האם נאסד"ק מסמן כישלון במשא ומתן בין ארה"ב לסין?

הראסל עלה יחד עם ההתאוששות הנוכחית של כלל השוק שנגרמה בגלל אופטימיות. ואולם, לא ברור מדוע דווקא הוא מביס את המדדים האחרים

פנחס כהן
פנחס כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
וול סטריט
בניין הבורסה בניו יורקצילום: Patrick Sison/אי־פי

מניות רבות נמצאות בעלייה, הודות לתקווה כי שתי הכלכלות הגדולות בעולם סוף סוף יסיימו את ההבדלים בינים לגבי סחר, וייתנו לעולם ולחזור לצמיחה גלובלית, לאחר שהשיג את הצמיחה המסוכרנת הראשונה מאז המיתון הגדול.

למעט ההשפעה הדרמטית של תנודות נפט על מניות אנרגיה, והשפעת הפד על מגזרים רגישים לריבית, כמו נדל"ן ובנקים, מניות טכנולוגיה הובילו את השוק, למעלה או למטה.

הראסל עלה בהתאוששות הנוכחית, לפי הנרטיב בגלל אופטימיות לשלום מסחרי. ואולם, לא ברור מדוע דווקא הוא מביס את המדדים האחרים;  אחרי הכל, הקלה במכס תסייע ל-large cap, משום שהגדלת יצוא תגביר צמיחה, ואילו ה-small caps יחזרו לשוליים, המקום שבו הם בדרך כלל נמצאים.

ייתכן כי הסיבה לכך טמונה בכך שכרגע הם מספקים את הערך הטוב ביותר, לאחר שנפגעו הכי קשה מהירידות הקודמות. או אולי כי הכסף החכם יודע משהו שאנחנו לא? אולי, informed money, כסף מעודכן, לא קונה שהסכסוך הזה יסתיים בקרוב, ומגביר פוזיציות על פרוקסי האנטי-סחר, small caps?

נאסד"ק

בצד השני של הספקטרום, יש את מניות הטכנולוגיה, שגם הן נהנות מהתפתחות חיובית של המשא ומתן וסובלות ממכירות יתר בנסיגות.

שלשום, המסחר בנאסד"ק ייצר נר Northern Doji ו-Hanging Man בו זמנית. שתי הווריאציות – בשילוב בנר אחד, במקרה הזה – עוקבות עלייה, מה שמגביר את הסממן הדובי של הנר המורכב הזה.

הדוג'י הצפוני רומז על שוק שהגזים בעליות כשהקונים מאבדים אנרגיה. כשלעצמו, זה לא בהכרח משתמע בהיפוך מיידי, אלא כי – כמו שהיפנים אומרים – השוק התעייף. פירוש הדבר שהראלי פגיע לגורמים נוספים העשויים להכביד עליו במשקלם, מה שיאט או אפילו יסיים את העלייה.

כשאותות טכניים נוספים מתריעים, במיוחד בצמתים חשובים בשוק, המשמעות הדובית של הדוג'י הצפונית מגבירה.

אז בואו נראה מה קורה:

הדוג' מניח שהשוק במצב של overbought – הסטוכסטים הם overbought. אינדיקטורים נוספים לתמיכה בהיפוך – הדוג'י הצפוני הוא בו זמנית Hanging Man, מאיים כפי שהוא נשמע, כאשר האישור בא עם נעילה נמוכה יותר למחרת, מה שמשאיר משקיעים "תלויים.

ה-RSI עושה את ניסיונו הרביעי להתגבר על קו ההתנגדות, שהיה קו תמיכה קודם, כשהמומנטום התהפך, יחד עם התהפכות המגמה, משרוול עולה לשרוול יורד.

ממוצע הנע ה-100 חצה מתחת לממוצע הנע של ה-200, מה שמראה האטה, כשה-50 חצה כלפי מעלה לאחרונה את ממוצע הנע של ה-200, מה שמראה מחירים שדווקא עולים.

דיברתי לאחרונה על דיכוטמיות בשוק הנוכחי, המציגים את העמדה המטרידה של שוק על קצה הסכין, שעדיין עשוי להמשיך בשוק שוורי. עם זאת, אם הוא נופל עוד קצת, והדוב בולע את השור חי לארוחת צהריים.

הדוג'י התפתח התמיכה קודמת בין אוקטובר לדצמבר, שהפך להתנגדות כשהיא מעדה, כשמאזן הכוחות התהפך, כשהמחיר מתקרב להתנגדות של החלק העליות של שרוול משתפל מאז אוקטובר.

בין אם בגלל כישלון במו"מ סין-ארה"ב, או בגלל כל סיבה לא ידועה עדיין אחרת, הנאסד"ק מציג חולשה ברבדים שונים במאזן הביקוש וההיצע.

פנחס כהן

פנחס כהן | פנחס כהן

פנחס כהן הינו יועץ חיצוני לחברות, הכולל ניתוח מחקר, איתותי מסחר והשכלת שוק ההון. כהן הוא אנליסט שוק ההון של Investing.com, שם הוא כותב את ה-Week Ahead, Opening Bell ו-Chart of the Day. בנוסף כותב לחברות את ה-All-in-One, תדריך יומי המסייע לסוחרים להבין נושאים מורכבים במונחים פשוטים, עם ניתוח ישר ופשוט, עם מה, למה ואיך לנצל הזדמנויות, מה שמספק התראות על נושאים שסוחרים לא היו מודעים אליהם או שפשוט לא הבינו, מה שמעמיק את הידע שלהם ומרחיב את מרחב המסחר שלהם. כהן יו"ר המייסד של לשכת המנתחים הטכניים (ע.ר.) לשעבר – מנכ"ל-משותף ואסטרטג טכני בחברת חיים יוסף מוזס אחזקות, חברה לייזום ותיווך עסקי השקעות; ומנתח של קרן גידור ג'י אם. לפני כן, הקים וניהל את מחלקת הסיכון של Fairmont Funding בניו-יורק

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker