צפת מתחרדת, ואלו בשורות טובות עבור המשקיעים

צפת היא עיר עם הגירה חיובית וביקוש גבוה למגורים ולשכירות, זה בדיוק מה שאנחנו מחפשים כדי להבטיח שנוכל למכור את הדירה שקנינו לאחר כמה שנים ברווח

רותם נמיר פרדס
רותם נמיר פרדס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שני בני אדם בצפת
צפתצילום: גיל כהן מגן
רותם נמיר פרדס
רותם נמיר פרדס

משקיעי נדל"ן רבים מפחדים להשקיע רחוק ממקום מגוריהם, במיוחד כשזה מגיע לצפון הארץ. מי שכבר מעז ויוצא צפונה, מגלה שיש חיים עשירים ותוססים בצפון ואפשרויות השקעה רווחיות.

לפני כמה ימים שוחחתי עם משקיע שהצהיר בפני "בארץ נגמרו כל אפשרויות ההשקעה, אין כבר אפשרות להרוויח". עניתי לו שאני שמחה שככה הוא חושב, מפני שזה משאיר יותר לי ולאחרים.

הדרך להשיג מידע איכותי היא להכנס לאוטו ולנסוע ליישוב הנבחר, לדבר עם אנשים ולראות כמה דירות לבד. ביקור בשטח יעזור לנו להבין איך הדברים מרחשים באמת. השקעה בנדל"ן מחייבת אותנו לצאת מאזור הנוחות. בחיפושנו אחר מקום שנוכל לקנות בו דירה במחיר X ולמכור במחיר X++, נצטרך כל פעם מחדש להתמודד עם התפישות המקובעות שלנו, ולפתוח את האופקים כדי למצוא מקום שבו נוכל להשקיע בתקציב שלנו.

במאמר הזה נסקור את אחת הערים המעניינות מבחינת התפתחות נדל"נית: צפת. צפת היא עיר עם הגירה חיובית וביקוש גבוה למגורים ולשכירות, זה בדיוק מה שאנחנו מחפשים כדי להבטיח שנוכל למכור את הדירה שקנינו לאחר כמה שנים ברווח.

הרבי אמר

בחיפוש אחרי מיקום שבו יש נכסים שעתידים לעלות את ערכם, קיים הסלנג הנדל"ני הבא ״הרבי אמר!"

כמו שכולנו יודעים הקהילה החרדית היא קהילה בעלת שיעורי ילודה גבוהים, ובעקבות זאת צורך גדל לדיור. דבר נוסף שבולט בקרב אותן קהילות זה הרצון לגור ביחד - תוך כדי הקמת המוסדות הרלוונטיים לקהילה. מכיוון שערי המרכז צפופות ויקרות, נשלחו שליחים שזיהו מיקומים בעלי מחירים נמוכים, והרבי אמר - הקימו כאן קהילה חדשה, ומכאן בא הסלנג האמור.

צפתצילום: גיל כהן מגן

בכל מקום כזה (ולא חסרות קהילות ברחבי הארץ) עקב הביקוש הרב לגור בקהילה המחירים עלו ועדיין עולים.

העיר צפת נחשבת למקום רוחני; הקירבה לקברי צדיקים, האוויר הטוב, הנוף והשקט, הפכו את צפת למקום מבוקש מאוד על ידי הקהילות החרדיות, ואפשר למצוא בה את הברסלבים, חב"ד, גור, ויזניץ' ועוד ועוד.

צפת מתחרדת, ולנו המשקיעים זה חדשות טובות - איפה שיש ביקוש המחירים עולים. בצפת יש גם ביקוש רב להשכרה. הקהילות החרדיות מתרכזות בשכונות דרום העיר בבנייני דירות שנבנו לפני 50-40 שנה.

דירת 3 חדרים תמכר במחיר ממוצע של 650-600 אלף שקל.

שכר דירה: 2,500-2,000 שקל.

הביקוש גבוה וההיצע קטן להשכרה ולמכירה. לאחר שנים של עליות מחירים חדות, עליית המחירים התייצבה על כ-10% בממוצע לשנה.

השכרה לסטודנטים

בפקולטה לרפואה ע״ש עזריאלי לומדים כאלף סטודנטים. הם מאופיינים ככאלה שאוהבים לגור לבד (ללא שותפים) ןמעדיפים לגור בשכונת נוף כנרת ביחידות דיור.

במכללה האקדמית צפת לומדים כ-5,000 סטודנטים במקצועות שונים ומגוונים לתואר ראשון. הם מעדיפים לגור קרוב למכללה בדירות שותפים.

מכללת צפתצילום: ירון קמינסקי

המתווך שמכר לכם את הדירה ישמח לרוב להשכיר את הדירה וגם לנהל אותה במהלך השנה. משקיעים הרבים מחפשים לקנות בערים שבהן מתגוררים סטודנטים, כדי להבטיח את הביקוש לשכירות. צפת בפירוש נמצאת בקטגוריה הנ״ל.

הטיפ הסודי

הקיץ הוא הזמן שלכם להרוויח אקסטרה. אם אתם רוצים להגדיל את התשואה שלכם, השכירו את הדירה במהלך השנה לסטודנטים בהשכרה ארוכת טווח. בחודשי הקיץ כשהסטודנטים בחופש אפשר להשכיר את אותן דירות בהשכרה קצרת טווח לפי מיטות, לחרדים שמגיעים לפקוד בהמוניהם את קברי הצדיקים. זה אומנם דורש לוגיסטיקה וניהול נוספים, אבל עם זאת התעריף המקובל למיטה ללילה הוא 100 שקל, תעשו את החשבון.

עיריית צפתצילום: דרור ארצי

סיכום

הקהילות החרדיות, ביחד עם הסטודנטים, וגם החילונים הרבים שמתגוררים בעיר, יוצרים ביקושים מעניינים להשקעה, ועם קצת יוזמה אפשר להגדיל את התשואה משכירות בחודשי הקיץ, המהווים אפשרות השקעה רווחית.

נקודה מעניינת נוספת היא שבבחירות האחרונות, לאחר מאבק, נבחר ראש עיר חילוני, שוקי אוחנה, איש צבא לשעבר. ימים יגידו איך הבחירה בו תשפיע על העיר ועל מחירי הנדל"ן.

בהצלחה,

רותם

בהכנת הכתבה השתתף רועי סופר, תיווך סופר

רותם נמיר פרדס

רותם נמיר פרדס | נדל"ניסטית

מומחית להשקעות נדל”ן ונדל”ניסטית בנשמה. במהלך שנותי הרבות כמשקיעת נדל”ן בארץ ובחו”ל, וכמנטורית למשקיעי נדל”ן חדשים וותיקים, צברתי ניסיון עצום וידע רחב בתחום השקעות ומימון נדל”ן בארץ ובחו”ל. את הידע יקר הערך הזה אני מעבירה למאות ואף אלפי אנשים מדי שנה, ומובילה אותם לעצמאות כלכלית באמצעות השקעות נדל”ן מניבות ומוצלחות.

בבלוג הזה אשתף אותכם בניסיון שלי – תובנות, הצלחות, חוויות, טעויות, סיפורים ובכלל את הסודות הקטנים שבדרך כלל נשארים חסויים.

בעלת הבלוג "נדל"ניסטית" ומנהלת את קבוצת הפייסבוק "מבשלים נדל"ן".

גילוי נאות: אין לראות בדוגמאות ו/או במקרים המובאים בבלוג כהמלצה ו/או הצעה לפעילות בשוק הנדל"ן ואין לפרש את הפוסטים כהמלצות. רכישה, מכירה או השקעה בענף הנדל"ן חייבת להתבסס על פי המאפיינים והצרכים הספציפיים של כל אדם, לאחר בירור ובדיקה של פרטיה של העסקה לעומק. כל המידע נאסף בשטח על סמך ניסיוני בלבד, אין לראות זאת כהמלצה להשקעה.

כתבות מומלצות

מייק בן ארי

"תמיד היתה לו תשובה הגיונית": כך הצליח איש אחד להונות 1,000 משקיעים

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה