למי יש יותר גבוה? הטייקונים מתקוטטים על מקום בחלל - ומספקים הזדמנויות השקעה

התנהגות מחיר מניות וירג'ין (SPCE) היא קלאסית ל"רכוש בשמועה ומכור בעובדה" – מאז השיגור צנחו מניות SPCE ביותר מ-35%. אם אתם רוצים בכל זאת להיות שותפים לחלום החלל - אפשר לפזר את הסיכון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילון מאסק יוצא מקפסולת דרגון של חברת ספייס אקס
ירון שקדי
ירון שקדי

עימותים בין מלכים, ענקים וטייקונים התרחשו לאורך כל ההיסטוריה. לפני אלפי שנים היו העימותים בדמותן של מלחמות על שטח. לפעמים היו העימותים על נשים. אלו גררו מלחמות עקובות מדם. היו עימותים על זהב, על נפט ועוד. לפני 90 שנה התחרו וולטר קרייזלר ופייר דופונט, שני טייקונים בתעשיית הרכב, למי יהיה את הבניין הגבוה ביותר בעולם. סוג של תחרות סביב השאלה – למי יש יותר גבוה? קרייזלר יזם ראשון את בניית בניין קרייזלר, בגובה של 319 מטר, אבל 11 חודשים לאחר מכן יזם דופונט את בנייתו של בניין האמפייר סטייט שעלה לגובה של 381 מטר, ועם התורן שבראשו לגובה של 443 מטר.

עשרות שנים לאחר מכן, כיום, הטייקונים ממשיכים להתקוטט, אבל הפעם סביב השאלה 'מי יטוס גבוה יותר לחלל החיצון'?

ריצ'רד ברנסון טס לחללצילום: VIRGIN GALACTIC/רויטרס

לאילון מאסק, מייסד טסלה, יש שאיפות משל עצמו באשר לטיסה למאדים, דרך חברת החלל שלו – ספייס-אקס. לפני שבוע, שיגר את עצמו ריצ'רד ברנסון, מייסד תאגיד וירג'ין גלקטיק, לחלל, בטיסה המתוירת הראשונה לחלל. אבל לג'ף בזוס, מייסד אמזון, יש כלי חזק יותר, ובהתבסס על היכולת הטכנית שלו ב'יבשה', הוא מסוגל להגיע גבוה יותר בחלל החיצון. אותם עימותים כמו לפני 90 שנה, רק עם כלים אחרים:

  • מטוס החלל VSS יוניטי של ברנסון הגיע לפני כשבוע לגובה של 86 ק"מ מעל פני האדמה, והוא נחת חזרה בכדור הארץ כמו מטוס רגיל.
  • ב-20 ביולי ישוגר בזוס לחלל - הרקטה שלו, ניו שפרד, תשוגר לחלל, ותנחת  על האדמה, כמו הספייס-אקס של מאסק, בשיגור ונחיתת דחף. הקפסולה עצמה, המכילה עד 6 תיירים, תנחת בכדור הארץ כמו בפרויקט אפולו (פרויקט הירח של נאס"א) – בעזרת 3 מצנחים. ניו שפרד יכולה להגיע לגובה של 105 ק"מ – 22% יותר מברנסון.

לא בכדי ניו שפרד עולה לגובה של 105 ק"מ – על פי סוכנות החלל הבינלאומית, אזור החלל מתחיל בגובה 100 ק"מ מכדור הארץ, בקו שנקרא קו קרמן, בעוד לפי נאס"א וצבא ארה"ב, החלל מתחיל בגובה של 80 ק"מ, הגובה שאליו הגיע ברנסון. בתגובה לטיסה של יוניטי, טען בזוס שברנסון לא עבר את קו קרמן, ולכן לא יצא לחלל.

חלליות או לא להיות?

בלו אוריג'ין, חברת החלל של בזוס, וספייס-אקס אינן חברות ציבוריות. יש אמנם הערכות שווי לכל אחת מהן, אבל זה לא באמת משנה, כי הן בבעלות פרטית, כל אחת מהן, של האנשים העשירים ביותר בעולם, ולכן ההשקעות בחברות, כרגע, הם בסכומים זניחים לעומת ההון של הטייקונים. עבור וירג'ין גלקטיק מדובר בטייקון קטן הרבה יותר – הונו של ברנסון נאמד על פי מגזין פורבס לפני כשנה בכ-4.5 מיליארד דולר, לעומת מאסק, ששווה 70 מיליארד דולר, ובזוס, ששווה 190 מיליארד.

התנהגות מחיר מניות וירג'ין (SPCE) היא קלאסית ל"רכוש בשמועה ומכור בעובדה" – מאז השיגור צנחו מניות SPCE ביותר מ-35%. ברנסון עצמו מכר באפריל האחרון מניות בשווי של 150 מיליון דולר, אבל אם היה מחכה לשבועיים לפני השיגור, היה מוכר את אותה כמות מניות בשווי כפול. כבר אז עלו תהיות באשר למכירה שלו. קשה להאשים את ברנסון, שבשעתו מימן את ההנפקה של SPCE ותמך בה לאורך הדרך. הוא לא בליגה של מאסק ובזוס, אבל מה לגבי המשקיעים עצמם?

יוניטי, מטוס החלל של וירג'ין, בטיסת ניסויצילום: Virgin Galactic/אי־פי

הרי SPCE היא מניית חלום, והמספרים, נכון לרגע זה לא תומכים בשווי של החברה – כאמור ביוניטי יש 6 מקומות לתיירים ועוד 2 טייסים. במחיר של 250 אלף דולר לתייר, ההכנסה לשיגור היא 1.5 מיליון דולר. הדלק הסילוני עצמו עלול לעלות מאות אלפי דולרים, שלא לדבר על עלות 2 הטייסים, מתקן שיגור, צוות יבשה של עשרות אנשים ועוד. אין כאן תוחלת אמיתית, אלא אם כן הטיסה תיהפך למסחרית במהרה, ותבצע כמה שיגורים בשבוע, וגם אז – לא ברור המודל העסקי.

רוצים בכל זאת להיות שותפים לחלום החלל? ואולי יום אחד להיות ישובים בכיסא מחלקה ראשונה? אפשר לפזר את הסיכון לא דרך השקעה ישירה בווירג'ין. תעודת הסל UFO, כשמה כן היא – Unidentified Flying Object. היא מורכבת מחברות חלל, לוויינים, GPS, שבבים ועוד (ובהן גם SPCE). אין לנו טענה נגד חלומות מרחיקי לכת, הרי העולם של היום מורכב מלא מעט כאלו, כש חלק נכבד מאותם חלומות (כמו חברות יוניקורן רבות) מתממשים, אבל  השאלה היא במינונים, והדרך עוד ארוכה.

טוסו איתי לירח

לא חייבים להיות אסטרונאוטים כדי לטוס לירח. חברת תעודות הסל DIREXION הנפיקה לפני פחות משנה, בבום הגדול של התאוששות העולם ממגפת הקורונה, את תעודת הסל MOON (ירח), תוך שימת דגש על חברות תוכנה, אנרגיה ירוקה וביוטכנולוגיה, המציגות מהפכה של ממש, כל אחת בתחומה, ובמקרה שהמהפכה תצליח והטכנולוגיה תיושם, הרי שמדובר כאן בסוג של גביע קדוש. אם חשבתם שקאתי ווד, מנהלת תעודות הסל ARK, חושבת בצורה מהפכנית, אזי מון היא סוג של רקטה בפני עצמה – הרקטה ממתינה על כן השיגור עם מכל דלק מלא, אבל כרגע הספירה היא, תרתי משמע, מ-10 ל-0.

נכון לכתיבת שורות אלו, ולמרות פוטנציאל עצום שיש בחברות המרכיבות את תעודת הסל, הרי שהמומנטום, בדיוק כמו ב-UFO, הוא לא טוב. אין זה סוד שהעולם שייך לצעירים, ועוד כמה שנים קדימה ייתכן שחלק מהטכנולוגיות המהפכניות  שיש כיום עוד ייהפכו למציאות. צריך מאוד להיזהר בהשקעות מסוג אלו, אבל מצד שני, לפני 90 שנים נאבקו טייקונים מי יבנה גבוה יותר, והיום המאבק הוא מי יטוס גבוה יותר.

ירון שקדי

ירון שקדי | סודות מרצפת המסחר

ירון שקדי הוא מייסד ומנהל השקעות ראשי בחברת שקדי קפיטל בע"מ. לשעבר ראש דסק מחקר ארה"ב בקמליה קפיטל, מבית בנק ספרא. שקדי קפיטל הנה חברת השקעות, בעלת רישיון ניהול ושיווק מטעם הרשות לני"ע, והיא מתמחה בבנייה טקטית של תיקי השקעות המבוססת אסטרטגיה של שימור הון.

אין במאמרים משום המלצה לקנייה ו/או מכירה של ני"ע שונים לרבות אלו המופיעים בסקירות. כל העושה שימוש כלשהו בהמלצות החברה עושה זאת על אחריותו הבלעדית בלבד.

הכותב הוא בעל רישיון מספר 7670 לניהול תיקי השקעות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker