רוית אורן
רוית אורן

אף שאיננו יכולים לחזות את העתיד, אנחנו כבר יכולים לומר שגם השנה הבאה לא תהיה "עסקים כרגיל". הקורונה ממשיכה לשנות את המפה וגוררת תמורות - אי-שקט החברתי, שינויים בתרבות, פתיחת אפשרויות עבודה מרחוק, האצה במגמות טכנולוגיות כמו אוטומציה ודיגיטציה. העובדים צריכים לרכוש יכולות חדשות מחוץ לתפקידם ולהסתגל לדרכי עבודה חדשות. כל אלה יחייבו את המנהיגים הארגוניים להיות זריזים, אמפתיים, מגוונים וממוקדים אסטרטגית. אם כך, כיצד על מנהיגים להתכונן לאתגרים של 2022?

1. משתמשים בטכנולוגיה בדרכים אנושיות, מסיבות אנושיות

גם בעתיד הקרוב, היכולת להסתגל לטכנולוגיות חדשות היא תמיד בראש סדר העדיפויות. והשאלה שמעסיקה את העובדים: האם מדובר בכלי מקדם או באויב? מחקר של פרופסור ראשני רוונדראן בוחן את שילובן של טכנולוגיות חדשות במקום העבודה, ובודק היכן הטכנולוגיות מצטלבות עם הפסיכולוגיה של ההתנהגות האנושית. לדוגמה, השימוש באווטרים עשוי להקל על תחושת איום חברתי בגלל המרחק, או אפליקציית מעקב אחר התנהגות של ארגון עשויה להיות כלי עזר אם היא מאפשרת ניתוח עצמי של עובדים, במקום לגרום להם להרגיש במעקב מתמיד.

אופן ספייס. מודלים חדשים והיברידייםצילום: Monkey Business Images / Shutter

2. לשמר את תרבות החברה ולשפר אותה

אם חברה אכן שומרת על עבודה מרחוק כסטטוס קוו, כיצד מנהיגים יכולים לטפח תחושה של עבודת צוות ותרבות חברה מרחק? פרופ' לורה מורגן רוברטס היא מומחית לגיוון ופיתוח מנהיגות. היא מציינת כי מנהיגות המכילה חמלה היא מה שכל ארגון צריך, בין אם זה פנים אל פנים או מסך למסך. מכיוון שלמידה צריכה להתבצע מהר, המסלול המהיר ביותר הוא לרוב עמית לעמית ודרך דרכי חשיבה מחוץ לקופסה.

גם לאחר המשבר, יהיה "נורמלי חדש", ומנהיגים צריכים למפות ערכים ישנים, התנהגויות ונורמות ישנות, ובעיקר אלה שלא נאמרו בקול, ולהתנגד להם עם מה שיכול להיות אותו נורמלי חדש. ככל שהחברות מתחרות וצומחות, המצליחים ידגישו תרבות עם דרכים מכילות ואותנטיות לפתח ולשמר כישרונות. בשנה האחרונה ראינו יותר דחיפה להעסקת בני מיעוטים, ואנו מבינים את הערך שהגיוון מביא לאיכות העבודה שהארגונים עוסקים בהן מדי יום.

ככל שנתקדם, בשנה הבאה או בכל שנה, מנהיגים מצליחים יפתחו מעבר למאמצי גיוון ויפתחו כישרונות מיעוט. הם ידחפו את ארגוניהם לאמץ את חשיבות ההכלה החכמה. בסופו של דבר, ההשפעה של מאמצי הגיוון, ההון וההכללה, ובין שהם בעלי כוונה טובה, תלויה באופן שבו רואים אותם.

פרופ' לין איזבלה מדמה יחידה עסקית - בין שהיא עובדת באותו מרחב ובין שמרחוק - לצוות חתירה על המים. "מה שנדרש כדי לחתור יחד עם שבעה אנשים אחרים הוא ביטוי אמיתי של עבודת צוות בפעולה", היא מסבירה.
צוותים מנצחים חולקים מאפיינים משותפים: לא רק שלכל חבר יש שליטה בטכניקה ורמת כישרון דומה, אם נקודות חוזק שונות, אלא כל אחד חייב ללמוד לחתור עם שאר הצוות.

כדי לקדם את הצוותים לרמות גבוהות יותר, ארגונים מצליחים יזדקקו להבנה מגובשת של מהי מנהיגות אמיתית - ומה לא. מנהיגות אמיתית עוסקת בהשפעה, לא בכוח; היא השראה ולא שליטה. גישות שליטה מובילות לשחיקה והתנתקות.

מנהיגים מעוררים אנשים לפעולה, ועבודה באמצעות השפעה הדורשת יותר מאמץ מאשר הפעלת כוח, אך לאורך זמן התהליך מוביל לצוותים מעורבים יותר, מונעי מטרה ופרודוקטיביים.

החדשות הטובות הן שאפשר ללמוד. חשוב להבין כי מנהיגות היא תהליך, ויש צעדים פעילים שאפשר לנקוט כדי לטפח במכוון את הכישורים הנדרשים.

3. עסקים הם אנושיים

אף שהקורונה האיצה טכנולוגיות חדשות, בעידן האוטומציה, התכונות האנושיות של שיפוט, חמלה ואתיקה הן קריטיות לשמירה על הצלחה עסקית. ארגון הוא מכלול של אנשים, אחרי הכל. הטכנולוגיה יכולה להפוך את התהליכים שלנו ליעילים יותר, אך היא לא יכולה להפוך אותנו לעמיתים, עובדים או מנהיגים טובים יותר. מנהיגות דורשת מגע אנושי כעת יותר מתמיד.

רוית אורן

רוית אורן | מנהיגות ארגונית

ד"ר רוית אורן היא ראש המחקר (COR) בחברת הסטארט-אפ Keepy. היא מומחית למנהיגות ארגונית, עם התמחות ייחודית בניהול טאלנטים, מערכות תגמולים, הערכת ביצועים ויצירת שורות רווח ארגוניות גבוהות. ב-23 השנים האחרונות היא מילאה שורה של תפקידי מפתח בכירים בתחום ההון האנושי בחברות תעשייתיות גדולות.

רוית היא יועצת אסטרטגית לחברות ולמנהלים בזירה המקומית והבינלאומית. היא מכהנת כדירקטורית ויו"ר ועדת מאזן וביקורת בקבוצת פלסטו קרגל.
לרוית תואר Ph.D מאוניברסיטת חיפה. עבודת הדוקטורט שלה עוסקת בקשר שבין מנהיגות ארגונית לניהול ביצועים. היא מרצה אקדמית מבוקשת בתוכניות לתארים מתקדמים בטכניון ובאוניברסיטת בר אילן, ומרצה בכנסים מקצועיים ובארגונים בישראל ובעולם. מאמריה רואים אור בעיתונות הכלכלית ובכתבי עת מדעיים בארץ ובחו"ל. לאתר של רוית לחצו כאן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker