למה להשקיע דווקא בנדל"ן?

כשבחרתי להתמקד בהשקעות נדל"ן, הרגשתי שהגעתי הביתה - תרתי משמע. יצרתי לעצמי את המקום והדרך שהובילו אותי לביטחון ועצמאות כלכליים

רותם נמיר פרדס
רותם נמיר פרדס
אילוסטרציה, יד עם שטרות מושטת לקראת דגם קטן של בית
רותם נמיר פרדס
רותם נמיר פרדס

המסע שלי לעצמאות כלכלית התחיל בגיל מאוחר יחסית, עד אז נתתי לחיים להוביל אותי. עבדתי מפני שחייבים לעבוד, מפני שערך העבודה היה מאוד גבוה אצלי, אלה הערכים שגדלתי עליהם בקיבוץ.

הכסף שקיבלתי כשכר עבודה היה משני. לא התעסקתי עם חשבונות הבנק, תשלומי חשבונות… המחשבה על חיסכון ועל העתיד היתה רחוקה ממני.

מה שכן, היו לי הרבה חלומות על כסף… והרבה כסף.

אני זוכרת שכשגרנו בארה"ב היינו קונים כרטיס לוטו בדולר אחד (זה כל מה שיכולנו להרשות לעצמנו), אחרי הקנייה בזמן עד ההגרלה היה לנו זמן לחלום - מה נעשה עם הכסף?

בלילה לפני השינה, יכולתי לחלום ולדמיין את הבית הגדול עם בריכה שאגור בו, רהיטים מדהימים, גינה, פאטיו, ג'קוזי, מכונית גדולה ויפה, נסיעות למקומות אקזוטיים, מסעדות והרבה הרבה בגדים, נעליים ועוד נעלים ועוד נעליים.

למחרת הסתבר שלא זכינו בהגרלה… והכל התחיל מחדש.

מציאות שונה

השינוי המבורך שלקח אותי לעצמאות כלכלית הגיע בבת אחת - פתאום נפל האסימון. אני חיה את מציאות חיים שבחרתי לעצמי, אני רשאית ויכולה לבחור משהו אחר, מציאות שונה. אני זוכרת את ההתרגשות של הגילוי והלמידה החדשים. הבנה ברורה ובהירה שאני יכולה להגיע לביטחון ועצמאות כלכליים.

התחלתי ללמוד דברים חדשים שלא חשבתי שאלמד ואעסוק בהם אי פעם. בחרתי להתמקד בהשקעות נדל"ן, הרגשתי שהגעתי הביתה - תרתי משמע. יצרתי לעצמי את המקום והדרך שהובילו אותי לביטחון ועצמאות כלכליים.

כשאנחנו בוחרים להשתנות ולשנות את המציאות שלנו הכל משתנה. אנחנו משפיעים גם על הסביבה שלנו וכולם משתנים יחד איתנו. המשפחה הקרובה והרחוקה שלי כולם מבינים היום את החשיבות של ההשקעה בנדל"ן ופועלים בנושא.

מה באמת חשוב לכם בחיים?

האם הייתם מרגישים אחרת אם היה לכם ביטחון ועצמאות כלכליים? נושא הכסף משפיע על כל תחום בחיים שלנו ובמיוחד על מדד האושר. אם יש לנו ביטחון כלכלי נוכל לעסוק במה שאנחנו אוהבים, לא נריב עם בן או בת הזוג, נישן טוב בלילה ונקום כל בוקר בראש שקט, נוכל להעניק לילדים שלנו את כל מה שחשוב להתפתחות שלהם, נוכל לבלות ולצאת לחופשות, נוכל לטפח תחביבים ועוד ועוד דברים, כל מה שמתחשק לנו.

כשיש ביטחון כלכלי - יש לנו יותר זמן ושקט נפשי. נוכל גם להמשיך ולהשקיע עוד, כדי לשמר ולהגדיל את הביטחון והעצמאות הכלכלית שלנו.

אז למה דווקא נדל"ן?

בעולם נעשו מחקרים רבים בנושא ביטחון כלכלי. כל המחקרים מראים שלכל האנשים בעלי האמצעים, שלקחו את האחריות לידיהם והגיעו לעצמאות כלכלית, יש השקעות בנדל"ן. ולא רק זה לכולם יש מיומנויות נדל"ניות, כולם יודעים איך למצוא דירה או נכס מתחת למחיר השוק ולהרוויח בקנייה.

הם יודעים איך להתנהל עם שוכרים ומבינים במיסוי. דבר נוסף בולט מאוד הוא שלכולם יש צוות תמיכה שמלווה אותם, הם בונים צוות של יועצים שמלווה אותם ותורם רבות להצלחה שלהם. ההצלחה מורכבת מתכנון, אסטרטגיה, למידה של התחום ומיקוד במטרה שאותה הציבו לעצמם.

דבר אחד ברור, זה אף פעם לא מאוחר להתחיל ללמוד ולהצליח בעולם הנדל"ן. כל מה שצריך זה רצון - רצון ללמוד ולהתקדם.

איך מתחילים?

דבר ראשון שחשוב להבין הוא שכולם יכולים לקנות דירה או נכס להשקעה, אבל הרוב (יותר מ-90%) קונים ללא ידע, ולכן ההשקעות שלהם לא מוצלחות. הם אלה שאנחנו שומעים עליהם במדיה, המשקיעים המאוכזבים שהפסידו הרבה כסף. מה שמעורר בכולנו את הפחד - הפחד להפסיד כסף.

משקיע נדל"ן שמבין עניין יזהה משקיע מוצלח אחר, מיד. מפני שהמשותף להם הוא צורת חשיבה דומה, מה שאני מכנה חשיבה נדל"נית. זה לא מסובך לסגל לעצמנו את דרך החשיבה הנדל"נית. כל מה שצריך זה נכונות ללמוד דברים חדשים. להיות מוכנים לאמץ רעיונות חדשים שישרתו אותנו יותר טוב.

הדרך לשינוי צורת החשיבה שתוביל אותנו לקנייה מוצלחת של נכס או דירה במחיר נמוך ממחיר השוק - דבר שיעזור לנו להרוויח בקניה ולהבטיח מהתחלה שלא נפסיד בהשקעה, היא פשוטה:

1. למדו בקורס להשקעות נדל"ן - בשוק יש היצע רחב של קורסים שונים, בחרו את הקורס הנראה לכם ביותר שמלמד יסודות רחבים. רצוי שמי שמעביר את הקורס יהיה בעל ניסיון בהשקעות בעצמו.

2. מצאו מנטור או ליווי (מתווכים לא נועדו למשימה הזאת) להשקעה הראשונה שלכם - פה זה קריטי שמי שמלווה אותכם יהיה בעל ניסיון עשיר, אדם שביצע השקעות רבות ולכן החשיבה הנדל"נית היא טבע שני שלו. רבים נוטים לוותר על השלב הזה הם רואים בו בזבוז כסף. האמת בשטח מראה שזהו שלב חשוב ביותר שמאפשר להשקיע בנדל"ן בקלות וברווח.

3. הצטרפו לקהילות של משקיעי נדל"ן - שינוי החשיבה לחשיבה נדל"נית יגרום לכם להרגיש שאין לכם עם מי לדבר בסביבה הקרובה שלכם. אתם מדברים עכשיו שפה שונה. בקהילה תקבלו תמיכה, רעיונות חדשים ואפשרויות השקעה טובות, כל זה בשפה וצורת חשיבה נדל"נית.

זוהי תחילת הדרך להשקעות מוצלחות. בפוסטים הבאים אכנס יותר לעומק לנושאים כמו גיוס הכסף, איך למצוא דירה או נכס מתחת למחיר השוק, איך לבחור שוכרים ועוד.

להתראות, רותם

רותם נמיר פרדס

רותם נמיר פרדס | נדל"ניסטית

מומחית להשקעות נדל”ן ונדל”ניסטית בנשמה. במהלך שנותי הרבות כמשקיעת נדל”ן בארץ ובחו”ל, וכמנטורית למשקיעי נדל”ן חדשים וותיקים, צברתי ניסיון עצום וידע רחב בתחום השקעות ומימון נדל”ן בארץ ובחו”ל. את הידע יקר הערך הזה אני מעבירה למאות ואף אלפי אנשים מדי שנה, ומובילה אותם לעצמאות כלכלית באמצעות השקעות נדל”ן מניבות ומוצלחות.

בבלוג הזה אשתף אותכם בניסיון שלי – תובנות, הצלחות, חוויות, טעויות, סיפורים ובכלל את הסודות הקטנים שבדרך כלל נשארים חסויים.

בעלת הבלוג "נדל"ניסטית" ומנהלת את קבוצת הפייסבוק "מבשלים נדל"ן".

גילוי נאות: אין לראות בדוגמאות ו/או במקרים המובאים בבלוג כהמלצה ו/או הצעה לפעילות בשוק הנדל"ן ואין לפרש את הפוסטים כהמלצות. רכישה, מכירה או השקעה בענף הנדל"ן חייבת להתבסס על פי המאפיינים והצרכים הספציפיים של כל אדם, לאחר בירור ובדיקה של פרטיה של העסקה לעומק. כל המידע נאסף בשטח על סמך ניסיוני בלבד, אין לראות זאת כהמלצה להשקעה.

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?