ישראל צריכה עכשיו מנהיג נחוש, אמפתי ונטול אגו. שיהיה לנו בהצלחה

כדי לשקם את המשק, על הקברניטים לזנוח סגנונות ניהול של פעם. תקשורת נחושה ויצירת אמון חשובים כדי לצעוד קדימה

רוית אורן
רוית אורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ראש הממשלה, בנימין נתניהו
ראש הממשלה, בנימין נתניהוצילום: תומר אפלבאום

דברים שרואים משם

מסתבר שיו"ר ועדת הקורונה, יפעת שאשא-ביטון, האמיצה התגברה על מיקי זוהר, שמעוניין לדחוק אותה לפינה כמצוות ממוניו. היא לא ספרה את הבריונים שמסביבה וניהלה את הוועדה שלה ביד רמה. היא זימנה לוועדה מומחים, רופאים ויועצים שהוכיחו שאין כאן מגפה, אלא היסטריה שמלובה על אש לא קטנה. פרופסור אודי קמרון ממכון ויצמן, למשל, חוקר מערכות הגנה מפני נגיפים, אמר בוועדה שכל תובעי הסגר והמגבלות טועים בגדול. כל הערכות האימים שלהם לא עמדו ולא יעמדו במבחן המציאות. שוודיה המוכפשת היא מדינה ירוקה ואנחנו מדינה אדומה.

 הפחד להיכשל

תיאוריית הברירה הטבעית של דרווין גרסה כי כאשר אוכלוסייה מתמודדת בעל-כורחה עם איום אשר מאיים לחסל אותה, פרטים אשר ניחנו בתכונות המקנות להם יתרון טבעי בהתמודדות עם האיום ישרדו, בעוד ששאר האוכלוסייה תיכחד. הפרט שישרוד הוא הפרט המותאם ביותר לסביבתו.

משבר הקורונה יצר שני משברים נוספים מעבר לזה הבריאותי, משבר בכלכלה העולמית ומשבר מנהיגותי. על מנת לשקם את המשק והכלכלה, על הקברניטים לזנוח סגנונות ניהול של פעם ולאמץ מנהיגות חדשה שעולה בקנה אחד עם רוח התקופה וצרכיה. אמנם כל מנהיג בעולם עומד בפני אותו איום - אבל כל אחד מגיב אחרת. בהימצא החיסון, כל ראש מדינה יישפט על פי התוצאות שאליהן הגיעה מדינתו.

יפעת שאשא-ביטון
יפעת שאשא-ביטוןצילום: עדינה ולמן / דוברו

איך עושים זאת?

הסתכלות מבפנים לבחוץ

לספק למפת דרכים. בהתחשב באי ודאות בשוק, חברות הנשענות על חוכמה קונבנציונאלית עשויות לגלות שהעולם שהכירו ורצו ליצור מחדש כבר לא נמצא שם. הדרך שבה מנהיגים יצרו תוכניות בעבר עשויה להיות לא רלוונטית יותר. כדאי להקשיב לכל עובד ועובד בארגון. יש לזכור כי האנשים חייבים להמשיך להאמין שהמנהיגים מובילים אותם בהצלחה.

ממשלה יקרה, מעולם לא הגשתם לציבור נתון אחד מדויק, מדוד וחתום על ידי רופא בכיר, מנהל מעבדה, עורך דין או שופט - שבדק ואימת את מספרי הנדבקים שמרעידים את המסכים בערוצים השונים. כך גם לגבי מספרי החולים הקשים.

כן לגמישות וסתגלנות, לא לזגזגת: מנהיגי הקרונה מתחילים עם ציפייה בנוגע לשגשוג בסוף שלב ההתאוששות, ואז מנחים את הצוותים שלהם לבצע פעולות שמטרתן להגיש לשגשוג הזה בזריזות. הגדרת היעד בהתחלה עוזרת למנהיגים ליצור תוכניות אגרסיביות ויצירתיות יותר. בשלב ההתאוששות, מנהיגים צריכים לעודד את צוותיהם לנווט במצב של אי ודאות. תכנון אסטרטגי ארוך טווח בשילוב עם תכנון לטווח קצר יקבעו אילו שינויים יהפכו להיות קבועים וכיצד שוק העבודה יכול לחזור לשגשג.

זיהוי הזדמנויות

נכון לעכשיו, ארגונים ממוקדים כיצד לחזור לרמת עבודה סבירה, ככל שהמדינה מאפשרת פעילות עסקית רבה יותר. אחת השיטות היא תכנון תרחישים. ראשית, יש לזהות תרחישים עתידיים סבירים, אך לא בטוחים. לאחר מכן צריך להעריך את הסבירות של כל אחד ולהניח הנחות כמו בתכנון כלכלי איזה תרחיש יופיע. יש לתכנן את ההשפעות מכל תרחיש והערכת תגובות עבור כל אחד.

שוודיה
שוודיהצילום: TT NEWS AGENCY/רויטרס

תקשורת נחושה ואמפטית

אף על פי שחלקכם עשויים לחשוב על תקשורת נחושה, אמפטיות ויצירת אמון כמושגים מופשטים, הם חיוניים לחזק את מערכות היחסים עם כל בעלי העניין. מחקרים מוכיחים כי הם מניבים צמיחה כלכלית עבור חברות וערך לבעלי המניות, חדשנות, יציבות קהילתית ותוצאות בריאותיות טובות יותר.

המנהיגים הנחושים, האמפתיים, נטולי האגו והאמיצים יובילו את הארגונים שלהם להצלחה בעוד המנהיגים שינסו להיאחז בעבר ייכחדו. מכתבו של הרצל אביב, חברו של ראש הממשלה בנימין נתניהו מקורס קצינים, התייחס לעניין זה. "בנוסף על הטיפול הלקוי בקורונה והמשבר הכלכלי, הבאת עלינו שסע ופילוג, שמאל ימין, דתיים וחילונים, אשכנזים וספרדים, יהודים וערבים. תרבות השקר, הזלזול באחר, שנהפכו לסטנדרט, מעוררים גועל נפש, ומעלים קבס כל פעם. שלום עם כל מדינה ערבית הוא חשוב (בתנאי שכל האמת נחשפת מראש), אך שלום בתוכנו חשוב הרבה יותר. אסור לתת לבית להתפורר, וחלילה להביא למלחמת אחים. השנאה והפילוג בתוכנו הם הנזק הגדול.

רוית אורן

רוית אורן | מנהיגות ארגונית

ד"ר רוית אורן היא מומחית למנהיגות ארגונית עם התמחות ייחודית בניהול טאלנטים, מערכות תגמולים, הערכת ביצועים ויצירת שורות רווח ארגוניות גבוהות. ב-22 השנים האחרונות היא מילאה שורה של תפקידי מפתח בכירים בתחום ההון האנושי בחברות תעשייתיות גדולות. היא שותפה מייסדת ומנכ"לית של WALKSTOCK - מודל מאומת ופלטפורמה טכנולוגית מבוססת בינה מלאכותית, לחישוב הערך האמיתי של ההון האנושי בארגונים.

רוית היא יועצת אסטרטגית לחברות ולמנהלים בזירה המקומית והבינלאומית. היא מכהנת כדירקטורית ויו"ר ועדת מאזן וביקורת בקבוצת פלסטו קרגל, נציגת ציבור מעסיקים ומגשרת עסקית בבית הדין לעבודה.

לרוית תואר Ph.D מאוניברסיטת חיפה. עבודת הדוקטורט שלה עוסקת בקשר שבין מנהיגות ארגונית לניהול ביצועים. היא מרצה אקדמית מבוקשת בתוכניות לתארים מתקדמים בטכניון, באוניברסיטת בר אילן ובמכללת כנרת, ומרצה בכנסים מקצועיים ובארגונים בישראל ובעולם. מאמריה רואים אור בעיתונות הכלכלית ובכתבי עת מדעיים בארץ ובחו"ל. לאתר של רוית לחצו כאן

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker