בעקבות דיווחים מפתיעים: האם סין ופייסבוק משתפות פעולה בנוגע לביטקוין?

לא בטוח שפרסומם של דיווחים חיוביים בנוגע לביטקוין, גם בתקשורת הסינית וגם בפורבס, מהווה צירוף מקרים

פנחס כהן
פנחס כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ביטקוין
ביטקויןצילום: DADO RUVIC/רויטרס

שער הביטקוין נמצא כעת בירידה, למרות דיווחים חיוביים לגביו והעובדה שבתור מטבע דיגיטלי הייעוד שלו להיות מקלט עבור המשקיעים. ההסבר לכך הוא שהידיעות החיוביות הוא כמו זאבים בבגדי כבשים, כאשר גם כוחות הביקוש וההיצע אחראים לנפילה.

דיווח חיובי ראשון מופיע ב-Xinhua, עיתון ממשלתי סיני, שהתייחס לביטקוין כ"אפליקציה המוצלחת הראשונה של בלוקצ'יין". בנוסף, ב-People’s Daily, העיתון הרשמי של המפלגה הקומוניסטית של סין, התייחסו לטכנולוגיית הבלוקצ'יין ככזה שיוביל לנקודת שבירה שיכולה לעזור למדינה. המאמר נכתב בעקבות הודעתו של הנשיא, שי ג'ינפינג, כי הטכנולוגיה היא הזדמנות משמעותית עבור סין. המדינה גם הסירה את ביטקוין מהרשימה השחורה שלה.

עם זאת, לאחר שב-Xinhua תיארו את הטכנולוגיה של בלוקצ'יין כ-P2P עם קוד פתוח, והסבירו את תהליכי הטרנזקציות והכרייה, הם הוסיפו כי המטבע אינו יציב ומרבית העסקות הקשורות בו מבוצעות בשוק השחור. המשמעות של ההתייחסות בתקשורת הסינית היא שבמדינה אוהבים את הטכנולוגיה, אבל לא מתלהבים מהשימוש במטבע.

עוד התייחסות לכאורה חיובית באה מפורבס. על פי הדיווחים, דיוויד מרקוס, ראש פרויקטים של מטבעות קריפטו בפייסבוק, שורי באופן מפתיע לגבי הביטקוין. הדיווח מפתיע בהתחשב בכך שפייסבוק מעוניינת להתחרות בביטקוין עם מטבע קריפטו משלה. הסתירה לכאורה מתיישבת ברגע שנעמיק במאמר. "אני לא חושב על ביטקוין כמטבע. זה לא אמצעי חליפין, בגלל התנודתיות", הוא טוען, "אני רואה בזה זהב דיגיטלי. מדובר במשהו נהדר, אבל לא כתחליף למה שפייסבוק רוצה להשיק".

האם העובדה שידיעות ללא קשר נראה לעין - אחת מהן פורסמה על ידי עיתון המנוהל על ידי המדינה הסינית (או ברוח הזמן, "סינעיתון") ואחת על ידי האיש האחראי על קריפטו בפייסבוק - מהללות את הפן הטכנולוגי של ביטקוין - אך לא כאמצעי חליפין - היא צירוף מקרים? או שסין ופייסבוק עובדות יחד כדי להתחרות במטבע? קשה לדעת. 

שער הביטקוין

הייתי דובי לגבי הביטקוין מיולי וחיזקתי את התחזית שלי בנובמבר. מאז התגבש המחיר בתוך תבנית, ונרשם זינוק של 40% ביומיים - ב-26-25 באוקטובר - מה שרמז על המשך תנועה כלפי מעלה. עם זאת, הנפילה של היום והשפל שהתרחש ב-8 בנובמבר - כל אלה מצביעים על כישלון של התבנית, דבר המרמז על הכיוון הבא של הביטקוין.

אסטרטגיות מסחר – הכנה למכירה בחסר

סוחרים שמרנים עשויים לרצות לראות שפל חדש מאז השיא שנרשם בסוף יוני, שעמד על רמה של 14 אלף דולר.

סוחרים מתונים יחכו שהמחיר ייסגר מתחת ל-8,500 דולר הפסיכולוגי, על מנת להבטיח מחיר נמוך יותר מזה שנרשם ב-8 בנובמבר.

פנחס כהן

פנחס כהן | פנחס כהן

פנחס כהן הינו יועץ חיצוני לחברות, הכולל ניתוח מחקר, איתותי מסחר והשכלת שוק ההון. כהן הוא אנליסט שוק ההון של Investing.com, שם הוא כותב את ה-Week Ahead, Opening Bell ו-Chart of the Day. בנוסף כותב לחברות את ה-All-in-One, תדריך יומי המסייע לסוחרים להבין נושאים מורכבים במונחים פשוטים, עם ניתוח ישר ופשוט, עם מה, למה ואיך לנצל הזדמנויות, מה שמספק התראות על נושאים שסוחרים לא היו מודעים אליהם או שפשוט לא הבינו, מה שמעמיק את הידע שלהם ומרחיב את מרחב המסחר שלהם. כהן יו"ר המייסד של לשכת המנתחים הטכניים (ע.ר.) לשעבר – מנכ"ל-משותף ואסטרטג טכני בחברת חיים יוסף מוזס אחזקות, חברה לייזום ותיווך עסקי השקעות; ומנתח של קרן גידור ג'י אם. לפני כן, הקים וניהל את מחלקת הסיכון של Fairmont Funding בניו-יורק

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker