לאן ישלחו דאבוס הקפואה וגבול טורקיה המתחמם את מחיר הנפט?

לפנחס כהן יש המלצות ברורות בסך הכל עבור סוחרי הנפט - וגם תחזית: מחיר החבית יגיע ל-70 דולר

פנחס כהן
כנס דאבוס 2018
כנס דאבוס 2018צילום: DENIS BALIBOUSE/רויטרס
פנחס כהן

Majid Jafar, מנכ"ל Crescent Petroleum באיחוד האמירויות, אמר בפורום הכלכלי העולמי בדאבוס שמחיר הנפט עשוי להמריא לכיוון ה-80 דולר עד לסוף השנה, על רקע עלייה בסיכון להפסקת ייצור של אחת ממפיקות הנפט הגדולות - כגון ונצואלה.

בינתיים, שלשום עלה המחיר בעקבות ידיעות על ירידה בהיקף הקידוחים האמריקאים ועל סכסוך בסוריה בין כוחות טורקיים לכורדיים.

אתמול, לאחר שעלה אל מעל ל-64 דולר לחבית, נסוג המחיר ללא סיבה ברורה - וייתכן שמדובר בתנועה טכנית במהותה.

>>>> נפט גולמי טקסני – גרף יומי

גרף מחירים יומי, נפט טקסני

המחיר רשם עליות אך בהמשך ירד, לאחר שהגיע להתנגדות החלק העליון של דגל נופל שוורי. התבנית הושפעה מהתבססות שנבעה ממימושים - לקיחת רווחים בלשון השוק - לאחר עלייה של 6% מהשפל ב-5 בינואר לשיא ב-15 בינואר.

פריצה כלפי מעלה תסמן שלקיחת הרווחים הייתה מורכבת ממכירה על ידי המרוויחים מהעלייה הקודמת לצורך כניסתו של דם חדש שמאמין בהמשך העליות, ולא ממכירות בשל צפי להורדת מחירים.

דאבוס
צילום: בלומברג

אזהרה: הן ה-MACD – שמשווה בין מחירים ממוצעים בזמנים שונים – והן ה-RSI – שמבטא את התאוצה של השינוי במחירים – סיפקו אותות מכירה. לכן סוחרים מנוסים ינסו להימנע ממלכודת שוורים, ולשם כך יחפשו את הסימנים הבאים - שישללו את החשש:

1. פריצה על סמך מחיר סגירה, מבלי להסתמך על מחיר תוך-יומי.

2. נר (עמודה יחידה בגרף מסחר יומי) ארוך מהממוצע מאז התבססות הדגל ב-15 בינואר, שככל שהוא ארוך יותר, כך הוא משקף הטייה חזקה יותר של הסוחרים לצד הביקוש.

3. ככל שהנר מוצק יותר, כך ברור יותר שהשוורים הם שנמצאים בשליטה; פתיליות תחתיות, ובעיקר פתיליות עליונות, ככל שהן ארוכות יותר, מסמנות פריצת שווא ומלכודת שוורים, שכן הן מבהירות שלדובים יש מספיק כוח להשיב מלחמה.

4. נר שלם החורג לחלוטין מתבנית ההתבססות, שבו אפילו המחיר הנמוך של היום נמצא מעל התבנית, מספק איתות לפריצה מהימנה יותר, שממנה משתמע שהפריצה מכרעת.

אסטרטגיות מסחר – פוזיציית לונג

סוחרים שמרניים ימתינו לפריצה כלפי מעלה שתירשום שיא חדש - שיאמת את המגמה הנוכחית - במחיר הגבוה מזה שנרשם ב-15 בינואר - 64.8 דולר. לאחר מכן הם ימתינו לתיקון שיאשר את תמיכת הדגל, עם נר ירוק שגופו (בין מחירי הפתיחה והסגירה בלי לכלול את הפתיליות) מכסה את גופו של הנר האדום הקודם לו.

סוחרים מתונים יותר ימתינו לשיא החדש ולתיקון, ויחפשו יחס סיכון-סיכוי עדיף, כשהמחיר קרוב יותר לאזור התמיכה, גם אם לא בהכרח ימתינו לאישור שלמות התבנית.

סוחרים אגרסיבים ימתינו לשיא החדש, או לכל הפחות לפריצה מכרעת בהתאם לארבעת הפרמטרים שפירטתי לעיל.

היעדצריך להיות תנועה של 4 דולר ממחיר הפריצה - אורך "מוט הדגל" של תבנית התנועה החדה שלפני הדגל - מאחר שקיימת הסתברות גבוהה לכך שמאזן הביקוש-היצע שייצר את התבנית יחזור על עצמו.

פנחס כהן | |פנחס כהן

פנחס כהן הינו יועץ חיצוני לחברות, הכולל ניתוח מחקר, איתותי מסחר והשכלת שוק ההון. כהן הוא אנליסט שוק ההון של Investing.com, שם הוא כותב את ה-Week Ahead, Opening Bell ו-Chart of the Day. בנוסף כותב לחברות את ה-All-in-One, תדריך יומי המסייע לסוחרים להבין נושאים מורכבים במונחים פשוטים, עם ניתוח ישר ופשוט, עם מה, למה ואיך לנצל הזדמנויות, מה שמספק התראות על נושאים שסוחרים לא היו מודעים אליהם או שפשוט לא הבינו, מה שמעמיק את הידע שלהם ומרחיב את מרחב המסחר שלהם. כהן יו"ר המייסד של לשכת המנתחים הטכניים (ע.ר.) לשעבר – מנכ"ל-משותף ואסטרטג טכני בחברת חיים יוסף מוזס אחזקות, חברה לייזום ותיווך עסקי השקעות; ומנתח של קרן גידור ג'י אם. לפני כן, הקים וניהל את מחלקת הסיכון של Fairmont Funding בניו-יורק

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ