזו. תושב אם המושבות, חובב חתולים ומוזיקה מכל סוגה ועידן.

מקס מורוגובסקי הוא איש תוכנה, חבר ועד מנהל בארגון הנוסעים "תחבורה בדרך שלנו", ופעיל חברתי בתחום התחבורה הציבורית. מתמקד בקידום השילוב התחבורה הציבורית כחלק מעירוניות בריאה מול מקבלי ההחלטות באזור מטרופולין תל אביב. תושב חולון, חובב רכבות ואוטובוסים מכל סוג ותקופה, וכותב למגירה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker