פוסטים אחרונים

אחרי האפס הנוסף של אפל: נביאי הזעם כבר חוזים את קץ השווקים - אבל אין לזה שום הצדקה

בשנות ה-80 היתה IBM האחראית הבלעדית לזינוקים במדד S&P500. בשנות ה-90 תפסה את מקומה מיקרוסופט, בשנות ה-2000 היתה זאת אפל. השאלה היא לא אם תהיה חברה אחרת שתיקח את ההובלה, אלא מי זאת תהיה

באביב 2012 פורסם בפורבס מאמר, שחקוק היטב בזיכרוני, שכותרתו היתה "5 סיבות שמניית אפל היא בועה". עיקר המאמר סבב על הסטטיסטיקה, שהיא נכונה אגב, שהצלחה מטאורית, של כל חברה, כמו אפל, איננה יכולה להחזיק מעמד לאורך שנים ארוכות. להלן 5 הסיבות שקרו בזמנו למכור את מניות אפל:

1. סטיב ג'ובס נפטר אותה שנה, ובודדים המקרים בהיסטוריה שדרכו של 'גאון' המשיכה עם 'גאון' אחר.

מימין: סטיב ווזניאק, ג'ון סקאלי וסטיב ג'ובס עם מחשב של אפל, 1984
Sal Veder/אי־פי
להמשך הפוסט

האם מדד הדיור של ארה"ב מעיד על סדקים ראשונים?

מדד הדיור של פילדלפיה הוא המדד החשוב ביותר בארה"ב בכל הקשור לסקטור הבנייה. במחצית השנייה של 2005 הוא החל להיסדק, בעוד מדדי המניות המשיכו במסעם כלפי מעלה. הכיוונים השונים של 2 המדדים הללו העלו אז נורות אדומות. כעת, מתחילים הגרפים לצייר תמונה דומה

לפני כמה ימים פירסמה לשכת שמאות נכסי הנדל"ן בארה"ב נתון מעניין – מחירי נכסי הנדל"ן בארה"ב חזרו למחירי שיא, אחרי שספגו ירידות של 33% בממוצע במהלך משבר 2008. מחיר נכס ממוצע בארה"ב הוא כעת גבוה יותר ב-1% ממחירו ב-2006.

הדו"ח מציין שמדינות חוף, במערב ארה"ב, כמו קליפורניה, וושינגטון ואורגון, מובילות את הזינוק במחירים. אפשר רק להניח שה'בום' הגדול בשוק העבודה, בעיקר בסקטור הטכנולוגי, הוא גורם מרכזי בעליות המחירים באזורים אלו.

בית למכירה במשבר הסאב-פריים
בלומברג
להמשך הפוסט